
SvoP43
Členové-
Příspěvky
36 -
Registrace
-
Přítomen
SvoP43's Achievements

Začátečník (2/8)
0
Popularita
-
Nové kovové digitálky značky KOMONO jsem koupil za 1090,- Kč někdy v dubnu v Praze. Je tady o tom celé vlákno: ZDE Sice to není přímo Casio, ale nevypadají špatně. Jako retro mě připadají dobré. Nevím ale, jestli je ještě mají.
-
Ještě uvedu příklad zvýšené spořeby u digitálních hodinek. Koupil jsem cca 30 let staré digitální hodinky Seiko, kvalitní model, v celkem dobrém stavu. S vyměnil jsem baterií, vše fungovalo a tak jsem je dal do šuplíku. Asi za 2 měsíce jsem se na ně náhodou podíval a nic se nezobrazovalo. Baterie měla asi 0,9 V. Chystám se změřit jejich spotřebu, zatím jsem se k tomu nedostal. Zvýšená spotřeba může být způsobena například větším svodovým proudem, kdy hodinky přitom běží. U starých rádií to často dělají el. kondenzátory, může to ale dělat i IO.
-
Za celou éru quartz budíků (hodin) jsem se nesetkal s hodinkami, které by spotřebovaly neprošlou AA baterii za měsíc. Měl jsem jich nejméně 50, nejstarší už v roce 1980. Tehdejší strojky ještě vypadaly jinak, měly diskrétní součástky a byly poháněny baterii velikosti C (jinak také Baby Cell), která je větší než AA. Jeden z těchto strojků mám vyndaný z pouzdra a jen s ručičkami pod skleněným zvonem. Je na něj hezký pohled, vypadá skoro jako mechanický, jen místo setrvačky má cívečku jako ručkový měřák, která kmitá s frekvencí 1 Hz. I tento strojek s velkou spotřebou vydrží s AA běžet rok. Takže pokud nepoškozená AA baterie vydrží jen 1 měsíc, tak je strojek poškozený nebo je to naprostý šmejd.
-
Jeronimo, Honza.manta - pánové děkuji, měl jsem pochybnosti, ty fotky i celý inzerát mě připadjí také jako reklama pro získání kupce než objektivní informace. Tak si radši počkám. Ještě jednou díky.
-
Primek mám jen pár a moc se v tom nevyznám, proto se radši zeptám. Na Aukru je nabídka Prodejce Nickiii1 http://aukro.cz/luxu...2470658395.html stránku jsem sejmul, zmenšil na 1000 px a přikládám. Jsou to opravdu originální hodinky? Například indexy jsou žlutozelené (svítící?) a ručky červené. To se to tak dělalo? Díky.
-
Zapoměl jsem na přesnost. U těch mých cca 10-ti hodinových strojků na baterii AA není chyba větší než 1 minuta za 1/2 roku. Možná i za rok, to ale nevím, protože při změně času je znova nařídím. Hodiny jsou to různé, některé reklamní za pár šupů, průměrné budíčky do 200 Kč i "lepší" za cca 500 Kč. Ještě k nákupu baterií AA ( přesné označení LR6 1,5V ) - je nutné sledovat datum, někdy se ale špatně hledá. Například na bateriích Tesco je uvedeno na dýnku a je vidět i skrz blistr zespoda. Označení se také liší, většinou Alkaline, alcaline, Long life. Navíc na blistru jsou často nakresleny hodiny.
-
Současné nástěnné hodiny mají stejný strojek jako budíky, na baterii AA. Takových mám nejméně 10 a životnost je nejméně rok, v průměru 2 roky, někdy i 3 roky. Více než na strojku záleží na kvalitě a kapacitě baterie. Vhodné jsou jakékoliv alkalické baterie, občas značeno jako Long Life. I ty Tesca jsou docela dobré. Takže větší vliv než strojek má kvalita baterií. Výdrž 1 měsíc znamená špatný strojek nebo nekvalitní (prošlé) baterie. Chtělo by to ale konkrétnější informace o hodinkách a použitých bateriích.
-
Sice opožděně ale o to větší chvála. Od NIGHTinGALE jsem kupoval své první hodinky na Chronomagu. I když se jednalo o obyčejné cibule, tak popis byl výborný, naprosto odpovídající. Rovněž zaslání rychlé a perfektně zabalené.
-
Díky nAscA za upozornění, tam mě to nenapadlo hledat. Ten Ind se mě zdá být relativně solidní, pokud si dá práci s renovací (kvalitu ale neumím posoudit) a prodává to za rozumnou cenu, tak ať se tím v chudé Indii živí. Jen nevím, jak solidní je server www.etsy.com. Nemá někdo zkušenost? A co ten druhý inzerát na Aukru: Original letecké hodinky FORTIS, swiss made - odkaz ZDE. Dotyčný prodejce už nabízel různé zajímavé věci dříve a tam se mě nezdálo, že by měl nastrčeného přihazovače.
-
Jsem začátečník a proto se ptám zkušenějších. Na Aukru jsem si všiml 2 nabídek prakticky stejných starších hodinek Fortis se značně rozdílnými cenami: Pánské celoocelové hodinky FORTIS, swiss made - odkaz ZDE Original letecké hodinky FORTIS, swiss made - odkaz ZDE. Zarazilo mě, že hodinky jsou prakticky stejné a mají velmi rozdílný vývoj vyvolávací ceny. Tak jsem hledal na Googlu a nalezl jsem překvapující množství vemi podobných hodinek, nabídky jsou převážně z Indie. Cena například 34,99 USD odkaz ZDE. Prodává to nějaký Aliasgar Kanchwal, Mumbai, Maharashtra,India Nějak se mě to nezdá a proto prosím o názor.
-
Děkuji členům Petr_P a Sorbus. Zkusil jsem pátrat nejprve po Certinách. Na stránkách http://www.certina.ch/ je v popisu technologie quartz uvedeno, že jsou občas vybaveny EOL indikátorem (4 vteřinový krok) a že se pak musí baterie vyměnit do 2 týdnů. Tyto hodinky jsou v katalogu označeny ikonou s písmeny Q a EOL . V katalogu se hledá dost špatně, je v něm sice mnoho krásných slečen a paní , ikony jsou ale malé a špatně čitelné. Lépe se mě hledalo na Watchfinder , kde sice není možno zadat EOL jako kriterium ale údaj se v čitelné velikosti zobrazí na detailu hodinek příklad ZDE . Takže to chce trpělivost a klikat. Celkově má technologii EOL podle odhadu asi jen 25% současné produkce Certiny. To mě připadá docela škoda, výrobní náklady na elektroniku nemohou být významně větší, asi se dojíždějí výrobní linky. Ještě zkusím nalézt, zda a jak se liší koncová cena těchto variant hodinek.
-
Díky za informace, já jsem hledal na forums.watchuseek.com i u nás a indikaci vybití akumulátoru jsem nacházel převážně u solárních nebo kinetických. Z nesolárních jsem indikaci našel u Suunto, ale ty mě nějak neoslovily. Můžeš uvést nějaké typy na nesolární s indikací vybití?
-
U akumulátoru použitého v Citizen Eco-Drive se uvádí, že po 20 letech klesne jeho kapacita na 80% viz ZDE . Já mám Citizen Eco-Drive od roku 1998, naštěstí mě je nikdo neukradl a celých těch 14 let jdou bez jakékoliv údržby. Eco-drive jsem si kupoval po špatných zkušenostech s qvartz hodinkami na normální baterie, kde po vybití nastala náhlá smrt bez varování v néjméně vhodnou dobu. To solární hodinky nedělají, u mých se zastaví vteřinovka na 2 , minutová a hodinová normálně ukazují. Stačí je dát na 1 hod na sluníčko nebo na pár hodin pod stolní lampu a je to vyřešeno. Stalo se mě to za těch 14 let jen asi 3x, vždy v zimě. Nijak je cíleně na světlo nedávám, normálně je nosím.
-
Magnetem se to poznat nedá, už jsem to zkoušel. Nerezová ocel (anticoro) je nemagnetická. Magnet nepřitahuje ani prokazatelně anticorové pouzdro švycarských digitálek Beltime z roku 1980. Ještě jsem si vzpoměl, jak za totáče chodili SNBáci po Kladně a přikládali magnety k výfukům Škodovek. V Poldovce na černo dělali anticorové a pokud výfuk magnet nepřitáhl, tak dotyčný motorista měl problém.
-
Zda je pouzdro KOMONO kovové, tím si nejsem 100% jistý. Na většině webů to uvádějí, i renomované http://www.amazon.co...h/dp/B00785XZZ2 a řada dalších v Holandsku, Belgii, GB. Myslím si, že se tam nelže tak často a beztrestně jako u nás. Subjektivně to na kov vypadá, prováděl jsem přímé porovnání s pokovenými plasťáky Casio A178. KOMONO má pouzdro se strojkem o dost těžší, při doteku chladí a mám z něho podobný pocit (váha, chlad) jako u klasických Primek. To Casio plastově působí. Abych získal prokazatelné údaje, tak jsem oboje hodinky včetně řemínku zvážil: KOMONO Bond = 67g Casio A178 = 52g. Použil jsem starou mechanicku dopisní váhu, chyba nebude větší než 1g. Casio má přitom větší pouzdro, a o dost více plastového "kovu" - je to vidět na srovnávacím snímku. Primky jsem nevážil, nemám je na srovnatelných řemínkách. Můj závěr je, že pravděpodobně bude tělo z kovovu, který je povrchově upraven. Může to být mosaz (jako Primky) nebo ocel, ale s tou bývaly problémy s pokovením. Při prohlížení webu jsem zjistil, že v řadě obchodů jsou už vyprodané, ceny cca 45 Euro, ve slevě 39,90 Euro. Takže u nás jsou za slušnou cenu, když stály 1090,- Kč. Kdyby měl někdo nějaký nápad, jak nedestruktivně a bez porušení záruky ověřit, zda je pouzdro opravdu kovové, tak to napište.