Jump to content

Skromná sbírka hodinek “jako”


kaktusář

158 views

Moje hodinky jsou “jako”.

Z jednoho úhlu pohledu je to smutné. “Jako” znamená, že vlastně toužím dosáhnout estetiky hodinek, na které nemám peníze a tak si kupují levné, které vypadají  “jako”.

image.thumb.png.cf36ecb1735559c7135646c719f3d414.png

(tady máme jedny seiko pravé, vedle nich steinharty jako rolex, pak seiko jako rolex a pak hamiltony pravé)

Tato cesta může být ale také trošku cestou zkoumání, jestli našetřit na “opravdové” GS nebo opravdové Rolex. Jestli vsadit na jednu drahou značku. 
image.thumb.png.fd9c3e89b821e404d7c2fbd2a7d75a60.png

(a tady máme seiko jako GS, pak orient jako sarb, pak seiko jako GS, a pak tissot quartz - což byl omyl, protože nemají EOL a já chtěl eol, takže je nenosím)

Jak jsem psal v minulých příspěvcích, nechci vlastnit věci, které jsou tak drahé, že bych měl hrůzu z jejich nošení. Musel bych asi brát měsíčně několik milionů, aby mi bylo jedno, že omlátím luxusní hodinky - na druhou stranu - proč nosit denně luxusní hodinky v hodnotě několika set tisíc… já chci nosit hodinky denně a netřepat se hrůzou, že o ně přijdu. V tomto smyslu jsem tedy praktický člověk (!). Ale zároveň si chci užít něco z estetiky drahých hodinek, protože drahé hodinky typu rolex nebo GS mají tvary, které jsou nadčasové v různých směrech. Např. je tu krása jako taková, pak je tu čitelnost, účelnost.

image.thumb.png.39a20d5e30f3db748f82972426c6c56c.png

(vlevo je hamilton s EOL, citizen kterej si hraje na moony apod., pak citizen jako GS, pak orient jako rolex, pak casio jako field casio a pak timex jako hamilton)

A jelikož se lze na těchto výdobytcích podílet, tak se na nich podílím. A dělá mi to podílení radost, proto mám v současnosti pocit, že není potřeba, abych se hrabal někam jinam, či výše. 

Začínal jsem s pětkama typu field napodobující hamiltony a tak jsem si koupil hamiltony. Tyto hamiltony nejsou jako a nic nenapodobují. 

A protože jsem měl vždycky rád lunety potápek, tak jsem si pořídil seiko potápky a steinharty napodobující rolex, protože mají ideální tvar a velikost. Potápky od seika jsou bohužel moc velké.

No a pak mám samozřejmě hodinky jako GS, protože ten specifický vajíčkovitý tvar mě neskutečně bere - ani nevím proč. A tak mám jedny pressage bílé a jedny černé a jsem nadšený, že mám “jakoby” GS.

Casia jsou srdcovky, protože to byly první digitálky, které jsem vlastnil, ty nemohou v mé sbírce chybět. Rád si je prohlížím a rád se k nim vracím. Pohled na digitální číslice mi přináší radost do života a uklidňuje mě.

image.thumb.png.67abe3e780cf853458a642f2a616b6cd.png

(k casiím asi není potřeba nic dodávat, casia jsou jako casia, prostě krása)

Např. přesnost mechanického strojku je pro mne velice relativní a nemám v současnosti žádnou tužbu jít do extrému, když chci mít nějaký den pocit přesnosti, tak si prostě nasadím ráno radiem řízené hodinky - citizen nebo casio - a mám vystaráno.

Platit horentní sumy za mechanické hodinky, aby neměly odchylku za den 20, ale jen 5 vteřin mi přijde zcela zbytečné. Protože oproti rádiu nebo satelitu to bude vždy nepřesné. A to jakože velmi.

Závěr: další hodinky už kupovat nechci, sbírka může být takhle klidně kompletní a nyní jde o to hodinky pořádně ponosit a pronosit, sžít se s nimi jak to jen půjde 🙂

 

Poslední fotka jsou čínské hodinky, které jsem v začátku hodinkové vášně koupil, abych si udělal nějakou estetickou základní představu. Časem je třeba použiju na nějaké studium mechaniky - třeba půjdu na nějaký hodinkový seminář 🙂 kde je budu moci rozebrat - jsou v tom seiko strojky nh35. Jinak je nenosím.

image.thumb.png.270a5f997a6876093f4ca4215f97ff1f.png

 

Čistě statisticky vzato mám na ruce nejčastěji seiko a citizen a casio. Hamiltony mi nakonec nejvíc vadí kvůli neexistenci AR. To se dá ale vyřešit časem servisem, takže zatím zůstanou :) Steinharty kupodivu taky moc často nenosím, ani orienty. 

A tady bych mohl blog ukončit, protože není co dodat :) 

NEVÍME!

 

Edited by kaktusář

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...