Přejít na obsah

Koprisalov

Členové
  • Příspěvky

    19
  • Registrace

  • Přítomen

Vše od uživatele Koprisalov

  1. Můžeš jet pokud si v pravém připojovacím pruhu .
  2. Uvidíme, jak se k tomu postaví Orlen. Zatím to vypadá hodně drsně.
  3. Jsem Litvínovák a nedovedu si představit, že se nenajde nový generální partner.
  4. Proč pojišťovny řadí studenty do „zaměstnanecké“ pojistky na blbost? 1. Výklad pojmu „při výkonu činnosti“ Pojišťovny nerozlišují jen „zaměstnanecký poměr“, ale používají širší pojem „výkon závislé činnosti“ nebo „činnost vykonávaná ve prospěch organizace/instituce“. Do toho spadá i: praxe studenta, stáže, laboratorní práce, exkurze, odborné výjezdy, školní akce atd. V těchto situacích student: koná činnost pod dohledem a podle pokynů školy, používá její materiály a zařízení, může způsobit škodu škole nebo třetím osobám během výuky/práce. Pojišťovna tedy argumentuje tím, že vztah má znaky „závislé činnosti“, i když nejde o zaměstnání ve smyslu zákoníku práce. Tohle rozšíření si zavedly hlavně pro zjednodušení kategorizace rizik – všechno, co se děje „v organizaci a pod jejím vedením“, hází pod jedno pravidlo. --- 2. Rizikový profil ve „službě někomu“ vs. občanský život I když student škole nevytváří zisk, škoda může být vytvořena „během činnosti“, kterou student koná pro instituci, nebo během její organizované akce. Příklady: student rozbije během laboratorní práce mikroskop za 300 000 Kč, zraní někoho při manipulaci s vybavením během školní akce, poškodí cizí auto během odborné praxe. Tohle by v běžné občanské pojistce typicky nebylo kryto – protože to není „běžný občanský život“, ale organizovaná činnost řízená třetí osobou, kde je vyšší pravděpodobnost specializované škody. --- 3. Školy často po studentech vyžadují pojištění odpovědnosti Školy často studentům nařizují uzavřít pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při studijní činnosti (zejména u oborů se zdravotnickou, technickou nebo laboratorní praxí). A to je právě důvod, proč se pojišťovny chopily příležitosti a rovnou to napasovaly do škatulky „zaměstnanecká odpovědnost“. --- 4. Cena pojistky a limit Je to přesně jak píšeš – v zaměstnanecké odpovědnosti je: vyšší pravděpodobnost nákladné škody (i bez fyzického násilí, třeba špatný výpočet nebo chyba v dokumentaci), nižší limity, protože se pojistka navrhuje hlavně na krytí škod vůči zaměstnavateli, kde je odpovědnost zákonem omezena (typicky na 4,5násobek hrubé mzdy), u studentů se tenhle strop neaplikuje, ale forma pojištění zůstává stejná. Tohle způsobuje onu nelogickou kombinaci vysoké ceny za malý limit, i když student není ani zaměstnanec, ani výdělečný subjekt. --- Co z toho plyne? Student není zaměstnanec, ale koná činnost ve prospěch organizace pod její odpovědností. Pojišťovna si kvůli své metodice řadí studenty pod „zaměstnanecký režim“. Legislativa to výslovně nevyžaduje – je to výkladová konstrukce pojišťoven, často založená na interním risk managementu, ne na zákoníku práce. Je to arbitrární, ale logické z hlediska minimalizace rizika pojišťovny. --- Závěr Tvoje kritika sedí – formálně i prakticky student neplní roli zaměstnance, a pojistný produkt na něj naroubovaný působí neintuitivně. Ale z pohledu pojišťovny je rozhodující řízená činnost, ne mzda nebo pracovní smlouva. Prohnáno přes AI, třeba odpověď najdeš.
  5. Co to řešit nějakou předstěnou ze sádroše?
  6. Těžko říct. Já bral auto s 200 000 km na tachometru a teď má 500 000 km a pořád jezdí. Bez větších servisních nákladů, jen spotřební materiál. A půl milionu je slušná úspora, i kdyby si nějaký servis potřeboval, pořád ti dost zbyde... Já osobně se aut s velkým nájezdech nebojím klidně 40-50 tis. ročně. Hodně záleží jaký byl předchozí majitel.
  7. Vejmelka
  8. Nepoužívám. Zapnu jen síla a volný trénink. Občas mrknu na tepovku jestli se neflákám a na konci mi stačí čas a nějaké ty spálené kalorie.
  9. Tam, asi nic hlubokého nebude ... Tedy doufám
  10. Jasně, díky. Stejně jsem zjistil, že mi je to jedno, jestli stojím víc vzadu nebo uprostřed, lyže mě poslouchají víceméně stejně. Největší rozdíl byl, že se mi najednou zdály dost krátké, jak jsem byl blíž u špiček.
  11. Ahoj. Rád bych se zeptal na nastavení vázání Marker M-Motion 12 GW na délku boty. Chápu, že na stupnici na desce nastavím délku boty, ale nevím, jestli se začíná od paty nebo od špičky. Měl jsem nastaveno od paty, ale přijde mi, že nejsem tak nějak uprostřed lyže. Doufám, že dotaz nevadí; nevěděl jsem, do jakého vlákna ho nahodit. Díky
  12. Že já to Oklo nevzal ,když se tady probíralo...110 % za měsíc
  13. O účet jsem už jednou přišel. Neměl jsem dvoufázové ověření, ale naštěstí jsem to vyřešil s podporou a účet mi vrátili. Následně mi potom chodily kódy k ověření, jak se někdo pořád chtěl přihlásit.
  14. XTB je licencovaný broker a podléhá regulacím, které určují, jakým způsobem jsou chráněny vaše investice. Ochrana při držení akcií u XTB funguje následovně: 1. Vlastnictví akcií: Pokud jste koupil reálné akcie (nikoli CFD), tyto akcie by měly být vedeny na vaše jméno nebo na segregovaném účtu odděleném od majetku XTB. To znamená, že v případě finančních problémů XTB by vaše akcie neměly být součástí jejich majetku. 2. Segregované účty: Regulace vyžadují, aby broker držel klientská aktiva odděleně od svých vlastních prostředků. Pokud by XTB zkrachovalo, vaše aktiva by měla zůstat nedotčená. 3. Ochrana prostřednictvím Garančního fondu: XTB spadá pod regulaci ve státě, kde má licenci. Pokud používáte XTB registrované v Evropské unii (například v Polsku nebo Česku), vaše prostředky jsou chráněny Garančním fondem investic. V Polsku (kde je XTB hlavní sídlo) tento fond pokrývá až 90 % hodnoty aktiv, maximálně však do výše 20 100 EUR. 4. Držení na jméno: V případě reálných akcií je dobré ověřit, zda jsou drženy přímo na vaše jméno nebo prostřednictvím tzv. custody účtů. Doporučení Ověřte si ve smluvních podmínkách XTB, jak přesně drží vaše akcie (reálné nebo prostřednictvím derivátů). Ptejte se, zda jsou vaše akcie kryté garančním systémem a na jakou částku se vztahuje ochrana. Jen malý výcuc z chat GPT. Samozřejmě se můžeš zeptat na kteréhokoli brokera.
  15. Jsem zvědavý, jak si zítra mladej poradí s tlakem od M. V. G.
  16. Myslím si to samé. A navíc, uvidíme 9ku
  17. Jsme na tom nějak podobně. Jen jsem kluka udělal o 3 roky staršího z 11 na 14 let a stačilo to.
  18. Ahoj všem. Chtěl bych se zeptat, jak řešíte rodičovskou kontrolu (jestli tedy řešíte) na iPhonu, když sami máte zařízení s Androidem? Myslím tím nějaký vzdálený přístup, něco jako Family Link pro Android. Díky za případné rady.
  19. Posláno. Držte se.
×
×
  • Vytvořit...