Přejít na obsah

Jak doručuje pošťák u vas?


Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Navazuji na nedávnou diskuti ohledně objednávek zboží z Alíka.

Pošta to aktuálně zařízla a zásilky z Číny jsou zastaveny do odvolání.

Tedy nejen z Číny, více zde:
https://www.ceskaposta.cz/omezeni-mezinarodnich-sluzeb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navazuji na nedávnou diskuti ohledně objednávek zboží z Alíka.

Pošta to aktuálně zařízla a zásilky z Číny jsou zastaveny do odvolání.

Tedy nejen z Číny, více zde:

https://www.ceskaposta.cz/omezeni-mezinarodnich-sluzeb

Nevím, já tam čtu: "Z tohoto důvodu je Česká pošta nucena dočasně omezit resp. zastavit příjem zásilek do těchto zemí." Rozumím tomu tak, že nepošlu do Číny , ale nevyplývá mi z toho, že z Číny nedoručí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon, hned záložka vedle, bod listovní zasilky z třetích zemí.

 

https://www.ceskaposta.cz/omezeni-vnitrostatnich-sluzeb

 

Cituji:

 

Listovní zásilky ze třetích zemí

Do odvolání se pozastavuje jejich doručování, zásilky nebudou doručovány s výjimkou zásilek, které již jsou již na depu nebo dodejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby jsme nebyli pořád je negativní...

 

Něco jsem objednával od soukromníka z Číny, platba přes PayPal, vše proběhlo hladce. Včera ráno v 6 mi přišla notifikaci že zásilku převzala DHL v Hong Kongu a že ji budou doručovat dnes... moc jsem si s tím hlavu nelámal, asi chyba matrixu.

Dnes v 10:00 DHL přede dveřma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Odesílatel mi poslal balík, ale spletl město, PSČ má správně (dle podacího lístku). Neví někdo, čím se Pošta řídí?

Na poště se ho na to město neptala? Balík zadávají do systému podle doručovací adresy, takže pokud zadal blbý město, musela jí vypadnout neexistující adresa. Pokud ale zadala směrovák a adresa s ním byla OK, pak na balík přilepí příslušný štítek s doručovacím kódem do správného města. Hloupý by jen bylo, pokud by v tom jiným městě byla stejná ulice se stejným číslem jako máš ty :)   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle trackingu zásilka na poště. Tak čekám. A čekám až se na trackingu objeví, že jsem si zásilku nevyzvedl a posílají jí zpět adresátovi. Po reklamaci mi sdělí, že sice zásilku nedoručovali, ale že mi dali výzvu a opakovanou výzvu. A že se nedá prokázat, že mi výzvy nedali, takže se můžu jít bodnout. U další zásilky je ze 4.3. ukončené celní řízení. Dál nic. Chci reklamovat a řekne mi to, že zásilka není v systému. Jó pošťáci, to jsou panečku machři!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na poště se ho na to město neptala? Balík zadávají do systému podle doručovací adresy, takže pokud zadal blbý město, musela jí vypadnout neexistující adresa. Pokud ale zadala směrovák a adresa s ním byla OK, pak na balík přilepí příslušný štítek s doručovacím kódem do správného města. Hloupý by jen bylo, pokud by v tom jiným městě byla stejná ulice se stejným číslem jako máš ty :)   

 

Tak bylo to tak, opraveno správně dle PSČ na přepážce, jen to nikdo neopravil na podacím lístku, kterého jsem dostal scan. V druhém městě je bohužel i stejná ulice, ale jsou od sebe asi hodinu, tak bych si při nejhorším udělal výlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nemáte někdo zkušenosti s americkou poštou (USPS) z poslední doby ?

Jdou mi z U.S. 2 balíčky, jeden čeká v LA na letišti už 26 dní a druhý v SF 19 dní a nic se neděje. Chápu že v době Koronavirové to může být pomalejší, ale já jsem posílal hloupou českou poštou balíček do SF a trvalo to 10 dní a  opačne to u USPS 26 dní někde leží ve skladu ?

Na jejich webu o tom nic není, ČR není na seznamu kde se teď nedoručuje a jejich support je nepoužitelný, protože se tam musí zadat adresa adresáta a ta musí být v U.S., jinak to neprojde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak nevim jestli je problem v Geisu nebo v Alze, ale opet balicek odeslany 12.5. predpokladana doba doruceni 13.5. a nic.

Na strankach Geisu info: Datum odeslání:01. 01. 0001  hmotnost:1.04 kg, zasilka c.xxxxxxxxx Podrobnost: zasilka nebyla nalezena...

Pritom DPDcko, coz by mela byt stejna firma, dorucuje zcela bezproblemove do druheho dne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Česká pošta a listovní zásilky je vážně chuťka. Doporučené prioritní (spěšné) psaní podáno v úterý odpoledne ... a podle sledování zásilek i po telefonátu na poštu psaní ještě pořád sedí v místě podání. Lempli to jsou, lempli, lemplovští. A já abych se teď postavil na hlavu kvůli tomu, že nejsou schopni poskytnout normální službu deklarovaným způsobem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi podařilo zjistit jak je to s tou USPS - balíčky do Evropských zemí kam ještě posílají naložili na lodě kvůli ztrátě kapacity v osobních letadlech. Tzn. doba dopravy do EU 6 týdnů +- autobus. Na jejich webu o tom nic není, podařilo se mi to dohledat na nějakém fóru.

Poslední dobou jsem přijímal ať už pracovně, tak osobně dost balíků, tak tady je sumář:

DHL (2x) - perfektní, volají předem, vždy jednoduchá domluva s kurýrem

PPL (1x) - katastrofa, SMS o době doručování s oknem 2h, po vypršení jsem 4x volal kurýrovi a nic. Na zákaznické lince lžou do očí, že tam byl a snažil se mi dovolat. Potom se kurýrovi dovolám a říká, že u mě opravdu ještě nebyl, že to vidí na 3 odpoledne. Odpoledne opět nezdvihá, dovolám se mu po až po 5 hodině a to se omlouvá, že na mě zapomněl a balíček vyhodil do nějaké trafiky poblíž, kde mají výdejní místo (???) a kde za 15 minut zavírají.

DPD (3x) - OK, SMS předem o doručování, čas sedí, domluva s kurýrem vždy jednoduchá. Ze zahraničí snad ale ještě nikdy nefungovaly jejich tracking #, takže to chce jen čekat až vyskočí SMS, že druhý den doručují.

FedEX (1x) - OK, akorát od odesílatele si nezapsali telefonní na adresáta a pak tvrdili, že ho nedostali, takže samozřejmě neúspěšné doručení. Ale jinak vše v pořádku.

UPS (1x) - jako vždy totální katastrofa, už aby zbankrotovali

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes USPS mám na cestě balíček z US už měsíc. Na stránkách USPS jsem našel, že doba doručení do Evropy je 4-6 týdnu. Tak jsem zvědav.
Z japonska Japan Post zastavila doručování (nevím proč  když do Japonska přes poštu zasílat jde), tak jsem si nechal poslat balíček přes DHL a super. Včera odesláno, rovnou zaslány z DHL ČR formuláře na proclení a ve středu by měli doručovat. A cena taky přijatelná (v podstatě podobně jako EMS). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...