Přejít na obsah

Jak doručuje pošťák u vas?


Doporučené příspěvky

před 1 minutou, Wanderer napsal:

Podle jejich logiky váha nic nedokazuje, protože jsem mohl zabalit cokoli. Výpis plateb účtu opět nedokazuje, co bylo v balíčku. A fakturu samozřejmě od 40 let starých hodinek nemám, navíc to je totéž. Před tím chtěli doložit cenu a teď chtějí doložit i obsah zásilky.

Copak ty jsi neměl u balení manželku, přítelkyni, přítele, souseda nebo jiného svědka... který by čestně prohlásil, že jsi to balil před ním? Pokud se budou cukat, pak samozřejmě ombudsmana a pohrůžka jednak soudu, jednak medializace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Wanderer napsal:

Podle jejich logiky váha nic nedokazuje, protože jsem mohl zabalit cokoli. Výpis plateb účtu opět nedokazuje, co bylo v balíčku. A fakturu samozřejmě od 40 let starých hodinek nemám, navíc to je totéž. Před tím chtěli doložit cenu a teď chtějí doložit i obsah zásilky. Díky za ty tipy, ještě to bude jeden peprnější dopis a pak to rozjedu na všech frontách.

To s váhou Ti řekl někdo za přepážkou, nebo to je v oficiálním dopise ČP? Nejsem znalec poštovního prostředí, ale myslím, že proto, abys nemusel číst takový nesmysly, si platíš pojištění zásilky. Zkus vše uvedené a dej, pls, vědět, jak jsi dopadl. 

Našel jsem si výňatek z textu ZÁKLADNÍ POŠTOVNÍ SLUŽBY

Doporučená zásilka

Za škodu vzniklou ztrátou, poškozením nebo úbytkem obsahu doporučené zásilky podnik odpovídá.
V případě ztráty uhradí náhradu v paušální výši dvacetinásobku základní ceny nejnižší hmotnostní
kategorie této služby. Pokud odesílatel zvolí v souladu s odst. 7 možnost poskytnutí služby Doporučená
zásilka ekonomicky, uhradí podnik v případě ztráty náhradu v paušální výši dvacetinásobku snížené ceny
platné pro nejnižší hmotnostní kategorii této služby. Za ztrátu se považuje i úplné zničení doporučené
zásilky nebo úbytek celého obsahu doporučené zásilky. Za škodu vzniklou poškozením nebo úbytkem
obsahu doporučené zásilky podnik uhradí vzniklou škodu, a to až do výše dvacetinásobku základní ceny
nejnižší hmotnostní kategorie této služby. Pokud odesílatel zvolí v souladu s odst. 7 možnost poskytnutí
služby Doporučená zásilka ekonomicky, uhradí podnik za škodu vzniklou poškozením nebo úbytkem
obsahu doporučené zásilky vzniklou škodu až do výše dvacetinásobku snížené ceny platné pro nejnižší
hmotnostní kategorii této služby

 

Cenný balík

Za škodu vzniklou ztrátou, poškozením nebo úbytkem obsahu cenného balíku podnik odpovídá, a to
až do výše udané ceny

 

Reklamace

Reklamaci podle tohoto článku lze uplatnit v případě služby doporučená zásilka, doporučená slepecká
zásilka, cenné psaní nebo cenný balík.

 

Doporučuji článek 40 a dále. V tom už se nevyznám.

https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/6032192/ZPS_01012021.pdf/04a37b63-ad34-1574-eb1f-c14f6b934294

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, budu si to muset nastudovat.

Váha je uvedena jak v dopise, tak na podacím lístku, ztrátu zásilky uznali. A taky mi hned ze začátku napsali, že čestné prohlášení neuznávají. Manželka a milenec mě napadl taky, ale vzhledem k tomu, co napsali, jsem to dál neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Wanderer napsal:

No, budu si to muset nastudovat.

Váha je uvedena jak v dopise, tak na podacím lístku, ztrátu zásilky uznali. A taky mi hned ze začátku napsali, že čestné prohlášení neuznávají. Manželka a milenec mě napadl taky, ale vzhledem k tomu, co napsali, jsem to dál neřešil.

Čestné prohlášení podle mě v tomto případě neobstojí. Podle toho, co jsem četl, ty modrožlutí blbečci musejí uznat reklamaci, když zásilku ztratí, ale nemusejí plnit náhradu škody. Třeba tomu špatně rozumím, nebo si dělají pr.el.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 1. 2021 v 19:57, lucid napsal:

Na druhou stranu, pokud má někdo problém prokázat hodnotu zásilky, pak mi to, nezlobte se, jaksi smrdí.

Nechci nijak prudit a neberte to jako flame, ale jak se spravne prokazuje hodnota zasilky, pokud jsem si koupil hodinky treba tady, nebo je zdedil, koupil na blesaku atd... Vzdyt se predevsim posilaji, treba k hodinari, kousky od kterych uz nikdo nema ani prd.

Ptam se, protoze me to zajima. Taky jsem uz parkrat posilal hodinky, jako cenny balik. A mel jsem za to, ze kdyz se to ztrati, tak dostanu nahradu skody. 

To to mam opravdu balit pred postackou na prepazce a nechat si od ni podepsat cestny prohlaseni, ze tam davam to, co tam davam?

To preci ta sluzba, kterou CP poskytuje a zpoplatnuje postrada jakykoli smysl. 

 

Upraveno uživatelem Lucky Lucaso
Uprava textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Lucky Lucaso napsal:

To to mam opravdu balit pred postackou na prepazce a nechat si od ni podepsat cestny prohlaseni, ze tam davam to, co tam davam?

Bohužel, zatím mi to vychází jako jediná možnost. Taky přestávám chápat jejich logiku udání ceny a pojištění zásilky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu tiež nerozumiem, mám za to, že keď si zaplatím službu a poistenie, tak to zaplatia a nie že musím dokazovať, že to tam bolo (v 99.9% to predsa nejde). žijem v tom, že keď uznajú stratu, tak platia, aj keby som si na 100.000,- poistil svoje s prepáčením 💩

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Lucky Lucaso napsal:

 

To to mam opravdu balit pred postackou na prepazce a nechat si od ni podepsat cestny prohlaseni, ze tam davam to, co tam davam?

 

 

Fakt se jich nezastávám a nikdy nebudu, ale když pojistím zásilku na 200k a uvnitř budou šroty za 200 Kč, náhodou se zásilka ztratí - kdo má pravdu a právo na náhradu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Violoncello napsal:

Fakt se jich nezastávám a nikdy nebudu, ale když pojistím zásilku na 200k a uvnitř budou šroty za 200 Kč, náhodou se zásilka ztratí - kdo má pravdu a právo na náhradu?

Beriem, že ja, zákazník, aj keby som posielal použité slipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Violoncello napsal:

Fakt se jich nezastávám a nikdy nebudu, ale když pojistím zásilku na 200k a uvnitř budou šroty za 200 Kč, náhodou se zásilka ztratí - kdo má pravdu a právo na náhradu?

Ja tomu rozumim. Ale tak preci kdyz nabizeji sluzbu a nechaj si to zaplatit? 

To je trochu klamani spotrebitele, ne? 

Jako slavny pojistky na mobilni telefony, a pak nic neuznavali s tim, ze tam byla vlhkost nebo ze pojistka se nevztahuje na zrovinka tenhle druh "rozbiti"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Wanderer napsal:

Bohužel, zatím mi to vychází jako jediná možnost. Taky přestávám chápat jejich logiku udání ceny a pojištění zásilky.

Plus jeste fotoserial se zaverecnym selfickem s postackou a denim tiskem kvuli prokazovani autenticity. 

Ale nevim jak prokazes, ze postacka za prepazkou neni tva znama a nepodili se na podvodu s tebou...🥴

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Lucky Lucaso napsal:

Ja tomu rozumim. Ale tak preci kdyz nabizeji sluzbu a nechaj si to zaplatit? 

To je trochu klamani spotrebitele, ne? 

Jako slavny pojistky na mobilni telefony, a pak nic neuznavali s tim, ze tam byla vlhkost nebo ze pojistka se nevztahuje na zrovinka tenhle druh "rozbiti"

Je fakt, že by to v jejich Poštovních službách mělo být uvedeno. Co se stane, když. Žijou z minulosti a pomalu končí, čemuž odpovídá i kvalita služeb. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, asi nám bude musieť wanderer objasniť, na základe čoho sa odvolávajú, že im má preukázať, čo v tej zásielke bolo.

Ja skutočne naivne žijem v tom, že je úplne jedno, čo posielam, ak si zaplatím službu a poistenie. Vždy mi bolo divné, že sa nepýtajú, čo v balíku je, aj keď som poisťoval hodinky na 150k. Vždy mi bolo divné, že za to chcú mega málo peňazí. Bral som, že pripoisťovať na vysoké čiastky môžeš iba niektoré služby a že si sakra hlídají, aby tie balíky nestratili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Wanderer napsal:

No, budu si to muset nastudovat.

Váha je uvedena jak v dopise, tak na podacím lístku, ztrátu zásilky uznali. A taky mi hned ze začátku napsali, že čestné prohlášení neuznávají. Manželka a milenec mě napadl taky, ale vzhledem k tomu, co napsali, jsem to dál neřešil.

Neuznávají čestné prohlášení koho, předpokládám že Tvoje. Jinak je to ale s prohlášením jiné osoby, ať už se jedné o osobu blízkou nebo nikoli. 

před 10 minutami, Wanderer napsal:

Odolávají se na zákon č.29/2000 Sb. par. 6 a par. 13.

Na ten jsem odkazoval na minulé stránce, když se rozčiloval Eskimak že je to nesmysl. Jak jsem psal, možná je to na Slovensku úplně jinak, ale ta naše úprava je obdobná evropské a vztahuje se nejen na Českou poštu, ale na dopravce obecně. To, že se samozřejmě budou cukat, je druhá strana, zkouší to, ale nakonec podle mne povolí, protože ví, že pokud máš doklady kolik hodinky stály, kupujícího a z korespondence vyplývá, že Ti je k určitému datu uhradil a ty jsi mu dal zprávu, že je odesíláš, u soudu pohoří. 

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Wanderer napsal:

Odolávají se na zákon č.29/2000 Sb. par. 6 a par. 13.

Jasně. Dva právníci, tři názory. Typický. Zkusil bych výše uvedené a k tomu bych oslovil média zabývající se ochranou spotřebitelů. Pokud mi ČP nezaplatí částku, na níž si pojistím cokoliv, co ztratí, je třeba, aby se to veřejně vědělo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ono nakonec nebude lepsi to nepojistovat a ani neudavat cenu a poslat to jako obyc balik. Pravdepodobnost doruceni bude stejna ne-li vetsi. Oni totiz ty obyc baliky nebudou tolik pritahovat pozornost tech chmataku jako kdyz tam uvidej castku 150-200k.

Protoze ten balik se sam od sebe neztrati, ale nekdo ho proste a jednoduse ukradne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...