Jump to content

Kobliha

Member_50
 • Posts

  256
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

4,326 profile views

Kobliha's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

 1. Článek o křtu hodinek Prim Zikmund&Hanzelka obsahující i krátké video https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/primky-vzdavaji-hold-legendarnim-cestovatelum-hodinky-pokrtili-jejich-potomci-20.html
 2. Gratuluji k nádhernému kousku. Snad po té dlouhé cestě na zápěstí tam taky dlouho vydrží.
 3. To myslím nedávají ani do Campanola Minute Repeater, které stojí tisíce dolarů.
 4. Citizen Repeater.mp3 Pokusil jsem se to nahrát jak nejlépe umím - odbíjený čas je 9:35. Samozřejmě je to elektronický zvuk. Nedělal jsem žádné úpravy záznamu, kromě ořezu začátku a konce a přesamplování z 320 na 192kbit/s.
 5. Nová limitka představená v sobotu na dni otevřených dveří v Elton Prim Nové Město nad Metují. Limitka je věnovaná cestovatelům Jiřímu Hanzelkovi a Miroslavu Zikmundovi.
 6. A ještě jedna novinka - Conquest Heritage - no date, 40mm.
 7. Pravděpodobně další letošní novinka - Legend Diver - no date, 39mm.
 8. Další "mimózní" Citizen Eco-Drive - minutová repetice, věčný kalendář, dvě časová pásma, budík, retrográdní ukazatel datumu, mimostředná vteřinka, retrográdní AM/PM.
 9. Já zase mlsně koukám na tady tuto novinku z The Longines Master Collection. Průměr 38,5mm, mimostředka, bez datumu, jedinečný ciferník - pro mne téměř ideální hodinky.
 10. Souhlasím s PavlemK, nové hodinky s mechanickým věčným kalendářem se asi nedají koupit levněji. A od jiného výrobce z druhé ruky budou pravděpodobně podobně drahé.
 11. Jenom si dovolím poněkud odlišný názor. Cenově celkem hodinky odpovídají použitému in-house mechanickému věčnému kalendáři. Pokud se je výrobce snaží zachovat relativně "dostupné", pak mu nezbývá, než ušetřit na materiálu pouzdra. Trochu by mě strašila rezerva nátahu jen 38 hodin, která znamená mít hodinky na ruce každý den, nebo rovnou pořídit i natahovač. Vysvětlit rozdíly v cenách ale neumím ani při divokých spekulacích. Ta poslední varianta Koscomu je full gold, takže bych to asi cenově s pozlacenými na Ch24 neporovnával.
 12. Doplním pár kousků, které mě ve videu zaujaly: 1:26 HydroConquest GMT 41mm, design ve stylu nových Conquest, nová podoba indexů bez typických číslic 6, 9, 12, barva modrá, černá, hnědá a zelená 2:42 Conquest 41mm a 34mm, už jsou publikované i na stránkách Longines, takže se více nebudu rozepisovat 3:10 Conquest Chronograph 42mm, rozložení subciferníků 3, 6, 9, barvy panda a reverse panda 3:52 Spirit Zulu Time GMT, nová barva ale 39mm není zmíněno 4:09 Flagship Heritage Moonphase 38,5mm, modrý, krémový a bílý ciferník, všechny se stříbrnými indexy. Tak nevím, jestli bude i současná černo-zlatá varianta, která měla své velké kouzlo 4:51 The Longines Master Collection (190th Anniversary) 38,5mm a 42mm, toto je pro mě největší překvapení - původní verze byla 40mm a zmenšení mi pro tento typ hodinek dává smysl. Velmi se mi už na původním modelu líbil ciferník s vyrytými stylizovanými Breguet číslicemi. Navíc přibyla mimostředná vteřinka, ale nevím, jestli se vypořádám s uříznutou sedmičkou. Přibývá zřejmě i nová barva číselníku (měděná/lososová-nedokážu to odhadnout)
 13. Čínské video plné novinek Longines roku 2023. https://www.youtube.com/watch?v=76H66BK1h3Q
×
×
 • Create New...