Přejít na obsah

Prim Orlík II bronz L.E.


Doporučené příspěvky

Jaj, sem to nechtěl počítat.

U těch strojků mě zaujalo ,že jeden slavný strojek nemá uložený rotor na ložisku. Tedy přesněji na kuličkovém. Snad jen v kluzném, v bronzu. Což i eta za pár má. Tak třeba to.

Ovšem možná je vše už jinak. Primky jsem měl jako kluk. Ale tehdy jsem chtěl digi.

Jsem patriot, jenže? Tyhle kousky jsou v cenové relaci, kdy se dá pořídit už slušnej swiss model, anebo v mém případě germany. Prostě je ta cenová politika jen pro fajšmejkry.

Njn, swiss modely sem, swiss modely tam, todle je neco jinyho. Pepicka Zimu taky zadnej Svycar nezna a jakej to je maser. Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru jsou dnešní automatické PRIMKY slušně řečeno velmi zastaralé konstrukce. Pokud nejste pouze "pohledoví chronomagoři" tak si přečtěte moje vlákno "Samonátahy PRIM". Podle mne - "technického chronomagora" - jsou strojky načinčané a mnohdy i pozlacené "srá*gory" :-).

 

Edit: Ještě nutno samozřejmě dodat - za neodpovídající přemrštěné ceny :-(. 

Upraveno uživatelem Mipa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru jsou dnešní automatické PRIMKY slušně řečeno velmi zastaralé konstrukce. Pokud nejste pouze "pohledoví chronomagoři" tak si přečtěte moje vlákno "Samonátahy PRIM". Podle mne - "technického chronomagora" - jsou strojky načinčané a mnohdy i pozlacené "srá*gory" :-).

 

Edit: Ještě nutno samozřejmě dodat - za neodpovídající přemrštěné ceny :-(. 

Já věděl že jsem to někde četl a nebylo toho zrovna málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, swiss modely sem, swiss modely tam, todle je neco jinyho. Pepicka Zimu taky zadnej Svycar nezna a jakej to je maser.

 

jo jo Pepicek je válec, když to na Vlachovce rozjede  ......  s primkama na ruce a bronzová trubka hlááááásííííí sólo !!   :D :D To je přesný srovnání :D Myslím, že lístky na něj by měly být 10x dražší, než na nějaký zahraniční něco, co nikomu soudnýmu nic neříká, aspoň teda co se týče poměru cena/výkon, že.

 

Stroji chybí prd , leda snad to nepodstatné, a navíc, za ty prachy, chlapci, si přeci nekupujete nějaký stroj, ale hrdost a radost, co bude jen tak bokem navíc v tomto konkrétním případě vyjadřovat vaši osobnost a kdo ví, co eště, neumíte číst ???

Je to podařenej hodinkovej nášup, tak před Vánoci honem do Panský , ať eště sou a pak vedle do drogérky pro gel, ať sem Ital úplný ......... Já jsem z nich fakt zmatený - není ona ta "molekula" na dýnku spíš krystalická mřížka nebo tak něco ??? Je to skvělý nápad a príma provedení - dýnko se mi fakt líbí., a to nejsem žádnej mendělejev......

 

Ještě k té WR a čtení - podle mne nepíšou, že WR je 10ATM, ale že to na 10 ATM zkoušej - o výsledku zkoušek jsem se nic nedozvěděl ........ tedy z dýnka, snad v letáku něco bude....

 

Musím uznat, že primácké texty mají fakt literární přesahy :)

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky nejsem mengele, ale podle mne pevny latky krystalujou PRAVE podle tvaru molekuly, takze oboji co pises je pravda - je to tvar molekuly i krystalicka mrizka...

 

 Já jsem z nich fakt zmatený - není ona ta "molekula" na dýnku spíš krystalická mřížka nebo tak něco ??? Je to skvělý nápad a príma provedení - dýnko se mi fakt líbí., a to nejsem žádnej mendělejev......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to je pravda, ze nazvat to "molekulou" je zavadejici protoze ty vazby asi nebudou coulombicky... ale ta konfigurace je dana usporadanim elektronu v nenaplnenejch slupkach, podle toho se k sobe ty jednotlivy atomy nastrkaj do toho (oktahedru? ted nevim jeslti sem se trefil :D)

takze cigi mel pravdu, neni to molekula 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, decka, opravte me nekdo, jestli se mylim, ale to dynko je dost brutalni fail a pravdu nemel nikdo z vas a bohuzel ani ty hlavy v Primu. IMHO. Ta rytina naznacuje, ze CuSn8 je CuSn8. Coz samozrejme neni pravda. Tam na tom dynku je vyryta nejaka imaginarni sloucenina, kde je osm atomu cinu navazano na jeden atom medi, coz by byla ona CuSn8, ale ten material je ve skutecnosti CuSn8, coz je pevny roztok s obsahem 8 % cinu. Ta rytina naznacuje, ze v tom materialu je osm krat vice atomu cinu, nez medi a ze CuSn8 znamena pomer atomu ve sloucenine. A pri tom ten popis materialu je zalozen na procentech a jeste k tomu hmotnostnich. Je to jen maly rozdil na papire, male a velke cislo. A pri tom je to ve skutecnosti rozdil zcela fundamentalni. 
Takze podle me je ta rytina uplne spatne a u zkousky by to na zapocet nebylo. A nebylo by to ani na to, abych si je dal na ruku. Brrr.

Edit: Ted tak premyslim o tom, co jsem tady napsal a jestli mam pravdu, coz by byla spise vyjimka, tak to je teda Primacky pruser a klukum to asi trochu zkazi radost. Tedy vedomi, ze na dynku maji hovadinu. Tak sorry kluci, nemyslel jsem to nijak zle. Jen proste jsem kovar a Primaci koumaci by se nemeli stydet se zeptat, kdyz neco nevi. Ale jak rikam, treba se mylim a je to vsechno jinak, jak rikal moudry rabin.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... ale ten material je ve skutecnosti CuSn8, coz je pevny roztok s obsahem 8 % cinu. 

...no já kovář nejsem, ale jsem strojař a CuSn8 je běžné označení cínového bronzu, ne roztoku, používaného pro strojní díly, kde se klade důraz na korozi odolnost a pevnost, atd.

Myslím, že se z toho stává hon na čarodějnice, jen protože je to PRIM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...