Přejít na obsah

Suter Aquamaster


zedd

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých,

po otcovi som zdedil hodinky značky Suter Auqamaster, doniesol ich zo švajčiarska , okolo roku 86, na webe som o nich moc nenašiel len tu je nejaký odkaz:

http://ranfft.de/cgi...sau&1040832120

 

Priemer sklíčka je 32mm , celých hodiniek 35mm

 

Hodinky idú ale majú pokazené ukazovanie dňa, takisto je hodinová ručička vyosená voči čiarkam na ciferníku. Presnosť som zatiaľ nezistoval.

Sklíčko (zrejme plast) je značne poškrabané viď. obr.

 

Pozná niekto túto značku ? má zmysel ich dať opraviť. V Žiline ma z hodinárstva s nimi vyhodili :)

 

Prikladám par foto ikeď dosť mizerných.

post-15769-030812500 1300906325.jpg

post-15769-079089300 1300906312.jpg

post-15769-043641600 1300906306.jpg

post-15769-012913600 1300906290.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak ich mas ako sucast spomienky na cloveka, tak sa iste oplati ich zrenovovat, vramci moznosti, hladaj dalej. K cene sa neviem vyjadrit, financnej, ale nemam na to ani znalosti, takze to neznamena, ze su 'zle'.

K tym hodinarom co ta vyhodili, ja som sa s podobnym stretol pri starych Buleroch, niektori novodobi 'hodinari' zmaknu max. vymenit baterku a starych strojcekov sa boja..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak ich mas ako sucast spomienky na cloveka, tak sa iste oplati ich zrenovovat, vramci moznosti, hladaj dalej. K cene sa neviem vyjadrit, financnej, ale nemam na to ani znalosti, takze to neznamena, ze su 'zle'.

K tym hodinarom co ta vyhodili, ja som sa s podobnym stretol pri starych Buleroch, niektori novodobi 'hodinari' zmaknu max. vymenit baterku a starych strojcekov sa boja..

 

No je mi ich ľúto sušiť v šuflíku ,a keď vidím ceny automatov, tak ich skúsim dať dade do poriadku , snáď je rozmer sklíčka štandardný a bude sa dať vymeniť. Momentálne som spozoroval že sa nakoniec hýbe aj názov dňa.

Vie mi niekto povedať ako sa na hodinkách nastavujú tie komplikácie (pre mňa nové slovo :)) , názov dňa a deň v mesiaci, pokiaľ je len jeden nastavovací čudlík (neviem správne slovo) , prvé povytiahnutie je nastavenie času , viac mi to ale nejde , nasilu to ale nechcem ťahať , iný ovladací prvok na hodinkách nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...