Přejít na obsah

Jak doručuje pošťák u vas?


Doporučené příspěvky

před 18 minutami, Wanderer napsal:

Odolávají se na zákon č.29/2000 Sb. par. 6 a par. 13.

Po zbežnom preštudovaní je tam predsa napísané, že zodpovedajú do čiastky hodnoty v mieste a čase podania, max do čiastky uvedenej na podacom lístku.

1. Stále ale nikde nevidím, kde je je zákonom dané, že musíš dokázať, že to, čo tvrdíš, že si poslal v tom balíku aj skutočne bolo, to predsa reálne nie je možné.

2. Touto logikou môžu predsa "stratiť" a nedoručiť úplne všetky balíky. A tak ako píše kolega nado mnou, niekto v reťazci zamestnancov uvidí balík medzi dvoma súkromnými osobami poistený na 150k, tak to proste stratí, veď predsa vie, že svojemu zamestnávateľovi bude platiť iba náklady poštovného, pretože súkromná osoba absolútne nebude schopná dokázať, čo v tom balíku bolo.

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Wanderer napsal:

Jo, to by zatím odpovídalo. Vrátili mi poštovné, že to jako neklaplo a teď se taháme o náhradu škody.

Posílal jsi to jako cenné psaní nebo doporučeně? Pardon jestli to už zaznělo. 

@koveraspojištění není zrovna mega málo, při poslání hodinek za 100 tisíc je to asi 250 korun, když to srovnám kolik stojí pojištění rizika že něco způsobim autem a jaké jsou tam limity pojištění například. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Tom4 napsal:

Posílal jsi to jako cenné psaní nebo doporučeně? Pardon jestli to už zaznělo. 

Doporučeně. Nebyla to zase tak velká cifra. Obávám se, že jako cenné psaní bych na tom dokazování byl stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ragu napsal:

Když to tady tak čtu, jsem rád že jsem paranoidní magor. Takže když jsem naposled posílal dražší hodinky, udělal jsem foto a video dokumentaci procesu balení :D

No jo, ale podle jejich logiky...pokud bys to balil a dokumentoval doma, jak dokazez ze to je jeden a ten samej balik cos prinesl na postu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale podle jejich logiky...pokud bys to balil a dokumentoval doma, jak dokazez ze to je jeden a ten samej balik cos prinesl na postu? 

Udělal bych těm zmrdum detailní rozbor videa kde by byly poznávací znaky toho konkrétního balíku (byl jsem schopnej se s nimi hádat o přesných zahybech lepenky na balíku).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Wanderer napsal:

Doporučeně. Nebyla to zase tak velká cifra. Obávám se, že jako cenné psaní bych na tom dokazování byl stejně.

To možná bude ten kámen úrazu, jak psal někdo výše ten výňatek z podmínek, tak tam mají specifikováno doporučené psaní a cenné psaní zvlášť. 

Tím samozřejmě neříkám že by ti to neměli uhradit. Doporučím zajít za právníkem, požádat o konzultaci a odepsat poště od něj. Pomáhá to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Wanderer napsal:

Doporučeně. Nebyla to zase tak velká cifra. Obávám se, že jako cenné psaní bych na tom dokazování byl stejně.

Aha, tak to ale mení situáciu... v doporučenom balíku sa nesmú posielať šperky a cennosti drahšie, než 200,- Kč.

Preplácajú max do hodnoty 1.080,- Kč

Ak si sa teda priznal, že si posielal hodinky, tak ťa mali odkázať na podmienky, že hodinky v tom balíku nemali čo hľadať. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, ragu napsal:


Udělal bych těm zmrdum detailní rozbor videa kde by byly poznávací znaky toho konkrétního balíku (byl jsem schopnej se s nimi hádat o přesných zahybech lepenky na balíku).

No na poste by pri podani videla u prepazky ze jako jo, a asi by ji to bylo fuk pac to mas pojisteny. Ale ty zahyby lepenky bys musel prokazovat az po ztrate, a kdyz bude ztracenej tak s cim ty zahyby chces srovnavat? To bys pak musel jeste ten balik nafotit s nalepenym podacim cislem jak ho ta postacka ma v ruce a odnasi do skladu. Na coz ona se ti vysere, delat tanecky s balikem, kdyz ho mas prece pojistenej,ne?

Ja vim, je to zvraceny. Ale takhle ty kurvy argumentujou. 

Ja kdyz posilal hodinky jsem si je taky nafotil, a pak i zabaleny. Ale ve vysledku by mi to bylo k prdu si myslim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to správne chápem, tak akákoľvek cennosť, hodinky, šperk, drahý kov nad hodnotu 200,- sa môžu posielať IBA cenným psaním/balíkom. Pri akejkoľvek inej službe vám nezaplatia nič, pretože v podmienkach majú, že tieto veci preplatia iba v rámci služby, ktorá ich prepravu výslovne umožňuje.

Netušíme teda či by pri strate po nás chceli dokazovať, čo v tom balíku bolo, pretože toto nie je wandererov prípad.

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, koveras napsal:

Ak to správne chápem, tak akákoľvek cennosť, hodinky, šperk, drahý kov nad hodnotu 200,- sa môžu posielať IBA cenným psaním/balíkom. Pri akejkoľvek inej službe vám nezaplatia nič, pretože v podmienkach majú, že tieto veci preplatia iba v rámci služby, ktorá ich prepravu výslovne umožňuje.

Netušíme teda či by pri strate po nás chceli dokazovať, čo v tom balíku bolo, pretože toto nie je wandererov prípad.

No ale tak v tom pripade to na poste nemeli vubec vzit ne, kdyz tam uvedl vyssi castku v radu tisicu. A jestli jsem to dobre pochopil, tak mu to jeste pojistili, nebo???

Kazdopadne at tak ci tak, ty baliky se ztraceji at cenny tak doporuceny...Ztraceny baliky s hodinkama se tu resili vicekrat a urcite se to deje i nehodinkovejm nadsencum. A verim, ze pristup posty by byl stejnej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Lucky Lucaso napsal:

No ale tak v tom pripade to na poste nemeli vubec vzit ne, kdyz tam uvedl vyssi castku v radu tisicu. A jestli jsem to dobre pochopil, tak mu to jeste pojistili, nebo???

Že v tom mal hodinky bol jeho problém, to pri podaní určite neriešia. 

Ak mal na podacom lístku čiastku vyššiu, než 1.080,- Kč, tak ho na to samozrejme mali upozorniť a povedať mu, že to musí poslať buď inou službou, alebo, že mu to aj tak nepreplatia. Lenže to nám musí osvetliť wanderer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Česká pošta nabízí parádní službu-telefonní číslo na doruvovatele. Trochu mi to kalí to, že se mu od doručení mailu, že dnes bude doručování, nemohu dovolat. No, nechám se překvapit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem nesl na poštu nechat potvrdit další dopis a paní za přepážkou, se kterou se známe, mi řekla, že co jde, tak si taky nechává posílat do zásilkovny, protože ví, jak to na poště chodí. 😄

Mimochodem, jedna z nejochotnějších pošťaček, té je tam škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...