Přejít na obsah

Jak doručuje pošťák u vas?


Doporučené příspěvky

vraby: Ne problem na me strane opravdu neni. ;)  Mam citelne jmeno na vnejsim zvonku a stejne tak na schrance za dvermi. Schranek i zvonku je cca 20, takze to nelze hodit ani prilisny pocet apod. Proste na to obcas dlabou. :D  :D

 

Co se tyce ty vanocni zasilky. Ano, vim, ze vanoce jsou mazec, a proto jsem pocital s tim, ze to prijde za delsi dobu nez je obvykle. Proto jsem ale overoval, ze ve schrance neni zadny listek, pred tim nez jsem byt na tyden opustil. Pokud by listek dorucili v prubehu toho tydne a se spravnym datumem, tak je vse ok a nereknu slova. Zasilku si vyzvednu a vse je jak ma byt. 

 

S vozikem mi klidne neco napis. Nerikam, ze ho musi sebou tahat do desateho patra po schodech, ale vjet s nim za dvere domu snad problem neni. Ma to kolecka a tudiz je to stavene i na prejezd narocneho terenu, jako je prah domu. Jak by se ti libilo, kdyby nehlidany vozik i s tvym dulezitym dokumentem zmizel?

 

Posledni vtipna udalost byla predani doporuceneho dopisu na me jmeno pritelkyni. Ano argumentace:"jde jen o litacku, at se netahne na postu" ma svou logiku, ale je to doporuceny dopis a ten ma sva pravidla predani adresatovi...

 

 

Statisticky mi sice posta dorucuje veci pomerne spolehlive, ale tyhle preslapy jsou trochu moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten vozík není žádná hitparáda co vím,nemají na nové a jezdí se starejma šlupkama co si musí podomácku opravit. Do toho vchodu vjet můžou,je to jen o lidech.

Důležité dokumenty má pošťačka u sebe v deskách neboj. Ten doporučenej dopis máš pravdu,doručovatelka by měla průser kdyby něco...

Je to opravdu o lidech.Moje to dělalal 18 let tak o tom něco vím. Už skončila,nedalo se to a to vím o více lidech. Teď nabírají vše co příjde. Bude to asi horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, ja nechci tvrdit, ze vsichni postaci jsou leplove. Kolikrat potka clovek mile a profesionalni lidi, spis me mrzi to, ze se kasle na spokojenost a zpetnou vazbu od zakazniku.Pak staci par cernych ovci a vsichni jsou na postu nastvany. Neni to urcite jednoducha prace a treba to, jak jsou nuceni prodavat pojisteni atp. na pobockach je hnus. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si naštestí nemůžu stěžovat. 90% zásilek si nechám posílat do práce. Chodí vždy kolem poledne. PPL i ČP bez problémů, jen výjimečně nemám zásilku druhý den po podání. Pokud má ČP můj mail/telefon píše den předem, že bude doručovat a znovu v den doručení. Když jde náhodou něco domů, tak pošťák i ráno PPL volají, kdy zhruba přijedou a domluvíme se, jestli budu doma. Pošťáka už mám dokonce uloženýho v mobilu, je to furt stejnej balíkář. Když náhodou doma nejsem, tak po šestý večer najdu balíček na naší poště. Tak já nevím, asi žiju na jiný planetě :lol2:

 

Edit: Jinak s tím lístečkem ve schránce, víte o tom, že ten tam dává pošťačka (ne balíkář) až den po tom, co se nepodařilo doručit balík? Takže pokud balíkář přijel dejme tomu v pondělí, kdy ste nebyli doma a v uterý, kdy ste doma byli, tam byl lísteček, tak je to v pořádku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podělím se.

Sem si něco,  od někoho,  není důležité co.

Věděl jsem že zítra,  možná pozítří,  jelikož ten co to posílal to měl na skladě.

Jedu domů.  Cestou skorem doma potkám holku co píchla,  píchla kolo a měla brašnu český pošty.   Volám na ní, nechcete pomoci, lepení mám doma za rohem.  Ne, ne , není třeba, nic nehoří.  Ok.

Zaparkuji a du domů.  No a ve schránce lísteček s tím, na co čekám.

Fofr zpět a naštěstí byla jen o ulici dál.   To ta guma.  Ušetřil jsem si cestu na poštu a ještě ji jednou politoval.

Ty holky to z český taky nemaj lehký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Edit: Jinak s tím lístečkem ve schránce, víte o tom, že ten tam dává pošťačka (ne balíkář) až den po tom, co se nepodařilo doručit balík? 

noa když si balík vyzvedneš na základě trackingu, tak máš v ve schránce dva dny po tom co už ho máš doma lístek na vyzvednutí .... to je přeci už 150let stará praktika český pošty, která nemůže nikoho překvapit .... jenom si na to prostě zvyknout .... no

 

nevím proč se tu řeší věci, který už mají svoje standardy několik destiletí

 

* za to pošťák nebo pošťačka nemůže .... za to může nějakej zmrd kterej to neumí v rámci IT pořešit .... vzhledem k tomu že pošta asi stále patří pod ministerstvo vnitra se není co divit

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu volání- je nějakej produkt u ČP, u kterýho by měl doručovatel povinnost zavolat? U nás balíkář nikdy novelá, což mě trochu vadí, když už to číslo na balíku je, tak to zas takovej problém není. Jedinou vyjímkou je EMS, ale tu mi asi třikrát doručovali v sobotu, tak byl možná trochu jinej režim. Všechny ostatní společnosti vždycky zavolaj aspoň pár minut před doručením

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zase dobroz zkušenost. Když jsem něco očekával, volal jsem na svozové depo ve městě. Řekli mi číslo na doručovatelku a já ji zavolal, domluvil.

 

Stačilo párkrát zakrouhlit to, co jsem platil a volá sama, když mi něco má přijít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o lidech. U nás pošťák, co jezdí s balíkama, předem zavolá a jeden čas, co jsem býval delší dobu doma během prac.doby, se to hodilo. Pak jsem ho už vždy požádal, ať to dá na místní poštu.

 

Přes stížnosti na poštu jsou zkušenosti s ost.službami ještě horší, takže je fakt využívám minimálně. Jednou mi omylem poslali cosi ne poštou, ale ppl, ale zase s nima byla fajn dohoda, že to dodali druhý den do práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dotaz k DHL
 

Dle tracking se mi zdržuje baík na celnici a jejich "rrepre" by měl mi zkontaktovat o dokazování hodnoty balíku, ale jsou již 3 dny a stále nic. Mám se jich poctivě ozvat, aby mi ten balík doporučili a zaplatit výpalné nebo počkat si, ať to sami vyřeší a možná se tak vyhnout vypalné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že se ničemu nevyhneš. Možná jen na Tebe namají kontakt a tak tě budou obesílat poštou. Už se mi to stalo navzdory faktu, že telefon na mne byl na balíku. Já bych se jim ozval. Nebo na to jen prdí, protože se po balíku nikdo nepídí.

Upraveno uživatelem mrazik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak doručuje pošta u mě...hmmm.

S místním členem jsme si něco dohodli, on mi to poslal a měl to bejt ten jejich slavnej balík do ruky s odpoledním doručením. Jako debil mažu hned op práci domů, dorazím ve tři, lísteček nikde - stih jsem to, teď jen počkat.

Tak čekám.

A čekám...

a čekám až do sedmi, kdy odpolední doručování v mý lokalitě podle stránek Český pošty končí.

Hádejte, co jsem našel den nato ve schránce. Výzvu k vyzvednutí, to jejich slavný za**aný "Adresát nezastižen" s timestampem 16:15, kdy jsem byl napruženej přímo pod zvonkem a rozhodně v doslechu, když jsem čuměl jak myslivec na posedu z okna, jestli poštovskej panáček jede.

Milej pan doručovatel P. V. z Ústí nad Labem je lhář, lempl a šmejd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas sa poistene zasielky dorucuju asi tak, ze 08:04 - zasielka pripravena na dorucenie, 08:05 - zasielka ulozena na poste ...

A teraz sa stavit z prace na poste kde som minule cakal presne 37 minut kym som dosiel na radu, nedavno totiz zaviedli ich slavny a moderny tiketovaci system kvoli ktoremu (ako som tak pocuval spolucakajucich) chcu niektori tu modernu postu vyhodit do luftu :rifle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnesni zkusenost s PPL:

Dopoledne mi vola asistentka, zda mi ma prijit balik. Tak rikam, ze asi ano, ale ze zatim nedali vedet ani z eshopu (objednano v patek rano s tim, ze neni skladem, ze dodani bude 3-5 pracovnich dni). Z eshopu (Hanibal) zadne dalsi echo, ze by odesilali. Od PPL ani telefonat, ani sms, ani email...Zkratka prijeli a dorucili. Nastesti asistentka cekala na postu a Toptrans, jinak bych zase PPL-aka nahanel po pul Ostravy.

Fajne  :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnesni zkusenost s PPL:

Dopoledne mi vola asistentka, zda mi ma prijit balik. Tak rikam, ze asi ano, ale ze zatim nedali vedet ani z eshopu (objednano v patek rano s tim, ze neni skladem, ze dodani bude 3-5 pracovnich dni). Z eshopu (Hanibal) zadne dalsi echo, ze by odesilali. Od PPL ani telefonat, ani sms, ani email...Zkratka prijeli a dorucili. Nastesti asistentka cekala na postu a Toptrans, jinak bych zase PPL-aka nahanel po pul Ostravy.

Fajne  :frusty:

njn, na ko.ota nelze mít zas až tak vysoké nároky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak dalsi fajn zkusenost s Ceskou postou.

Pritelkyni prisel balik z ciny, podle trackingu na strankach ceske posty dorazil nejak 14.10. na postu Praha (a nejake cislo), 18.10. dorazil na roztridovaci misto (SPU) Ostrava. A tam uz zustal. Pritelkyne volala na infolinku posty (protoze to roztridovaci misto nema telefon a nelze ho navstivit), co je s tim balikem a na infolince ji rekli, ze se tedy asi ztratil a ze ma tedy odesilatel reklamovat. Tak pak jeste volala na reditelstvi moravskoslezske oblasti a tam ji rekli, ze jako jo, ze se to asi ztratilo na SPU Ostrava, ze oni se zabyvaji predevsim dorucovani zasilek, ktere pospichaji a tohle je ji vlastne jedno. Tak pry ma pockat este tyden a pak napsat cinanovi, at to reklamuje...

:death:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje dnešní zkušenost s Českou poštou v Ostravě Porubě ...... Čekám balík je aktuálně 27.10. 11:45 a nacházím ve schránce lístek, že jsem byl 27.10. v 16:45 nezastižen. Doručovatelka má asi křišťálovou kouli která ji řekla, že jsem odpoledne v práci....... Česká pošta je masakr. Škaro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...