Přejít na obsah

Tissot T-touch a uprava pasku


Michal Jeník

Doporučené příspěvky

Ahoj vsem muzete pls poradit jak zmensit pasek u T-touch , mam ten gumovy, predem diky. Michal

 

Jak mas na pasku ty drazky, vzdycky je drazka a pak je dirka na osicku, tak presne na ty drazce pasek normalne zastrihni nuzkami. Bud u toho opatrnej protoze ja sem to nechal strihat tatu a ustrihl to moc u ty dirky a osicka (stezejka) vykukuje z jedne strany trosku ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dobry vecer vsem. Jak uz sem vyse napsal, nechal sem upravu kaucukoveho tahu na mem otci, a proto za to musim zaplatit. Spatne ho zastrihl a uz nemuzu vice zkracovat kvuli obvodu zapesti, takze bych Vas chtel moc moc moc pozadat o radu kde koupit novej kaucukovej tah a nebo jestli ho nekdo z Vas nema doma a nechtel by ho treba prodat.... A mam jeste jednu prosbu. Chtel bych vedet jestli se na titanovem pouzdre daji rozlestit male skrabance a pripade, ze to jde, tak cim????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za radu , povedlo se v pohode , pro ostatni doporucuji asi takovej ten nuz na koberec , je ostrej a presnej , vic jak ty nuzky a lepe se to s nim dela. jinak u ty spony nebo klipsu nebo jak bych to nazval je jeste pak moznost tu osicku posunout o tri ruzne malinke dirky po doladeni finalni delky

 

 

 

trosku out off topic, ale jak jste lidi nastavili ten vyskomer , nenapada me kde bych zjistil presnou vysku nejakeho bodu kde bych se mohl nachazet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
trosku out off topic, ale jak jste lidi nastavili ten vyskomer , nenapada me kde bych zjistil presnou vysku nejakeho bodu kde bych se mohl nachazet

teď si nejsem jistý, ale gps navigace by to měla umět nebo některé telefony se symbianem (Nokia) + gps modulem Ti ukáží přesnou nadmořskou výšku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za radu , povedlo se v pohode , pro ostatni doporucuji asi takovej ten nuz na koberec , je ostrej a presnej , vic jak ty nuzky a lepe se to s nim dela. jinak u ty spony nebo klipsu nebo jak bych to nazval je jeste pak moznost tu osicku posunout o tri ruzne malinke dirky po doladeni finalni delky

trosku out off topic, ale jak jste lidi nastavili ten vyskomer , nenapada me kde bych zjistil presnou vysku nejakeho bodu kde bych se mohl nachazet

diky bohuzel ani jednu z tech veci nevlastnim :( asi budu muset pockat nekam do hor na rozcesti :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky bohuzel ani jednu z tech veci nevlastnim :( asi budu muset pockat nekam do hor na rozcesti :D

 

Ono si nedelej iluze o presnosti po kalibraci, vzhledem k tomu, ze to urcujou z tlaku, tak pokud chces merit nejak relevantne nadmorskou vysku, je treba skutecne kalibraci dle vyskoveho bodu (kazdej rozcestnik na horach by ho mel mit), ma ho i dost prirodnich ci dejepisnych pamatek (ruzne veze, vyhlidky atd.) a samozrejme zde zminena navigace (staci najit nekoho, kdo ji ma v telefonu, PDA ci PNM pristroji) a mas nadmorskou vysku.

Jinak dle mych zkusenosti - vysku to meri skutecne plus minus na cca. 10m, pokud si udelas treba vylet do hor, na nejakem prvnim vyskovem bode hodinky zkalibrujes, pak ti u dalsich vyskovych bodu pujdou do tech cca. +- 10m. Jakmile se presunes nekam do jine lokality (treba autem jinam), chce to novou kalibraci, jinak jses klidne o 200m vyskove "spatne" (vlastni zkusenost).

Nicmene na urceni, zda jses v Macose, nebo na vrcholu Snezky to zas funguje, to jako jo :)

 

Nebo pokud je pro tebe velky problem najit nekoho s navigacnim softwarem a GPS, neni problem nekoho odsud i poprosit, at ti "zmeri" nejakou nadmorskou vysku na urcitem bode (treba nejaka krizovatka ci jine vyrazne misto) a pak si muzes hodinky chodit "kalibrovat" tam :)

Pokud jses z Prahy, neni problem ti sem postnout nejaka mista.

Nehlede na to, ze jsem si ted uvedomil, ze i turisticke mapy s vrstevnicemi maji danou nadmorskou vysku, takze i to je reseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky je takvoych moznosti , z prahy jsem i nejsem ted tam budu dva tydny, ale ted jsem si uvedomil ze kamarad ma navigaci , tak to bude v pohode a zkalibruji jak doletim do prahy. Uz se celekem tesim az na jare udelam nejaky testy toho vyskomeru v Alpach ,ale jestli ma +-20m tak kdyz si v 2500-3000m tak tech dvacet zas takovou roli nehraje .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Takze dobry vecer vsem. Jak uz sem vyse napsal, nechal sem upravu kaucukoveho tahu na mem otci, a proto za to musim zaplatit. Spatne ho zastrihl a uz nemuzu vice zkracovat kvuli obvodu zapesti, takze bych Vas chtel moc moc moc pozadat o radu kde koupit novej kaucukovej tah a nebo jestli ho nekdo z Vas nema doma a nechtel by ho treba prodat.... A mam jeste jednu prosbu. Chtel bych vedet jestli se na titanovem pouzdre daji rozlestit male skrabance a pripade, ze to jde, tak cim????

 

 

hodinar ti to vylesti, ale pokial to neni nejake strasne nechal by som to tak...

 

inak ten remienok si mal radsej odrezat nejakym ostrym orezavacom podla pravitka alebo coho ako to strihat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud se nebojíš, tak sám" Po směru šipky vysuneš hřídelku, zkrátíš a zasuneš zpět tím samým směrem" Neotočit, jedna strana hřídelky je silnější!!!

A není špatné k tomu mít aspoň základní hodinářské nářadí, aby jsi tah zbytečně nepoškrábal.

Pokud bojíš, tak hodinář za pár kaček :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
a jak zkráti titan. tah na tissot touch? Asi u hodináře, co?

Jde to celkem lehce,chce to jen trosku lepsi naradi,ja to delal velkou,ale opravdu velkou jehlou,malinke klesticky do kterych jsem tu jehlu chytil,a jak psali kolegove s sipkou,a slo to celkem lehce.. ten kaucukovy jsem si radeji nechal zkratiti za 60Kč primo u hodinare v dealu v Ov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz se celekem tesim az na jare udelam nejaky testy toho vyskomeru v Alpach ,ale jestli ma +-20m tak kdyz si v 2500-3000m tak tech dvacet zas takovou roli nehraje .

 

Zkousel jsem to na hodinkach Trelock. Rano jsem doma nastavil odhadam 500mtr a jel 60km do prace. Schvalne jsem volil cestu abych stoupal a klesal. Pres den jsem hodinky dal do suflete. Kdyz jsem vecer jinou cestou prijel domu, ukazovali 502mtr. Tak nevim jestli to nebyla nahoda, ale rozdil 2mtr jsempovazoval za bajecny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tedy pěkná guma, hodinky mám přes půl roku a až teď jsem na videu YouTube objevil, že se kovový tah dá prodloužit cca o 2 cm vyklopením segmentu ukrytého v přesce. Je to, pokud se domnívám správně, určeno k prodloužení tahu při nasazení hodinek přes oblečení. Hoj to je vymyšlené!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vecere v neoprenu? pokud mate nejake kuriozni rodinne ritualy, proc ne...? ;)

 

 

Rituály nemáme, je to jen z prostého soucitu s chudákem kaprem, abych mu jako byl bližší. I když v té chvíli a v podobě jaké se nachází je už mu to asi trochu jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...