Přejít na obsah

Jak doručuje pošťák u vas?


Doporučené příspěvky

Tak definitivně potvrzuju, že doručování německé DHL u nás po PPL přebrala Česká pošta. Což v mém případě bohužel znamená také ony klasické standardy ČP. Dnes jsem si byl vyzvedávat balík, který mi byl doručován předevčírem. Nicméně jednak jsem vůbec nebyl informován o tom, kdy (alespoň který den, když už ne časové rozmezí) mi budou balík doručovat, jednak se mne nikdo neobtěžoval kontaktovat ani na uvedeném tel. čísle. Ba co víc, dokonce jsem ve schránce nenašel ani onen obligátní lístek od ČP (ale což, třeba mi tam přistane až zítra). Takže kdyby mne včera nenapadlo se podívat pro jistotu raději na internet, protože ČP (a já si uvědomil, že už minule mi balík doručoval tenhle státní moloch), tak na doručení toho balíku čekám doteď.

Každopádně pravý opak toho, na co jsem byl dlouhodobě zvyklý u PPL. SMS v den doručení s kontaktem na řidiče a časovým oknem. Jediné štěstí, že odkladiště, kam "hází" nedoručené balíky, mám relativně blízko od baráku. Za mě každopádně palec dolů.

Jo, a málem bych zapomněl na bonus - přepravní box s přelepkou "fragile - zerbrechlich" je na dvou místech celkem slušně nabořený. Ještě štěstí, že odesílatel používá celkem slušně odolné a hovadu-vzdorné kartonové boxy s dvojitými stěnami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne visia jedne hodziny na colnici.
Mozno to do Velkej noci stihnu.
Zo Singapuru isli 8 tyzdnov. Uz som zacal byt nepokojny a zacal sa vyrovnavat so stratou.
Tyzden to viselo dakde u nas kym sa ozvala colnica. Coskoro to bude dalsi tyzden co cakam, ze mi napisu co im este chyba alebo treba opravit... potom tyzden kym to pride z colneho skladu na pobocku... kurna, mna to cakanie ale vobec nebavi...

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 2. 2021 v 7:51, Murphy97 napsal:

Tak uz vice jak mesic mi lezi na celnici/poste jeden reminek z Amazonu.

Mam uz zacit byt trochu nervozni, nebo je to normalni?
Na "nasi" poste mi rekli, at jsem v klidu, ale to pro me neni uplne meritko 🙂

 

Tak co už to dorazilo? Jinak ty to aspoň vidíš na České poště. Já mám na cestě cosi (blbinu za pár šupů) z Ali, už je to skoro měsíc v ČR a furt, resp. od 28.1., mi tam visí:

"Delivering

Accepted by Last Mile Carrier"

No a bohužel ani nemůžu dohledat, přes koho to doručujou u nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warann

Nedorazilo. Naposledy v tracking systemu 15.1. u celniku. Ti mi tvrdi, ze to od nich odeslo 16.1. Dovolal jsem se na infolinku, ti mi dali cislo na dodaci postu. Tam pro mne dnes rano mila pani delala co mohla, ale posledni zaznam je fakt toho 15.1. Kdyz jsem ji jen tak mezi reci zeptal, na co asi komu je dost celkem specificky reminek k hodinkam, tak mi odpovedela, ze lidem se hodi vsechno. Tak asi tak.

Jinak Amazon, resp. seller super a rychle jednani, penize mam zpatky na ucte. Ale je to jinak samozrejme na howno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Česká pošta má novou službu, když Vás nezastihnou doma, dají balík nějakému kolemjdoucímu sousedovi. Velká legrace, když balík sledujete online a vidíte, že byl doručen, ovšem nevíte komu. 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Takže po 3,5 měsíci od odeslání ztracené zásilky, po mnoha popsaných papírech mi pošta konečně zaslala poukázku v hodnotě balíku. Napsali mi, že jsem sice nijak nedoložil obsah a cenu zásilky, ale v zájmu zachování dobrého jména pošty mi peníze vyplatí. 🙂 Myslím, že už je nějak kontaktoval ČTÚ, kam jsem po měsíci nulové reakce ze strany pošty poslal stížnost, a tak to raději ukončili. Ale neodpustili si, aby ze mě neudělali blbce. I tak do teď nevím, jak lze hodnověrně doložit obsah a cenu zásilky. Musím přiznat, že už jsem dohledané kontakty na Černé ovce, mohl jsem být v televizi. 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to čím dál horší s poštou. U nás musí nově cetky za pár korun z Ali doručovat pošťačka na podpis, dřív dala do schránky. Je sice hezký, že je evidované číslo zásilky v ČR, ale žádné sledování zásilek nedokáže propojit s číslem číňana, tak abych věděl, že dopis pošťačka ten den nese (např track17). Takže za mě jen další komplikace. A mluvím opravdu o korunových věcech, u dražších samozřejmě většinou sledování funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, shaggy napsal:

Nene, Sl. Posta moze ponovom doporucene zasielky hadzat do schránky. Lebo kovid.

Odoslané z SM-G970F pomocou Tapatalku
 

Husté, u nás je potřeba podepsat i dopis z Ali za pár korun, který dřív běžně házeli do schránky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toz, dobre je ze sa nemusim trepat na postu, cakat vonku v sore (max 4 vnutri) a kukat na tie znudene tvare za okienkom...

Blbe je dokazovat, ze mi ta zasielka naozaj neprisla, i ked si ju posta odfajkla ako dorucenu.

U nas je kazda dorucena zasielka male vitazstvo :)

https://www.posta.sk/do.news/uprava-dorucovania-niektorych-doporucenych-zasielok?page=38

Niektori Alikovci uz pouzivaju aj zasielkovnu, inokedy pride kurier, kto sa v tom ma vyznat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro nakladani s radioaktivnim materialem uz asi dva (tri?) roky plati nova "vyhlaska". Takze legalne muzes (mam dojem) nasobne mnozstvi. Strelim nejakych 300 mCu. Kdysi to bylo pro EU a par statu jen 25 (tim padem T25). Ale neboj, uz je to jinak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...