
TomasEU
Členové-
Příspěvky
20 -
Registrace
-
Přítomen
TomasEU's Achievements

Začátečník (2/8)
-2
Popularita
-
Gratuluji k tak bryskní myšlenkové konstrukci. Každá firma chce maximalizovat zisk. Jestli v krátkodobém horizontu upřednostní jiný cil, než maximalizaci zisku, je to možné a je to proto, jako například v tomto případě, aby získala v budoucnu technologický náskok, který opět promění v zisk. S ohledem na zkušenost, že zásoby zemní ropy se tenčí a bude třeba přecházet na alternativní zdroje, či obnovitelné zdroje, jako pohon do spalovacích, či alternativních pohonů.
-
Nesouhlasit jistě můžeš. Skutečnost je taková, že primárním cílem každé firmy je maximalizace zisku. Samozřejmě, že firma v krátkodobém horizontu může upřednostnit jiné dílčí cíle, na úkor maximalizace zisku, ale ten zůstává klíčový. Firma nemůže dlouhodobě fungovat v červených číslech. Krátkodobě může být ve ztrátě, resp. pod bodem zvratu, jestli její zisk aspoň kryje fixní výdaje, jakmile klesne zisk pod fixní výdaje nazývá se to (pokud si dobře pamatuji) bod zavření firmy. Je faktem, že např. investor sleduje celou řadu ekonomickcýh ukazatelů. Těch je celá řada, jeden si zmínil, je to moc off topic, nebudeme do toho zabíhat. Ale trvám na tom, že cílem každé firmy je maximalizace zisku. Firma je stroj na peníze, jdou do ní vstupy, ona je transformuje na výstupy a přitom musí generovat zisk. To je přímo lexikální definice podniku! Je to přece jen už pár let, co jsem četl podle tebe ty učebnice pro střední školu, nebo příručky z 19. století, ale zas tak složité, abych si nezapamatoval to gró z toho, to nebylo. Skoro, abych šel vrátit diplom, když mi každý hejl na jednoznačný fakt, že každá firma tenduje k maximalizaci zisku, napíše, že nesouhlasí, abych si prostudoval něco odbornějšího Z mé strany konec offtopicu. A dále už jen k hodinkám.
-
Sorry, ale opravdu nemám malé péro, abych se s Tebou poměřoval. Takže celé to nechám bez komentu. (Snad jen pousmání nad tím, k čemu by běžnému uživateli, jen s trochu většími ambicemi na kvalitu fotografií byla digitální stěna s rozlišením v řádu desítek megapixelů)
-
Jezdím vozítkem německé provenience, konkrétně bmw, ale pro naší diskusi to nemá žádný význam. Jakožto i pro můj názor, že japonské automobily jsou sračky.
-
Mě žebříčky v bulvárních časopisech a automobilových časopisech pro stáda vůbec nezajímají. Mně zajímá má vlastní zkušenost a relevantní vědecké studie. Poznámku o technickcýh znalostech jsem si nevzal osobně, proto nepovažuji za nutné uvádět nějaké informace o svém technickém vzdělání.
-
Nazvat vyjádření vlastního názoru vnucováním je velmi nepřesné. Smysl tohoto vlákna se naplnil. Několik přispěvovatelů zcela trefně odtušilo, že zvučné značky výrobců hodinek dělají i quartz z důvodu zisku. Nic jiného, pochopitelně, než prachy v tom není. Každé firmě jde jen o zisk. Posláním každé firmy (abstrahuji od neziskových organizací) a primárním cílem je dosažení zisku. Takže si nechtějí nechat ujít žádný ze segmentů trhu. Ekonomickýcm a životním cílem každé firmy je MAXIMALIZACE zisku. Tvrdí vám li někdo opak, tak si z vás střílí. Něco v tomto smyslu už zde správně zaznělo a tím ti poskytlo odpověď na původní otázku.
-
Jsou to designově odporné hodinky, s hrozným názvem (seiko) od mechanicky antitalentovaného apraktického národa. Nehodinářského, bez žádné hluboké tradice. Je to stejný šunt, jako japonská auta. Sračka nad sračky. Je to samozřejmě můj osobní názor a nikomu ho nevnucuji. Dost na tom, že jsem nucen používat XXX výrobků japonské provenience, jednoduše proto, že není žádná jiná alternativa. Namátkou například digi zrcadlovky (vlastně i kompakty) a v podstatě jakákoli jiná drobná elektrotechnika. Na světě je tolik různých renomovaných značek s až fosilní tradicí, vycizelovanou mechanickou zručností, s kvalitním provedením, designově velmi inspirujícím a krásným, že nevidím ani jediný důvod, proč si někdy nasadit tyto japonské šmejdy na ruce. Což zase nikomu nevnucuji. Jistě, jak vidno, řada z vás, tak jako sedne např. do japonské sračky na 4 kolech, si na ruce dá podobný "skvost". Ale, samozřejmě, proti gustu ...
-
Když se najdou lidé, jimž se líbí na normální nošení potápěčské hodinky, gumové a kaučukové tahy. Když se najde někdo, komu se líbí japonské sračky jako Seika apod., tak se nedivím, že i quartzové strojky si najdou svůj okruh fandů.
-
Souhlasím s midlochem. Kreditku ani plat. karty nepoužívám. Platím zásadně cash. Při větším objemu bankovním převodem. Upřímně mi nejsou po chuti ani zlodějské režijní a výpalné poplatky všech českých bank. Ale strkat si prachy do štrozoku, či pod polštář je již opravdu nepraktické.
-
To jsou svině ty celníci. Proč se serou do soukromých zásilek. Je to hrozné všechna ta cla, kvóty, omezení. Nejlépe by všem lidem bylo bez nich.
-
To Kamil: Tvé zkušenosti co všechno jsi prováděl s hodinkami o ničem nesvědčí. Je to argumentum ad ignorantiam. To je stejné, jako kdybys tvrdil, že kouření nemůže být zdraví škodlivé, protože oba dva tvý dědové kouřili celý život jako fabrika a dožili se 100 let! Takže to, že tvoje hodinky přežili tvé zacházení není vůbec relevantní ve věci správné péče o hodinky.
-
To X-Bob: Řekl bych mnoho slov pro nic. Bigotní názory nemám. Ač jsem katolík, nejsem přehnaně pobožný. Vkus má určité mantinely. Když jsem psal o Němcích, nechtěl jsem tím říci, že všichni Němci jsou bez vkusu. Jen někteří z nich se zasloužili o tuto nálepku. Zmínka o laureátovi Nobelovi ceny je argumentum ad verecundiam. A argumentum ad hominem. Jinými slovy špatný argument. Nebudu říka, že je buran, jen zkrátka nemá vkus. Jeho přínos, jeho osobnost je ovšem někde jinde. Je realizována svojí prací, jeho profesí, ne jeho vkusem. v takovýmto případě lidé zcela přirozeně mohou tolerovat mnohé výstřelky. K vědcům to patří, protože jsou zaměstnáni svou náročnou prací, svým bádáním, takže člověk nad jejich roztržitostí (která vyplývá z toho, že veškerou intelektuální kapacitu věnují své práci, a proto jim zbývá méně kapacity pro starosti běžného dne) se vůbec nepohoršuje. A ať si chodí v šem chtějí, klidně i bez vkusu. To ale není případ prezidenta. Prezident není věděc. Prezident je především reprezentant. Proto má státem schálené výdaje na reprezentaci, stylisty apod. Ten musí být vždy vkusně oblečen. (Měl by být). Přakvapuje mě, že to vůbec musím psát, přijde mi to naprosto pochopitelné. Nemusíme být přece otroky současného diktátu jakési politické korektnosti. Která diktuje, že musíme být přívětivý k menšinám, k imigrantům, že se nesmíme vyjadřovat tak, abychom se někoho dotknuli, brát ohled na přílišnou demokratizaci atd.... Nepsal jsem nic o správném stylu. Ale o vkusu. A ten je snad stejný napříč dobou, národy, i místem. (Samozřejmě přibližně, nemůžeme se zase chytat dogmaticky za slovo) No a vzít si bílé ponožky k obleku je faux pas. Stejně jako vzít si buranské potápěčské hodinky k obleku. Pro doplnění, aby mě zase někdo nechytal za slovo- tak nemusí to být faux pas u sportovce, u vědce. . . , ale u člověka, který fotí reklamní foto, u prezidenta nějaké země ano. Co se týká Bushe, tak bez ohledu na to, jak se chtěli jeho poradci přiblížit masám, celý svět ví, že Bush je buran, ví to i Američané. Vždyť ani neumí mluvit a pořádně číst. Je to dyslektik jako prase. IQ také moc neoplývá. Takže u něj je úplně jedno, jestli má timexy k obleku, nebo nějaké společenské hodinky. Buran zůstane buranem.
-
Je to vrchol nevkusu. Bohužel na celé čáře selhaly jeho stylisté/image makeři. Odjaktěživa existují různé druhy hodinek pro různé příležitosti. Zrovna tak jako oblečení a cokoli jiného. To si rovnou mohl na krk zavěsit zlaté řetězy -- jako cikáni, nebo upocení negři. Faux pas by to bylo stejné. Tak, jako se k obleku nenosí bílé ponožky, ani kanady, nemají se nosit takovéhle kreatury. Obecně řečeno ty hodinky, která měl pan Gašparovič na sobě jsou pouze pro burany a lidi bez vkusu. Pro světské. Pro cikány a veksláky. A také pro Němce těchto kategorií. Vypadají tak lacině a pouťově, že bych za ně nedal ani stovku, natož pak cenu, kterou chce výrobce. Zlato a kov dohromady zkrátka nejde. Ještě v takovémhle pouťovém hávu. Bohužel absence vkusu je nemoc, kterou trpí velká spousta lidí. I zde, na tomto fóru, je častým jevem. Nechápu lidi, co nosí potápěčské hodinky normálně na suchu. Vypadají jako podivíni. Já bych si nikdy na sebe nevzal potápěčské hodinky, ještě nejlépe s kaučukovým páskem, ani kdybych šel vyhodit smetí. Jedině pod vodu. Proto nechápu lidi, co nosí potápěčské hodinky i normálně k džínám. K obleku jen jednoduché hodinky, nejlépe s koženým páskem. Výjimečně může být i kovový tah, hodinky ovšem musí být elegantní. Sebevědomí a dobrodružní chlapi s odvahou mohou mít i letecké hodinky. To je styl. I když jsou robustnější. Ale vzít si potápěčské hodinky, to pak člověk vypadá jako idiot.
-
To Kamil: To jsou zcela špatné vývody které jsi uvedl. Fakticky je to naopak, kdo je komouš, nemá morálku. S tím potomkem to také neplatí jednoznačně, nicméně silné genetické a výchovné predispozice tam jsou. Ad anální typ. To je z psychologické typologie. Ve zkratce jsem to popsal. Zrátka kompulze stále něco hromadit. (btw: není jistě překvapením, že většina teploušů jsou anální typy-to jen na okraj) Pro podrobnější info bych odkázal na odbornou literaturu. Ať hledám jak hledám, tak zjednodušení, že za vším stojí Židé, nebo homosexuálové jsem tam nikde nenašel? Četl jsi celý můj příspěvek, ty jsi to tam někde našel? Tolerantní jsem až moc. Jinak bych nemohl žít v takové stoce, jako je ČR. A musel bych na ulici postřílet všechny (bývalé) komouše a zkurvené STBáky.
-
Já bych to zas tak nedramatizoval. Můj skromný předpoklad je, že ti z největších křiklounů a moralistů v tomto threadu by nikdy podobný nález nevraceli. (Ostatně stejně se nakonec jedná o komouše, nebo potomky komoušů, kde o slušnosti nemůže být řeč.) Vůbec už nechci rozebírat představitele "sběratelů". Anální typy. Dost často homosexuálové. Židovští vetešníci. Obludná obsese hromadit. Zkrátka žádný výkvět. (Nikde jsem explicitně neuvedl, že popisuji zdejšího typického čtenáře, to nikoli. Ani si to nemyslím) K věci. Každý nálezce má právo na 10 % nálezné z amortizované ceny nalezeného předmětu. Hovoří se o běžných nálezech, nálezy velkých historických hodnot, národních památek nejsou zahrnuty. Jakási promlčecí doba existuje. Nevím přesně kolik je to roků. Nicméně po uplynutí této věci se stává nálezce korektním majitelem. Opět s výjimkou, že nejde o krádež a nalezený předmět není uveden někde na black listu u policie atp. Takže: Být tebou prodám. Reálnější cenu bych viděl někde kolem 40 tis. CZK, proto, že nemůžeš 100% zaručit původ, zajistit záruku atd. Také kvůli 10 letému stáří. Opravdu top kousky s časem získávají na hodnotě. Ale kousky s cenou kolem uváděných cca 100 tis. CZK časem amortizují a cenu lehce ztrácejí, pozvolna.