Přejít na obsah

Jak doručuje pošťák u vas?


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Publikováno Dnes, 14:22

JaRooN, on 25 Dub 2017 - 10:39, said:snapback.png

 

Kua, Česká Pošta! Už se budu opakovat, ale...

V prosinci podaná zásilka do Austrálie. V lednu reklamace. V březnu uznaná reklamace. čekám na peníze. A čekám, a čekám...

Teď tam volám, co se děje. Tak prý nakonec zahraniční partner potvrdil, že zásilka byla 19.1. doručená, tak reklamaci zrušili.

Říkám, jak doručená, jak zrušená!

Nic doručeno nebylo a reklamace snad byla uznaná a podepsaná oboustranně. No, z Prahy se vrátila přeškrtnutá. Tak já to zkusím znova podat...

Kua drát, dělají si ze mě srandu, nebo jo...

 

Tak neuvěříte!

 

Právě mi přišlo vyjádření z ČP na to, že neuznávám neuznanou reklamaci a chci ji došetřit...

 

Je to na celou A4, kde na prvních 2/3 mi říkají, jaký jsem vlastně debil, že je uháním, když oni mají své vlastní postupy a termíny.

A na konci v jedné větě mi oznamují, že už v původním vyjádření z Austrálie bylo uvedeno, že sice zásilku doručili, ale nejsou schopni to nijak doložit a proto reklamaci má ČP za ztracenou zásilku uznat. Jen jaksi si toho pracovnice na reklamačním "nevšimla", za což se mi omlouvají a posílají peníze. Nejde mi o tu tisícovku, na tu sere pes, ale potěšilo mě to morální vítězství   :clap:   :clap:   :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mama zacala tlacit do postarky kolace stale ked ide okolo. Odvtedy mi uz nosi zasielky z ciny a nenechava ich na poste... snad ma potom nezazaluje ked dostane cukrovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

vo svajciarsku mame taketo paradne schranky.

B01710n-1370008028-bild-1000.gif

V pondelok mi mal byt doruceny balicek. V nom samozejme hodinky. 

 Bol som doma a sledoval tracking cislo. o 9tej rano nic, o 09:30 na nete svieti, ze balicek bol doruceny o 09:18 a bol vlozeny do mojej schranky. Kokot kurier ani nezazvonil. 

Bezim dole a v schranke hovno-nic. 

 

Moznosti. 

Postak vacsinou chodi medzi 12-13:00. V utorok bol statny sviatok. Postak chcel ist skor domov a zaradil turbo rychlost/V systeme si odklikol dorucene a povedal, ze si to doruci v stredu- nestalo sa tak. 

Postak mohol balik ukradnut. Balik mohol ukradnut aj nejaky sused, alebo nejake pochybne individum z ulice. 

Uz som podal reklamaciu. Som zvedavy, ako to bude posta riesit, ze kto je zodpovedny za zmiznuty balik z nijak nezabezpecenej schranky. 

 

3 roky som zhanal tie hodinky a ono sa to tak poserie. 

Upraveno uživatelem People
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze som minus hodinky a minus prachy.  

Hodinky som kupil na aukcnom portali. Predavajuci ma doklad o tom, ze hodinky poslal, posta ma v systeme, ze hodinky vlozila do mojej postovej schranky, aukcny portal v ramci ochrany kupujicich nekryje skody, alebo stratu pri preprave.  Nahlasenie ukradnutie balika na policii mi asi nepomoze. Zlodeja nechytia a ziadnu poistku, ktora by to kryla nemam. 

 

Jedine, co mi ostava je sa pokusit dohodnut s predavajucim na nejakej kompenzacii. 

 

Chybu vidim v tom, ze predavajuci posiela vec za x-tisic korun nedoporucene. Druhu chybu vidim v tom, ze postar vlozi balik do schranky bez toho, aby aspon zazvonil na zvoncek, ktory je 1 meter od schranky. 

Tretiu chyba som urobil ja, ze som sam aktivne nepisal predajcovi, ze to ma poslat na podpis.  :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dnes jsem otevřel schránku a nestačil jsem se divit nad kreativitou doručování.

Já myslím, že je to možná lepší, než letět stát frontu na poštu. Ale paní Vašutovou samozřejmě neznám...  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GLS. V úterý kolem 18,00 hod objednáno (Český ráj outdoor), ve středu GLS vyzvedlo. 2 e-maily, 2 sms, přinesl, jak slíbeno, ve Čt do 12,00 hod. Dal balík asistentce, než jsem doběhl, byl pryč, nechtěl podpis. Komunikace a rychlost výborná, ale akorát nevím, jak by to řešil, kdybych si omylem uvedl adresu domů a nebyl tam...A měl tam třeba hodinky za deseti- či statisíce. 

Upraveno uživatelem zbuddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám svou zkušenost:

Pošta a balíčky bez track čísla - nacházeli jsme je různě poházené za plotem,problém je na světě,ze ne každý den obchází te dům,takže když prší,mate smůlu. Stížnosti na poště bez výsledku, výmluvy na brigádníky atd.,řešení je prý si pořídit schránku,kterou nemají volnou,takže přesměrováno do práce.

 

InTime - vůbec nejhorší, 1x před Vánoci ztraceny balíček za 30tis,placeny předem, našli ho po Vánocích - od te doby neplatim dopředu tam kde mají intime.

 

InTime - podruhé - doručení balíčku plus minus 15km, hm nejste doma,budeme tu ještě 5minut a potom jedeme tím a tím směrem, jedete za nimi a oni jedou na druhou stranu a potom se pro změnu zase večer o par hodin později vrací, voláte jim a telefon neberou. Druhy den se pro změnu neozvou vůbec.

 

InTime - potřetí - objednáte si 60kg stepper,doručení InTime, volám,jestli nejde jiná doprava, nejde. Druhy den předáno dopravci,mail, ze následují den doručí, po třech dnech volám,jestli je nějaký problém. Nemůžou ve skladu najít, další 3 dny nic, volám znovu, kde je problém, balíček našli a další den Vám zavolá řidič a na 100% dorucime. NIC. Volám do obchodu a chci zrušit objednávku. Uklidnuji mě,ze to zařídí. Volají zpět,ze nemají místo a autě,na tak "objemny" balík,ze musím počkat. Nechci čekat,nabízí Ppl a za dva dny mám doma!

 

InTime závěr - NIKDY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

v poslední době

In Time v pohodě,po domluvě řidič dovezl do práce,bral jsem u nich asi 5x a nemůžu si stěžovat

PPL 21.11. budeme doručovat,večer na netu chyba ze strany doručovatele

       22.11. budeme doručovat mezi 17-21 hod. a nic se neděje

       23.11. nedoručeno po domluvě na jinou adresu (nikdo si nic nedomlouval,nevím kde na to přišli.)

Voláme PPL,ochotná slečna,hledá balík a nachází. Řidič se na to asi vykašlal a vymyslel si změnu adresy komentuje slečna. Poděkujeme a necháme poslat raději na zásilkovnu. Od PPL ani slovo ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PPL spálit napalmem a zasypat vápnem, aby se podobný mor nešířil! Dnes jsem dostal SMS, že mi bude do práce doručován balíček mezi 10-12 hod. Čekal jsem marně, a tak jsem opakovaně volal doručovateli podepsaného pod SMS, zcela bez úspěchu. Na webu jsem pak kontroloval o co jde a zjistil jsem, že to bude balíček s hodinkami a že je stále doručován. A když jsem teď večer dal aktualizaci, zůstal jsem zírat, hodinky sice nemám, ale ze strany PPL bylo doručeno a v poznámce je, že jsem zásilku sám převzal. Takže hned reklamace. Jsem zvědavý, kde soudruzi z dopravní společnosti udělali chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, koukám, že tady u nás mám dost opačný zkušenosti. Bydlíme skoro na samotě za vesnicí, respektive posledních pár set metrů k nám už vede jen polňačka. Usedlost máme jen s číslem evidenčním, ne popisným - což samozřejmě často působí problémy. Ale PPL super, dovoz na místo, bez řečí, vždy. Česká pošta taky super - Pošťák upovídanej, pohodář, vždy vyjde vstříc. Geis parcel - i s náklaďákem po polnacce, super týpek, pohoda - když teda pominu, že z 80% nikdy nedodrží termín a když vezou něco velkého, tak po pár dnech čekání vyměknu a jedu s dodávkou radši 40km do logistic centra si to vyzvednout sám. Ale aspoň se chovají slušně. Dpd - ten tady bývá zmatenej a ještě nikdy se mu sem nepodařilo trefit, takže tomu vyjíždím vstříc na ?hlavní cestu?, ale jinak cajk, od chování po přístup. Ze všech nejhorší je ale GLS, takový arogantní strupy jak na dispečinku, tak kurýry jsem nikdy nezažil. Vždy se kurýrů zastávám, ale co jsem zažil s nima, tak mě to donutilo se k této ?firmě? už nikdy nevrátit. Kdykoli jsou v e-shopu jako jediný doručovatel třeba (což je naštěstí málokdy), jdu prostě nakoupit radši jinam.

 

Ono to s těma doručovatelama bude taky jen ?o lidech?. Nicméně i tady platí - buď to dělej pořádně, nebo radši vůbec. Ale za mne teda GLS never more..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v poslední době

In Time v pohodě,po domluvě řidič dovezl do práce,bral jsem u nich asi 5x a nemůžu si stěžovat

PPL 21.11. budeme doručovat,večer na netu chyba ze strany doručovatele

       22.11. budeme doručovat mezi 17-21 hod. a nic se neděje

       23.11. nedoručeno po domluvě na jinou adresu (nikdo si nic nedomlouval,nevím kde na to přišli.)

Voláme PPL,ochotná slečna,hledá balík a nachází. Řidič se na to asi vykašlal a vymyslel si změnu adresy komentuje slečna. Poděkujeme a necháme poslat raději na zásilkovnu. Od PPL ani slovo ....

Telefonická dohoda s PPL o odeslání na zásilkovnu neklapla,nic se neděje a nic nemáme. :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PPL spálit napalmem a zasypat vápnem, aby se podobný mor nešířil!...

...zůstal jsem zírat, hodinky sice nemám, ale ze strany PPL bylo doručeno a v poznámce je, že jsem zásilku sám převzal...

Jak to nakonec dopadlo, prosím tě? Dohledali je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to nakonec dopadlo, prosím tě? Dohledali je?

Nakonec to mělo šťastný konec, i když na písemnou reklamaci mi přišla odpověď až když jsem měl hodinky u sebe. Hned ráno jsem jim ale volal, dohledali, že doručili jinde, takže kurýr, balíček stáhli a doručili již správně. Naštěstí to předali do nějaké firmy, kde s tím nic nedělali. Největší problém vidím, že podobné firmy to jsou schopné předat komukoli, jen aby se toho zbavili a nemuseli řešit sklad a náhradní doručení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...