Přejít na obsah

elsky

Členové
  • Příspěvky

    20
  • Registrace

  • Přítomen

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

elsky's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

0

Popularita

  1. Kdo ví, říkal, že ten typ hodinek zná a mluvil o jakémsi pražském zdroji náhradních dílů.. Jinak kupodivu sovjetskije časy chválil, že jsou z kvalitních materiálů a dalších čtyřicet let půjdou. Tak když se to s tím ciferníkem povede, budu je příležitostně nosit do práce.
  2. No úplný happyend to není, šance na ciferník prý není velká a mám se zeptat na podzim..
  3. Tak a je po diskuzi. Hodinář, padesátník, který v minulých týdnech dával hodinky do kupy (měnil tam taky nějaké osičky), prohlásil, že mě ten ciferník zničit nenechá, že to nesnese ani omytí vodou a že mi ho radši zkusí z jakýchsi zdrojů sehnat jako náhradní díl. Tak jste asi měli pravdu, díky moc za názory!
  4. Změnil barvu stářím a řekněme vlhčím prostředím pod popraskaným sklíčkem? V tom případě by nějaké otírání v podstatě nemělo vliv. Matou mě ty světlejší kruhové flíčky okolo něčeho, co vypadá jako drobná ložiska plísně..
  5. Řekl jsem si- když už ti někdo na takhle ošemetné téma odpověděl, zkusíš lepší fotku. Je to moje maximum, ale je z ní snad trochu vidět, že původní povrch je hrubý, jakoby zrnitý, což asi není pro případné pokusy moc dobře. Ale je takový po celé ploše. Rozhodující nejspíš je, jestli to nepěkné hnědé ztmavnutí je prooxidování zevnitř od kovového podkladu skrz béžový lak ciferníku- to pak nemám šanci a můžu to jen zmastit, jaks správně napsal a jak to znám z čistění mincí, nebo nějaký povlak, špína nahoře na laku, která by šla šetrným omytím sundat. Jestli správně rozumím Tvému příspěvku, myslíš, že je to zevnitř?
  6. Ještě upřesním, nejde o nějaké uvedení do stavu "jako nové", zpočátku by mi šlo jen o to hrábnout řekněme smotkem vatičky, namočené do destilky, do nejvíce znečistěných ploch bez potisku. Přežije to původní barva? Z čeho ten ciferník vlastně je?
  7. Dobrý den, do tohoto vlákna jsem přišel na poradu. Když jsem tyhle Rakety vloni poprvé dostal do ruky a po (bez několika měsíců) čtyřiceti letech od dědovy smrti je natáhl, rozešly se. To na mě, bezpečně už zapadlého do baterkově-vyhazovací doby, udělalo dojem a rozhodl jsem se je k občasnému nošení adoptovat. Udělal jsem první krok, nechal je vyčistit, vyměnit rozpadlý vikslajvantový řemínek a dobité sklíčko a ouha- teprve tím se vyjevilo, co všechno už má za sebou ciferník. Výsledek dnešního detailního focení mi na optimismu nepřidal a teď nějak nevím. Mám určité zkušenosti z čistění stříbrných a měděných mincí a vím, že se to může povést, ale člověk má vždy jen jeden pokus. Přečetl jsem tohle vlákno a pochopil, že tady nejvíc záleží na podkladu. Některé ciferníky šetrné mokré čistění vydrží, jiné ne. Vidím tam i nějakou zaschlou plísničku, na tu by nejspíš zabral slabě kyselý roztok. Jaký je Váš názor? Ví někdo, zda a s čím se dá jít na tyhle Rakety? Nebo to raději samostatně ani nezkoušet, jako se tady píše o Primkách? Díky za každý názor, Tomáš aka elsky
  8. Je to zajímavý téma, například tím, jak se během několika generací úplně ztratilo povědomí o dříve naprosto běžné praxi. Asi by se dala zpětně vystopovat například porovnáním vyškrábaných čísel s údaji o stěhování majitelů hodinek, matričními záznamy a p. , ale byla by to piplačka. No a pokud jsou moje hodinky vyrobené kolem 1890, opravované 1899 a 1903 a číslo 574 ze zástavárny, jak píšeš, dalo by se už spekulovat, jak k nim můj děda někdy mezi 1915- 1920 přišel . Ale jsou to jen takové myšlenkové hříčky.. Už jsem se o těch cibulích díky vám všem (a speciální poděkování Karlosovi) dozvěděl dost .
  9. Ty záznamy jsou i na jedněch hodinkách rozmanité, nafotil jsem teď ještě jednou a lépe ty moje. Všechno zevnitř na vnitřním a vnějším plášti.
  10. Díky za postřehy, ta diskuze neměla jednoznačný závěr, našel jsem ji tady..
  11. Díky Jiří, už jsem si vygůglil oblík i válečkovky Přeci jen ještě něco: Pod výrobním číslem malé WS- to by mohl být výrobce?
  12. To mě taky napadlo, byl na italské frontě. V rámci jedenácté bitvy na Soče/Isonzo s 28. plukem i dvakrát útočil do italských "plných", po čemž na bojišti zůstalo několik set mrtvých na obou stranách. I proto by bylo fajn o těch hodinkách zjistit víc, ale jsou to takový "noname", že to nejspíš nepůjde.
  13. Jiří už jsem založil téma "Jedny asi obyčejné" můžeš tam prosím mrknout? Jde mi o stáří a opravitelnost, díky..
  14. Asi si to každý hodinář psal, jak potřeboval on. Pokud by hned to první číslo byl datum, mohlo by to být 13.8.1899? Ty čísla jsou tam i trochu v tomto duchu odsazená.. V každém případě tehdy lidi používali výrobky poněkud déle , pokud by 170941 měla být druhá světová, 17.9.1941.. Ale pohybuji se na novém, úplně neznámém poli, ještě jednou dík za pomoc!
  15. A pak celé hejno 13320, něco úplně mrňavýho, 2171y, 170941y, 4273y
×
×
  • Vytvořit...