Přejít na obsah

Jak doručuje pošťák u vas?


Doporučené příspěvky

pebe: Az si to precte Frostie, tak napise, ze Tvoje zkusenost je stejna, jako moje bezproblemova Ronda v Traserech, cili vyjimka  :lol2:

 

...a timto sem pochopil Frostieho rozpolozeni nad Rondou, kdz se mu tolikrat pos..la. Vsem chodi posta na ho*no a nekdo si tady prijde a zacne psat, jak je to v pohode. To je fakt na facku  :lol2: .

Promin, Frostie, uz to vnimam jinak  :cheers:

(sranda, kluci)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Woe neser, nebo půjdeš pracovat do Rondy a s povinným úsměvem budeš tvrdit, že to je nejlepší strojek na světě a že komu se náhodou posere, dáš 1000 CHF. Do týdne je po Rondě... :lol2:

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak sleduju, tak USPS bude taky super postovni zalezitost. Hodinky jsou na ceste od 21.2. z Deerfield Beach - Florida a 26.2. dorazily do New Yorku. Chapu, ze je to trochu dal, nez z Prahy do Ostravy, ale i tak. No, uvidime, kdy dorazi ke mne.

 

Tak podle USPS trackingu byly vcera vecer hodinky v New Yorku a dneska rano mi prislo oznameni z proclivaci posty Praha.

Tedy ten tracking nic moc, kazdopadne fyzicky hodinky za 8 dnu v Praze (tedy pocitam, ze dorazily vcera, kdyz dnes rano prislo oznameni. Je mozne, ze uz jsou tady i vic dnu).

U mne dobry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

6.3 odeslán balík ze slovenska

čekám doma na balík jako de....l

21.3. volám odesilateli posílá číslo balíku

kontrola podle čísla zásilky

7.3 vstup do země adresáta

8.3 pokus o doručení neúspěšný 11:30

8.3 pokus o doručení neúspěšný  13:30

8.3 pokus o doručení neúspěšný  14.25

volám na poštu ano máte ho tady

na poště vy už nemusíte oznamovat uložení zásilky?

odpověď: musíme

a proč to neděláte?

odpověď: se prostě stane

jestli si chcete stěžovat, tak nám tady nechte telefon a on se někdo ozve.

 

toliko pošta u nás prostě super služba, nejlepší si balík dovézt sám, a cestou na poštu jim dát peníze podle tarifu ČP. je to drahý ale bez nervů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no, občas se stane...

V poslední době pravidelně, že není ve schránce žádný lístek a kdybych si to všechno nesledoval v aplikaci, tak by to bylo v perd...

 

Já momentálně zase bojuji s reklamací. 

2.12. 2016 podána doporučená zásilka do Austrálie

3.12. 2016 Odeslání do země určení

 

od té doby ticho. V lednu jsem podal reklamaci a zase ticho...

Tak jsem napsal na infolinku, ať se mi laskavě ozvou, že bych se něco nového rád dozvěděl.

Včera mi konečně někdo volal, že mají podle mezinárodních úmluv na reklamaci 3 měsíce (!) a zatím se jim neozvala protistrana z Austrálie, že mám počkat, že se to řeší...

A že i když mi náhradu po 3 měsících přiznají a zásilka by se později našla, tak jsem povinen jim poskytnutou náhradu vrátit  :eek:

 

Kua, mezinárodní poštovní úmluvy mají větší váhu, než zákony v této republice? Já nenakoupil službu u žádné zahraniční společnosti, ale u české firmy. Tak by se snad měli řídit zákony této republiky? Nevíte, jak to je?

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to našel - řídí se to podle Zákon č. 29/2000 Sb., o poštovních službách a je v něm v podstatě napsáno, že reklamace se řídí podle Poštovních podmínek České Pošta - Poštovní podmínky České pošty, s.p. - Zahraniční podmínky

 

Takže je to na České Poště - co si uvedou do Poštovních podmínek, to by měli splnit. Ale uvést si tam můžou de facto téměř cokoliv. Takže pro všechny platí zákony ČR, jen Česká pošta má vlastní zákon a basta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučená zásilka do zahraničí - cituji
 

Odpovědnost - Za škodu vzniklou ztrátou zásilky pošta odpovídá a v případě ztráty uhradí náhradu v paušální výši 1 021 Kč. Za škodu vzniklou poškozením nebo úbytkem obsahu zásilky pošta odpovídá až do výše 1 021 Kč.

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mate dobre, na svk myslim by zaplatili len vysku postovneho.

 

Je to staršia informácia, ale myslím, že sa to moc nezmenilo - citujem:

 

Zo zákona však platí, že za nedodanie, zničenie alebo poškodenie doporučenej zásielky sa odosielateľovi vyplatí 20-násobok poštovej sadzby za službu Doporučene, teda v súčasnosti v tuzemskom styku 9,96 ?/300 Sk, v medzinárodnom styku 37,61?/1 133 Sk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude starsie, lebo teraz je sadzba doporucenu zasielku do 500g cca. 5,5e (do usa 8,3e) x 20 by bolo o dost viac ako

37e.

Ale je pekne od nich zeby nieco zaplatili ;)

 

Tak som našiel v podmienkach Slovenskej Pošty, že náhrada je stále 20 násobok zaplatenej sadzby...

 

Tak je to inak - citujem

 

Za stratu, úbytok, poškodenie alebo zničenie časti, resp. celého obsahu doporučenej zásielky adresovanej do cudziny, je poskytovaná náhrada škody odosielateľovi v požadovanej výške, najviac však vo výške 37,72 EUR

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...