Přejít na obsah

Davosa Ternos Automatic 161.555.50


Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

tak jsem se po dlouhé rozvaze rozhodl vyzkoušet hodinky, které tu často dělí většinu spolupacientů na dva nesmiřitelné tábory.

Já osobně, jsem někde tak uprostřed, protože si myslím, že obě strany mají v něčem pravdu a je to spíš o úhlu pohledu.

Protože jsem měl to štěstí si poměrně důkladně vyzkoušet a osahat Rolex Submariner, tak si neodpustím jedno velice stručné srovnání.

Davosa Ternos rozhodně nejsou ani zdaleka na úrovni originálu, kde se bez debat více, než jen inspirovali.

Naprosto dotažené detaily v případe Subů nechávají Davosu daleko za sebou.

Nicméně, abych jen Davosu nehanil, můj pocit z hodinek je velice dobrý a dovolím si říct, že v cenovce do 20k, bych jen velice težko hledal konkurenci.

Hodinky jsou až na úplné detaily velice dobře zpracované a působí velice hodnotně a " dospěle".

Materiály použité k výrobě, jsou stejně tak na velice dobré úrovni.

Keramická vložka lunety, safírové sklíčko s dobře fungujícím "kyklopem", provedení cifru, indexů včetně lumi, vše bez výhrad.

Co by si ještě trochu pozornosti určitě zasloužilo je spona a jelikož trochu bojuju i s nastavení délky tahu, tak by se hodil i půldílek.

Celkově musím říct, že jsem překvapený, co dokáže Davosa za danou cenu dostat na trh a vůbec bych se nezlobil, kdyby přibylo víc výrobců, co by se s tím takhle poprali a ideálně se při tom obešli, bez inspirace u jiných.

Právě inspirace, která je bez debat evidentní je pro mě osobně jediná výrazná slabina, kterou bych hodinkám za tuto cenu vytknul.

Ovšem právě díky této inspiraci jsou na tom hodinky dobře nejen po technické stránce, ale dobře i vypadají.

Filozofování na téma morálního vlastnictví atd, bych raději nechal stranou.

Každopádně musím říct, že pakliže se na hodinky budeme dívat čistě technicky, za danou cenu jim je jen málo co vytknout a jedná se o velice podařený kousek s (nepopulárně řečeno) výborným poměrem cena/výkon.

přikládám pár cvaků mobilem z našeho balkonu. :D

Nikdy nevím, které fotky vybrat, tak je sem dám všechny použitelné. :D

Tak a teď se do mě můžete pustit.

post-41106-0-39821600-1475082731_thumb.jpg

post-41106-0-81315600-1475082739_thumb.jpg

post-41106-0-94520000-1475082744_thumb.jpg

post-41106-0-96621900-1475082749_thumb.jpg

post-41106-0-68324000-1475082754_thumb.jpg

post-41106-0-08111400-1475082759_thumb.jpg

post-41106-0-35346900-1475082771_thumb.jpg

post-41106-0-87685900-1475082776_thumb.jpg

post-41106-0-04125800-1475082783_thumb.jpg

post-41106-0-82116200-1475082790_thumb.jpg

post-41106-0-14612000-1475082799_thumb.jpg

post-41106-0-32927900-1475082806_thumb.jpg

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Velice zajimave napisano, diky za dojmy. Kazdopadne jsem zvedavy, jak dlouho Ti vydrzi. Zatim uzivej, moc casu jim u Tebe nedavam :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezký hodinky a povídání, fotek dej klidně víc ( když jsem kupoval své steiny, uvažoval jsem i o těhle ).

Skoda, ze nikdo nechce zelene. Ty bych rad videl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem až překvapen prozatím pouze pozitivními ohlasy. :D

Tano: jsou fakt hodně podařený a nebýt té inspirace, co mě někde hluboko kapku žere, tak by asi vydržely dlouho.

Takhle se uvidí, ale určitě je chvíli ponosím.

Jinak ty zelený jsem hóóódně zvažoval, ale nakonec jsem na ně neměl koule.

Jsou ale boží.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem až překvapen prozatím pouze pozitivními ohlasy. :D

Tano: jsou fakt hodně podařený a nebýt té inspirace, co mě někde hluboko kapku žere, tak by asi vydržely dlouho.

Takhle se uvidí, ale určitě je chvíli ponosím.

Jinak ty zelený jsem hóóódně zvažoval, ale nakonec jsem na ně neměl koule.

Jsou ale boží.

Jako ja bych si je nechal, ale nejak citim, ze Tobe to vadi. Chapu ale..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako já možná taky :D za tu cenu jsou fakt dobrý, ale ten červík tam někde je, tak uvidím.

Zatím neříkám tak, ani tak.

Tesim se na vice fotek, ale ty zeleny...kurna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mate recht kluci s tou zelenou, ale kdo z vas mate jen 1 hodinky? Prave jako oziveni :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mate recht kluci s tou zelenou, ale kdo z vas mate jen 1 hodinky? Prave jako oziveni :) .

Od toho je pak to věčné hledání, kdo říká, že se k zelené nevrátí, až tyhle prodá ? :-)). Víš, kolikáté já mám steiny? Radši ani nepočítat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kuncák7: dobra odpoved :) ne vazne, chapu to. Ja to mam jinak, jsem tezce spokojen a jako konec hry bych chtel 1 finalovky :)

 

MíraMíra: zname to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pripájam sa ku gratulantom, dobrý výber. Ja všeobecne davosu mám rád, fakticky dobrá kvalita za rozumné peniaze a je tam výber aj mimo homage, ináč tie zelené mi taky vrtajú hlavou ...ako aj mnohé iné pekné hodinky . :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoda, ze nikdo nechce zelene. Ty bych rad videl.

Tano, ty zelený jsou krásný, ale musíš je vidět v reálu stejně tak jako rozdíl modrý u Ternosu a profíků. Co fotka, to jiná barva, ale v reálu se mi ta jejich zelená moc líbí. Zajeď se na ně mrknout do Drážďan.

 

MíroMíro, gratulace k hodinkám. Se Subama je vůbec nesrovnávej, to by bylo někde něco hodně špatně. Daleko reálnější je srovnávání v jejich cenové kategorii a tam mi už šestý rok vychází jako těžko konkurovatelné. Nen? to pro mne nejlepší zpráva. Nejbližší konkurenci mají dokonce ve své stáji. Jedna závěrem: za kolik je pustíš? :)

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tano, ty zelený jsou krásný, ale musíš je vidět v reálu stejně tak jako rozdíl modrý u Ternosu a profíků. Co fotka, to jiná barva, ale v reálu se mi ta jejich zelená moc líbí. Zajeď se na ně mrknout do Drážďan.

MíroMíro, gratulace k hodinkám. Se Subama je vůbec nesrovnávej, to by bylo někde něco hodně špatně. Daleko reálnější je srovnávání v jejich cenové kategorii a tam mi už šestý rok vychází jako těžko konkurovatelné. Nen? to pro mne nejlepší zpráva. Nejbližší konkurenci mají dokonce ve své stáji. Jedna závěrem: za kolik je pustíš? :)

:D mám je tři dny a celkem dost si mě zatím získávají, takže zatím zůstávají určitě doma.

Uvidíme, kolik jiných kousků, co mám hledáčku nakonec ustojí. :D

Tak díky a když tak dám vědět. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...