Přejít na obsah

Prim Orlík II bronz L.E.


Doporučené příspěvky

Mám rád, když se tyto věci pravdivě uvádí...

Dodavatel běžného materiálu je dnes zcela nepodstatná informace. Asi jako jméno soustružníka.

 

Ed: A i marketingově zcela k ničemu. Snad jedině opačně, že by si ten dodavatel zaplatil v rámci své reklamy, že ho tam uvedou.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Prostě člověk , co to mněl na starosti neměl moc chuti studovat chemii střední školy a tak vyšel z označení CuSn8...

tyče s tímhle označením se běžně prodávají ..... stačí si jenom vybrat

http://www.alms-brno.cz/kategorie/26-bronzove-tyce-kruhove/

 

škoda že tam nejsou ceny ---- by mě zajímalo kolik stojí taková tyčka .... potřeboval bych novej plot 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Dodavatel běžného materiálu je dnes zcela nepodstatná informace. Asi jako jméno soustružníka.

 

Ed: A i marketingově zcela k ničemu. Snad jedině opačně, že by si ten dodavatel zaplatil v rámci své reklamy, že ho tam uvedou.

 

no a pro mne je to přesně naopak. Nemyslím si, že tento ne zcela běžný materiál pouzdra hodinek v ceně desítek tisíc je běžný materiál. Rolex, Damasko atd. se o svých materiálech rozepisují zeširoka, takže asi takhle.

 

Ale když je to někomu jedno, proč ne...

Upraveno uživatelem maxipesfik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

A kdo teda dodává ocel Rolexu a Damasku?

 

Every single alloy used by Rolex is produced entirely in-house.

 

Jak už jsem psal, tyto informace jsou snadno dostupné na stránkách těchto firem, nezamlčují je a jsou to pro ně podstatné informace. 

Upraveno uživatelem maxipesfik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxipes: Jako materiál je zcela běžný, u hodinek moc ne, to je fakt, ale v prospektu k hodinkám se o něm píše dostatečně. K čemu bude informace, že štangle byla zakoupena v Hradci ve Feroně cestou z Prahy?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Maxipes: Jako materiál je zcela běžný, u hodinek moc ne, to je fakt, ale v prospektu k hodinkám se o něm píše dostatečně. K čemu bude informace, že štangle byla zakoupena v Hradci ve Feroně cestou z Prahy?

 Aha díky, ten prospekt ani hodinky jsem ještě neměl v ruce. Zminují obecné informace o tomto druhu bronzu, či odůvodňují volbu právě tohoto složení? O dodavateli opravdu žádná zmínka? 

Nechci se dočkat toho, až někdo provede analýzu složení a přijde na něco jiného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Every single alloy used by Rolex is produced entirely in-house.

 

Jak už jsem psal, tyto informace jsou snadno dostupné na stránkách těchto firem, nezamlčují je a jsou to pro ně podstatné informace. 

A na dvoře maj príma důl.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Nechci se dočkat toho, až někdo provede analýzu složení a přijde na něco jiného...

proč?

 

pár měsíců je ponosíš a vrátíš, protože to třeba není bronz, ale mosaz .... eventuálně můžeš říct, že si myslel, že je to bronz ze žatce a ne z hradce i když je dodavatel stejnej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si myslím, že i na dodavateli polotovarů (tyčí) materiálu záleží. Pracoval jsem dlouho v letecký fabrice. Dodavatel materiálu by měl být důvěryhodný a prověřený že dodává skutečně CuSn8 a né CuSn7,5 (:-) a nakonec se  po čase nezjistilo, že v tom je nějaký zádrhel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna u bronzu, kde podle toho mála, co jsem stihnul přečíst, existuje řada slitin s velmi rozdílnými vlastnostmi, je volba té správné ožehavá a klíčová věc. Prý na hodinky nejvhodnější je tzv. Schiffschraubenbronze - bronz na lodní šrouby, který se používá v námořním stavitelství, protože je mechanicky pevný a houževnatý, skvěle odolává mořské vodě a nelepí se na něj vodní havěť, bo je pro ni on sám, nebo nějaké sloučeniny, co vytváří, jedovatý či nechutně odpuzující. 

 

Když jsem svého času pátral po složení a dostupnosti takového bronzu, tak se myslím liší podle jednotlivých dodavatelů, ale vždy je tam tuším mangan, nebo magnésium - hořčík, nebo cadmium nebo co já vím, prostě ještě nějaké další příměsi vyjma cínu a mědi, které jeho vlastnosti právě zásadně, ale zásadně vylepšují.

 

Takže poskytnout místo spatlaného zavádějícího obrázku čehosi na dýnku a krabičce fakturu, dodací list a hlavně certifikát o původu, složení, vlastnostech a aplikovaných normách materiálu by bylo daleko profesionálnější a opravdu žádoucí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakazkove liti a valcovani oceli, vcetne tech na pozadavek zakaznika neni jen o Rolexu. U nas v"asii" to dela treba VÚHŽ. Pouzdra na hodinky sem tam tedy nikdy nepoptaval, ale urcite materialy o presne danem slozeni a vlastnostech ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu je každému prd po tom kdo a od koho co nakupuje. Je přece na výrobci, aby garantoval uvedené vlastnosti svého výrobku. A kde a jak přišel k materiálu je jen jeho věc.

 

Dnes běžně materiál putuje přes několik prostředníků a obchodníků. Všichnu budou muset doložit původ? To už byste byli horší než kontrolní hlášení k DPH :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, bronz z Královopolské by určitě byl lepší příběh než "cinan mědničelý" vyrytý do dýnka.

 

 

Edit: To je samozřejmě jen fór, cin má oxidační čísla -4, 2 a 4, takže v té jejich sloučenině vyobrazené na dýnku by Med musela mít oxidační číslo 32.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...