Přejít na obsah

Glademist

Členové
  • Příspěvky

    31
  • Registrace

  • Přítomen

Vše od uživatele Glademist

  1. Díky všem za tipy moc si jich vážím. Ukazují mi nové a nové možnosti. Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk
  2. Díky všem, přidal jsem si nějaké kandidáty na seznam. Všechny mají něco do sebe. První Seika sice nesplňují skoro nic, ale jsou moc hezké.
  3. Ahoj vespolek, delší dobu mě láká nosit na ruce menší automatické hodinky (menší než moje Egárd Passages). Moje finanční možnosti jsou omezené, něco co nosím každý den mě by pravděpodobně nemělo stát víc než cca 10-20000. Nejraději bych dal 10. Když se zamiluju dám i 15. Maximem by jistě mělo být 20. Co hledám? Jednoduchost. Velká malá ručka, vteřinovka. Malé tělo, nechci závaží na ruku, závaží už mám. Čím plošší tím lepší. Zápěstí mám spíš stíhlé, tak hledám i menší hodinky. Řekl bych, že spíš menší než 41mm. Takové mám Quartzové primky a ač splňují ostatní parametry, jsou to quartzy. A ty nehledám. Je mi jedno jaká značka. Nemusí být nové, můžou být "staré" ale je mi jasné, že tam už asi půjdu do cen, které jsou mimo moje rozmezí a bojím se, že bych je z úcty prostě nenosil. Bohužel moje rodina žádné antiky, které bych přijal za své a pokračoval v tradici nemá. Mám obecně raději tmavší ciferníky, nemám rád na hodinkách moc barvy. Přesto moje neoblíbenejší hodinky jsou Rose Gold + černý cifr. Ale třeba viz "ukázky" bílý nebo krémový ciferník se může líbit taky. Koukal jsem na chronoshop a líbily se mi některé Laco Marine. I jedny Seika. Rád bych touto cestou našel nějaké alternativy, které třeba na chronoschopu nejsou, protože těch značek prostě moc neznám a ty co znám jsou mimo moje možnosti (Patek Philippe atd ... )) Budu rád za radu, pokud ta velikost pod 41 je blbost (36) tak si nechám poradit, není to tvrdý limit. Díky moc za každou radu a návrh. Líbí se mi třeba něco jako:
  4. Jak jsi prisel na tohle?
  5. Tak myslím, že se jedná o Breitling 178. http://www.lamesuredutemps.com/one.cfm?178&uuid=8B01617C-D9DB-0B79-B0BCFC28C11761DF Strojek Venus 170. Na jiných stránkách jsem našel podobné a tam tvrdí, že tohle Breitling nikdy nevyrobil. http://breitlingsource.com/phpBB2/viewtopic.php?f=11&t=28938 Mohlo tedy jít o výrobek pro Breitling nebo použití strojku Venus Breitlingem. Na jiných stránkách to jako Breitling katalogizují bez výtky. http://www.breitling-museum.com/1940-1949.html Zkusím to ukázat u nás v Liberci panu Kodýtkovi.
  6. Dobrý den vespolek, chtěl bych poprosit o pomoc s identifikací hodinek co mi dal kamarád k rozebrání. Vzhledem k tomu, co se píše na ciferníku jsem znejistěl a rozhodl se nejprve zjistit co mám v ruce než na to hrábnu čímkoliv co by mohlo vést ke zničení. Nejdou. Nejdou natáhnout. Ani já ani on o nich nevíme nic. "Něco po dědovi" je asi nejbližší popis. Na řemínku mají napsáno V * G Mě se nic moc nepodařilo najít. Přiznám se. Když zadám Breitling Venus tak to nachází zdánlivě podobné typy. Nejbližší co jsem našel jsou: Breitling ref 1015 from 1950 Diameter 37mm Poradíte mi prosím? Já samozřejmě hledám dál. Mimochodem nemám ani představu co za komplikaci to je. Omlouvám se za ignoranci a fotky, horší už neumím.
  7. Hm jste na něj zbytečně hnusný. Pokud v tom neleží den co den tak pozná prd a když nechce, aby ho první chytrák v prodejně kdekoliv okradl tak se zeptal tady. Fejků je určitě spousta a lidi tohle jméno znají, tak zpozorní když to někde najdou.
  8. Sestavené hodinářem se zajímavě pootočeným ciferníkem... Měl napsat. Sent from my iPhone using Tapatalk
  9. Toho že tam nejsou žádné kovové můstky jsem si prve vůbec nevšiml. To je úžasný nápad jak využít všechna ta kolečka co jsem koupil na bleším trhu. Koupím nějaký akrylát, malinký vrtáček a půjdu vyrábět z plastu můstky.
  10. Já vím že zdání může klamat. Je to první filtr. Druhý filtr je jednoduchý čistý ciferník. Ale to už jsem off topic. Mě osobně tedy cena hodinek zpravidla nedojde. Možná by bylo zajímavé udělat kvíz a podle obrázku nechat lidi hodnotit vlastníka.. Sent from my iPhone using Tapatalk
  11. Ahoj, vím, že firmička vyrábějící hodinky tohoto typu a rozsahu je spíše designová záležitost pro většinu z Vás, ale chtěl jsem ji přesto jako vlastník tady jedním kouskem trochu přiblížit. Jsou to moje první automatické a vlastně i první mechanické hodinky. Koupil jsem si je k atestaci. Tehdy jsem ještě neměl k hodinkám nějaký hlubší vztah na úrovni strojků atd. Vybíral jsem podle toho jak vypadají a že je podepsal "kapitán Kirk". Dnes bych možná vybíral jinak, zejména s ohledem na strojek. Firmička je z USA. Vyrábí designové hodinky. Produkuje vlastní těla s ciferníky a osazuje je strojky "různého" typu. Ty moje mají strojek Miyota 82s7. Po seřízení se ten strojek drží kolem +3 vteřin za den. Firma sama vyrábí spoustu typů, zejména relativně dostupných hodinek zaměřených na design. Ty moje Egárd Passages Rosé gold mají jako limitovaná edice číslo 256/999.
  12. Tak já se přidám k "diskuzi". Dnes jsem celý den nosil své Egárd Passages. *edit: dal jsem lepší fotku.
  13. Na mě osobně má mírně odrazující vliv, když se tělo hodinek nezdá být z kovu. V mé profesi to samozřejmě nehodnotím, každý ať si nosí co chce. Podívám se, když má člověk na ruce hodinky. Zpravidla mi to je pro náš další vztah jedno, ale když vidím plast tak je dál ignoruji. Když vidím kov tak si je prohlédnu lépe, když se mi líbí zeptám se na ně. Já musím pracovat se všemi vrstvami obyvatelstva a podle hodinek je tedy samozřejmě nevybírám. Pro všechny ostatní případy platí co jsem napsal. Ana-digi, nevím, v mojí aktuální fázi života se mi nelíbí. Nekoupil bych si je. Pro mě jsou asi teď již hodinky trochu více šperk než praktická pomůcka. Asi jsem nějak zesnobovatěl.
  14. Podobné doporučení z USA je i ohledně ceny zásnubního prstenu. U nás zatím spíše ignorované. Podle mě oboje je umělý tlak tvořený prodejci šperků respektive hodinek. Pokud člověk nejedná se znalcem v oboru, tak protějšek nemá šanci poznat hodnotu hodinek, tedy vliv na hodnocení jeho osoby je řekl bych minimální pokud nějaké hodinky má a nejsou od bahna a nebo digitálky. To se přiznám, že by mělo negativní vliv i na mě.
  15. Tak jak to tak bývá hned po položení otázky jsem to zadal do google trochu "inventivnějc" a našel jsem minimálně přehled o "délce kariéry" jejích strojků - dotaz byl místo předchozích "Eta watch movement by year" položen jako "Eta watch movement by introduced". ETA 2890 (1975-1983) - 12.5 ligne, 3.6 mm base movement with sweep secondsETA 2892 (1975-1983) - 12.5 ligne, 3.6 mm base movement with sweep seconds and quickset dateETA 2892-2 (1983-2000) - 11.5 ligne, 3.6 mm base movement with sweep seconds and quickset dateETA 2890-9 (1990-2000) - 5.2 mm height, perpetual calendar with moon phase (no seconds)ETA 2891-9 (1990-2000) - 5.2 mm height, perpetual calendar with moon phase and sweep secondsETA 2894-2 (1996-) - 12.5 ligne, 6.1 mm height, chronograph with quickset date and sub secondsETA 2894S2 - 12.5 ligne, 6.2 mm height, skeletonized chronograph with sub secondsETA 2895-1 (1997-2000) - 4.35 mm height, quickset date and sub secondsETA 2892A2 (1999-present) - 11.5 ligne, 3.6 mm base movement with sweep seconds and quickset dateETA 2890A9 (1999-2005) - 5.2 mm height, perpetual calendar with moon phaseETA 2891A9 (1999-2005) - 5.2 mm height, perpetual calendar with moon phase and sweep secondsETA 2893-1 (2002-present) - 4.1 mm height, "heure universelle" disc, quickset date, and sweep secondsETA 2893-2 (2002-present) - 4.1 mm height, second time zone hand, quickset date, and sweep secondsETA 2893-3 (2002-present) - 4.1 mm height, "heure universelle" disc and sweep secondsETA 2895-2 (1999-present) - 4.35 mm height, quickset date and sub secondsETA 2896 (2004-present) - 4.85 mm height, quickset big date and sweep seconds, 22 jewelsETA 2897 (2004-present) - 4.85 mm height, power reserve indicator at 7:00, quickset date, and sweep seconds, 21 jewels Zdroj: http://www.watch-wiki.net/index.php?title=Category:ETA_2890_calibres
  16. Já se omlouvám možná za trochu off-topic, ale nenašel jsem to na internetu ikdyž jsem myslím hledal poctivě. Hledám nějaký rámcový nebo i přesný přehled strojků dle data uvedení na trh. Je mi víceméně jedno od jaké firmy. Nechci, aby někdo dělal rešerši za mě, jen třeba někdo takový odkaz viděl nebo ví kde hledat. O co mi jde? Podívat se na ty strojky rok od roku a hlavně vidět to, co je třeba "2016" na poli automatických strojků...Budu hledat dál, ale kdyby někdo vědel..
  17. Ahoj, když jsem procházel forum našel jsem odkaz na výrobce inhouse strojků, výrobce strojků obecně a zajímalo mě jestli tu je nějaký seznam lidí nebo firem, které dokáží vyrobit víceméně cokoliv stran hodinek. Takový seznam jsem nenašel a velmi rád bych jej v vláknu i udržoval, pokud bych takové lidi našel nebo se mi přihlásili. Moje představa je zhruba taková, že bych zde uvedl jednotlivé části hodinek a pod ně psal osoby nebo firmy, které jsou na základě nějakého dodaného projektu díl vyrobit. Budu postupně vylepšovat rozdělení jednotlivých skupin, nicméně nástřel viz níže. Berte to jako můj dlouhodobý projekt toto vlákno postupně zaplnit. Mým snem stejně jako mnoha dalších je vyrobit si hodinky "vlastní". Koupit všechno vybavení je nemožné. Pronájem vybavení považuji za vesměs nereálný, kdy hrozí poškození, snad jen pronájem vybavení i s hodinářem, který pomůže za adekvátní cenu. Někomu může stačit výroba těla hodinek pro strojek který má. Někdo si chce vyrobit ciferník a postavit kolem něj hodinky. Myslím, že obecně toto vláknu práci a případný zisk pro vlastníka technologie zvyšuje než, že by jej okrádalo. Pokud by bylo vnímáno ryze negativně, tak si ho udělám pro sebe v excelu doma. Jistě jsem nedomyslel všechny problémy s tím spojené a nemám žádnou představu o cenách jednotlivých pracích ani o možnostech odhadu ceny dle projektkvé dokumentace. Účel? Oprava, tvorba vlastních hodin / hodinek, tvorba části hodinek a dokup ostatních komponent ke kompletaci? T Tělo hodinek (dle typu strojku): Je třeba uvést jaký zdroj dat tvůrce vyžaduje. Jaký materiál je schopen použít. Jaké maximální a minimální rozměry. Strojek nebo díly doplňující části strojku: Dovoz hotového strojku. Zdroj dat definující díl. Použité / požadované materiály. Barvení kovových částí (Kataforéza, chromování etc.): Nabízené barvy (materiály). Patinace mědi. Chemické barvení. Termické barvení. Elektrické barvení. Ciferník (všech materiálů): Požadovaný zdroj dat. Požadovaný materiál / materiály. Požadovaný typ strojku a uchycení ciferníku. Ručičky: Požadovaný zdroj dat. Řemínek: Požadované parametry, délka, šířka, materiál, kotvení. Kompletace (sestavení v bezprašném prostředí, poromazání, uzavření těla): Kritéria (strojek, dýnko). Cena. Pronájem vybavení s obsluhou (třeba by některý z vlastníků vybavení umožnil zájemci vyrobit si nějaký díl, na který nemá stroj pod supervizí svojí za úplatu nahrazující čas, amortizaci atd.): Vybavení nabízené. Osobní domluva (majoritně). Nabízený čas nebo provedení díla (po verifikaci dovedností zájemce). Working talk (laicky zaplatit za "čumění" na to jak někdo můj díl dělá a "pokec").
  18. Vím, že je Září 2016 ale přesto jsem odpověděl a dle okolností bych měl velice zájem.
  19. Promiň. Měl jsem výpadek (mozku) a nevěděl jak odpovědět jinak než citací.
  20. Učebnice jsem tu na fóru našel, stáhnul a přejdu k fázi čtení po nějakém profiltrování. Ještě pohledám po internetu, která z nich je "všeobsáhlá", abych začal jí. Díky.
  21. No jo, přemýšlel jsem k čemu to přirovnat z mojí branže. Je to těžké, protože zničit si sám hodinky, které si sám koupím není jako ublížit si a žít s tím zbytek života. Nenapadá mě přirovnání, které by bylo adekvátní. Stran příjmu a ohrožení hodináře amatéry, tohle jsem měl v mysli nějak jen okrajově. Jak o tom přemýšlím tak je to nejspíše pravda a v tu chvíli asi tu neochotu chápu. Zkusím to po svém. Sám pro sebe. V nejhorším ten strojek vyčistím znovu a namažu znovu. Škoda, že je v Jihlavě tak dlouhá čekací doba na ten jejich "kurz". Nicméně já stejně pokud v tom budu pokračovat tak spíše směrem k výrobě hodinek než jejich opravování a čištění. No uvidíme. Zatím nemám nic ani vzdělání k tomu, abych cokoliv vyrobil. A in house asi stejně nic nevyrobím. Snad ciferník. Zbytek se dá koupit. Tak se hodinářům částečně omlouvám. Je možné, že Vás trochu chápu. A tobě děkuji za úvahu.
  22. Jo tohle je třeba si uvědomit a smířit se s tím. My ty jejich hodinky vidíme dnes jako úplně jiné zboží.
  23. Já jsem pročítal tohle fórum, hledaje podobné informace jako původní tazatel a po pravdě nechápu, proč se tu tolik lidí vší silou brání mu ty informace podat. Já ho chápu. Dokáže hodinky rozebrat, jsou to jeho hodinky, věří svojí dovednosti a dalším krokem pro něj je, že po rozborce a sborce chce tu sborku udělat tak, aby měl sám pro sebe klid na duši, že to "udělal správně". Vy mu tu nabízíte hloupé odpovědi A ano všiml jsem si, že to je z roku 2011. Jsem teď v podobné fázi jako on a taky hledám. Informace čím mazat je na internetu velmi ožehavým tématem i v anglicky psaných stránkách. Literatura je dostupná, poměrně ve většinové míře, ale archaická. Něpřečetl jsem vše co je v tom archivu, který jsem si také stáhl a za jehož odkaz moc děkuji. Za účelem minimalizace nákladů jsem sám pro sebe zatím vybral (ještě neobjednal, je to drahé a ač peníze nejsou problém, nechci kupovat zbytečnosti): Moebius 9103 (HP-1000) Moebius 9010/2 Moebius 941/2 Což si myslím, že by mělo na většinu mých pracích stačit se slušným výsledkem (na úrovni lamy, která jsem a bez které by ty kousky co takto ošetřím skončily stejně v popelnici nebo u někoho hluboko ve skříni). Neznám žádného hodináře, nikoho nemám v rodině. Kde jsem se ptal naživo tak se na mě víceméně mračili. S výměnou baterie mě často posílají s prominutím někam ač třeba jen slovně z vedlejší místnosti. Nedávám všechny hodináře do jednoho pytle, jen prezentuji průměrnou zkušenost naprostého osamoceného laika. Podle tabulky co jsem našel: https://www.cousinsuk.com/PDF/categories/2_Oil_Chart.pdf Když beru, že budu experimentovat na primkách co mám doma, tak.. Ligne: 13, žádný z mých strojků nemá nad 3 cm. Mám jeden na učení což je čínská kopie ETA 6497. Ten je samozřejmě větší. Můj sen ETA 2824-2, který bych chtěl koupit a zabudovat do hodinek, ke kterým si vyrobím ciferník je ligne 11 1/2. Budu tedy brát Kategorii 9 3/4 - 12. Je mi jasné, že 1 ligne je skoro 10% a třeba rozdíl v genomu mě a delfína je pod 2%, ale věřím, že katastrofický rozdíl tam nebude. A bude to lepší než nic. Paletky: 9415 nebo 941 (ta je pro 18000/21600 /s) Krokové kolo + hřídel setrvačky: 9010 Převodní systém + osa pérovníku: SYNT-HP (tady je otázka to číslo) Nejspíše 1000, je to pro vyšší rezervu chodu. Pružina: 8200 Stěna pérovníku: 8213, 8212 Systém automatického natahování: 8300 nebo SYNT-HP, nejspíše taky 1000. Natahovací pastorek: 9501 To je strašně moc typů, co by člověk musel mít a věřím, že hodinář je i má. Ale neříkejte mi, že nejde dosáhnout uspokojivého výsledku omezením ty oleje třeba na tři typy. Podle: http://www.nawcc-index.net/Articles/BTI-The_Practical_Lubrication_of_Clocks_and_Watches.pdf Podle nich by na paletky a pastorek krokového kola patří Moebius 941. Pomalu točící se kola: HP 1000 Rychle se točící kola: Moebius 9010 Natahovací mechanismus s čtvrťová trubka: Moebius KT 22 (nemohl bych přece jen "nouzově použít HP1000 na pomalá kola?) Já tím nesnižuji vědomosti a dovednosti hodinářů (některých), ale stejně jako nikomu nebráním, aby si doma ošetřil odřeninu na úrovni druhoatestovaného chirurga, kterým jsem a rád mu poradím, nechápu tu projevenou nevoli v tomto ohledu pomoct. Tak si do těch odpovědí piště : "Dělej to na vlastní nebezpeční, použij tohle a tohle a pokud to použiješ správně můžeš čekat uspokojivý výsledek, pokud to uděláš blbě tak si ty hodinky zničíš, GOOD LUCK". Tak do mě.. Nebo mi poraďte. Ty moje oleje jsou možná zaměřeny na strojky s příliš nízkou frekvencí. Nicméně si myslím, že by mi mohly na to moje "hraní" stačit aniž bych si musel myslet, že to dělám totálně špatně. Mým cílem je, když to někomu z profíků řeknu, abych se nemusel vyloženě stydět a on mi jen řekl, "tohle ujde, šlo by to líp kdybys použil ještě tohle sem, ale jinak slušný"..
  24. Ahoj! dříve než si přečteš moji odpověď věz, že jsem total NOOB a jen tvůj dotaz na značku Omega (s jejichž dvěma strojky momentálně marně bojuji) mě přiměl se podívat a zkusit ti pomoci. Poznámka - pomohlo by, změřil li bys strojek a tělo hodinek ať se máme čeho chytit. V mm. Do ligne si to každý převede, ale u Omeg to je jedno imho. Výrobní rok: to jsi našel správně. Dle internetu kolem 1920-1927. http://chronomaddox.com/omega_serial_numbers.html Strojek: nejspíše 37.5 L 15 R. http://www.chronomaddox.com/OmegaCaliberList.html Je to jistě nějaká vyšší verze, u které byla přesnost měřena ve dvou polohách. Také zdobení na strojku je lepší než ten ošklivý mosazný základ co měly ostatní soudobé hodinky. Jak vypadaly originály?: Nejspíše takhle http://www.watches.co.uk/archived-watch/11228/omega-vintage-pocket-watch/ Tedy minimálně v rozsahu pouzdra. Ciferníky a ručičky.. Meh. Minutovka vypadá velmi hezky. Podobnou jsem ale na internetu nenašel. Nemám žádné zkušenosti s tím jestli serial strojku a těla byl původně stejný. Většinu hodinek co jsem viděl měla jiné číslo strojku a těla. Teda ně většina ale všechny. Asi číslují oba díly zvlášť. Pokud něco z toho co jsem napsal se ukáže jako nepravda, pak za to může internet.
×
×
  • Vytvořit...