Přejít na obsah

Jak doručuje pošťák u vas?


Doporučené příspěvky

jj, vím. https://www.sujb.cz/fileadmin/sujb/docs/radiacni-ochrana/OOP_spotrebnivyrobky.pdf

Jen mě štvou, že ani nezavolají. Jen si pošlou SMS s žádostí o výpalné v cirka 11:30 a od té doby nic. Ani mejl, ani SMS, ani call. A když jsem si teď refreshnul tracking, doufaje, že se tam objeví kdy to přivezou, tak je tam nově tahle informace. 

Ech jo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

V pátek (16. 7.) objednáno a zaplaceno v německém e-shopu, týž den odesláno a dnes (úterý 20. 7.) doručeno.
Jsem spokojen :)

 

PRIME zásielka
 
Doručená
20.7.2021

Podacie číslo
LB XXX DE
Krajina odosielateľa
Nemecko
Krajina adresáta
Slovensko
  •  
     
    Doručená
    20.7.2021 13:11
  •  
     
    Prevzatá na doručenie
    20.7.2021 07:29
  •  
     
    Vstup do krajiny adresáta
    19.7.2021 14:17
  •  
     
    Výstup z krajiny odosielateľa
    17.7.2021 10:34 (Nemecko)
Upraveno uživatelem orol
překlep ...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

WE|DO: kdybych tušil, že je to jen přejmenovaný ten zkur…. InTime, zdaleka bych se jim při zadání objednávky vyhnul. Balík, těžký jak kráva, a proto adresovaný na firmu, nechali na jakési výdejně, protože se zřejmě blížil konec pracovní doby a panáčkovi se už nechtělo doručovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

We-do je parodie na doručovací službu. Termín - když jedou náhodou kolem. Deset minut před doručením první telefon, že jedou, nemají platební terminál a ať si seženu hotovost. Po zveřejnění recenze na tuto zkušenost, přemlouvavěvysvětlovací telefonát s pracovnicí, tu jsem jí politoval, že dělá pro marnou firmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, lucid napsal:

WE|DO: kdybych tušil, že je to jen přejmenovaný ten zkur…. InTime, zdaleka bych se jim při zadání objednávky vyhnul. Balík, těžký jak kráva, a proto adresovaný na firmu, nechali na jakési výdejně, protože se zřejmě blížil konec pracovní doby a panáčkovi se už nechtělo doručovat.

Už jsem to tu psal, včetně negativních zkušeností... komu není rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Frostie napsal:

Už jsem to tu psal, včetně negativních zkušeností... komu není rady...

To jsem fakt netušil! Kdybych věděl, že WE|DO = InTime, tak bych si raději ruku přerazil než abych si přepravu zadával u nich. Taky jsem hned psal prodejci zda není na palici svěřit nějakou zásilku této bandě kreténů. Proti nim je i taková Česká pošta zářící drahokam.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

A dnes opět klasika České pošty. Díval jsem se na web, takže jsem věděl, že mi dnes budou balík doručovat. Až do půl třetí jsem byl doma. Nikdo mi nevolal, ačkoliv je na balíku moje číslo (vím to, protože mi od tohoto odesílatele chodí balíky relativně pravidelně). A teď se dívám, že je na webu uvedeno "Uložení zásilky na žádost adresáta".

Fakt lituju, že tyhle balíky ČP přebrala (či sebrala?) PPL. Ti aspoň jednak dávali vědět prostřednictvím SMS časové doručovací okno, jednak se tomu řidiči na základě té SMS dalo dovolat. Ale co, tak se zase zítra projdu a tentokrát už možná konečně podám i tu stížnost, ať to ten moloch zkurvený nemá jen tak zadarmo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, LukeD napsal:konečně podám i tu stížnost, ať to ten moloch zkurvený nemá jen tak zadarmo...

Njn, holt odesilatel taky šetří…

V molochu si ze stížnosti velké vrásky dělat nebudou. Pro nápravu bych se spíše obrátil na odesilatele. To, že byl telefon na balíku ještě nutně nemusí znamenat, že ho dali do dat pro řidiče, a pak změnit přepravku na jinou mohou nebo alespoň přidat alternativu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Po takřka 15 letech a vypovězení služby stávajících hodinek projevila má drahá přání o pořízení nových hodinek. Hurá, krásný nápad na dárek k vánocům. Začal proces výběru a přiznávám, že to byl ještě horší proces, než výběr nového auta. Tyhle hodinky byly moc velké, tamty moc malé, tady byla černá málo černá, tam zase bílá byla moc zářivá, tenhle tah moc masivní, u těchto jsou indexy příliš plastické a vystupující a tak vůbec. Nakonec vhodný model nalezen (podle obrázku), ale v českých zemích a přilehlých královstvích nedostupný. Objednáno v USA. Při checkoutu nabídnuta služba Tax and custom prepaid. Po zjištění, že mě tato služba bude stát asi o 150,-Kč více, než kdybych si to vyřizoval sám, jsem usoudil, že za to mi jednání na poště Praha 120 opravdu nestojí a objednal full service. V tenhle moment jsem ještě netušil, že partnerem DHL je Česká pošta. Přísahám, že na každý řádek jsem psal svou mailovou adresu a na každý druhý telefonní číslo.

Po obdržení trackingu jsem co 3 hodiny sledoval zásilku. Z USA do Holandska, z Holandska do Německa, pak do dalšího Německa a tam zůstala. Aspoň podle DHLtracking.

Ve čtvrtek, po návratu z oběda mám zmeškaný hovor. Volám zpět ( co kdyby volalo DHL ?) a proběhl následující hovor (účinkují já J a poštovní doručovatel PD) :

J : Dobrý den, mám od Vás zmeškaný hovor.

PD :  Česká pošta, Novák

J (nadšeně) : Ááá, Vy mi asi vezete balík. Tak kdy mám být doma ?

PD : Počkejte, řekněte mi adresu

J : Ulice Uliční, číslo Číslo

PD : Jo, tak tam jsem už byl.

J (rezignovaně) : Hm, tak na které poště si ho můžu vyzvednout ?

PD : No máte ho doma

J  (překvapeně) : On byl někdo doma ??? Komu jste to dal ?

PD : No pro mě je to balík bez ceny, a já se snažím lidem ušetřit cestu na poštu, tak jsem Vám to hodil přes plot.

J (vyděšeně) : Čoveče, Vy jste hodil balík obsahující hodinky přes plot na tu betonovou dlažbu ??? Vždyť se to rozbije !!!

PD : Nebojte se, nerozbije, já jsem to házel opatrně

No řekněte, můžete se na takového PD zlobit ? Aneb Česká pošta vždy překvapí.

 

P.S. Hodinky fungují

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prijde me, ze se pomalu sere vse a vsude...
Za posledni mesic 3x problem s dorucenim, aktualne me asi CP ztratila zasilku z Francie, ktera se nevim proc dostala na vymenovaci postu Praha 120 a tam se stopa ztraci... zasilka nedostala nase sledovaci cislo, dle trackingu je stale na vymenovacce, ale tam me tvrdi, ze oni u nich vidi, ze odesla do bezne prepravy... takze uz 10 dni je to ve vzduchopraznu.
Vzhledem k tomu, ze slo o tah na Omegy to celkem boli.

Co me znepokojilo/prekvapilo vic je to, ze dalsi dva zarez mam s DHL a Hermes v Nemecku, kde mam taky dorucovaci adresu... v jednom pripade pry adresat nezastizen (vsichni byli doma)a balik okamzite poslali zpet odesilateli (nasledne pri reklamaci uznali chybu a prodejce musel ale zaslat znova (coz u elektoniky B&W fakt nechces aby to couralo furt dokola).

Nove ted Hermes v Nemecku tez dle trackingu doruceno vhozenim do schranky (slo o tubus, to by nam to do schranky museli nabusit palici), zasilka samo nikde. Slovo proti slovu, oni pry dorucili... takze je tam reklamace...


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nemá někdo zkušenost s nákupem z UK z poslední doby? Čekám z eBay něco nehodinkového, co by snad ani nemělo podléhat clu, a nejzazší termín doručení už před pár dny uplynul. Nepanikařím, spíš jen informačně, jestli se mám ještě obrnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 11. 2021 v 18:50, nickie napsal:

P.S. Hodinky fungují

PD je poslední článek kterej je nejvíc vidět, ale celej ten proces má několik přeložení, kdy to tam lítá hlava nehlava. Obecně by se dalo říct že čím těžší balík tím tvrději dopadne na zem (kontejneru), čím lehčí, tím spíše se nerozbije. Toť vše co jsem si odnesl ze 4 let života na úseku logistiky. Hod relativně lehké a dobře zabalené věci přes plot na dlažbu je celkem v pohodě, kdyby to byla autobaterie, bylo by to horší a PD by to pravděpodobně třikrát zvážil než by hod provedl. Napadlo mě už poslat pár různě těžkých balíků (s gyroskopy) přes různé doručovací služby, aby bylo vidět kolik nárazů během cesty balík zažije, kdyby do toho někdo šel, přidám 200CZK na testování .. jelikož mě to samotného zajímá.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...