Jump to content

tombas

Member_50
 • Content Count

  1,688
 • Joined

 • Last visited

About tombas

 • Rank
  ¯\_(ツ)_/¯

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Ostrava

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pro toho, kdo krokodýla najde: krokodýl - Recepty - Labužník.cz (labuznik.cz)
 2. Ten návrh ciferníku pro X vypadá výborně.
 3. To hodně záleží na použitém materiálu. Přírodní kaučuk, syntetický, guma, silikon... Každý má jinou životnost.
 4. Za 5000 asi nic lepšího než Citizen eco-drive nekoupíte. Možná nějaká Casia g-shock, Tady bych to asi opravdu nechal na jeho vkusu, jen si pohlídejte vodotěsnost.
 5. Ano ano, vlastním, ale trochu je šetřím, leží v hodinkovnici a čekají na svou příležitost. Teď střídám pětky a Dugeny, které se mi vrátily z Onyxu ze servisu. Příští týden na ně opět přijde řada.
 6. Já to tak chápu, že v chladném prostředí kaučuk (polyizopren), jako přírodní materiál krystalizuje a jeho zahřátím se vznikající krystalická mřížka zruší naruší. Jakmile ale začne řemínek praskat, už je pozdě, takže hlídat si elasticitu a když budeš mít pocit že je tvrdý a méně pružný, okamžitě do lázně s ním. Hele, nikdy jsem to nezkoušel a řemen z kaučuku nemám, takže udělej pár pokusů na nějakém starším řemínku, klidně i tom poničeném, abys viděl, jak se to chová, jakou teplotu to snese, než se začne nevratně deformovat apod.
 7. Degradaci přírodního kaučuku se v podstatě nedá zabránit. Vzniká oxidací, působením UV záření a hlavně krystalizací. Nejlepší způsob, jak tomu zabránit je uložení v bezkyslíkovém prostředí, např. v boxu naplněném dusíkem. Proces krystalizace kaučuku by mělo omezit zahřátí na cca 60°C např. ve vodní lázni s následným vytvarováním. Kaučuku hodně vadí skladování při nízkých teplotách.
 8. Tu barvu na stěnách hodně zkreslil foťák v mobilu, takhle růžová zase není , jinak ty dveře patří jedné mírně sociálně nepřizpůsobivé rodině .
 9. @Spongebob no to jsou univerzály skoro zadarmo! Vážně mají safír? Na náramku super hodinky na všední den.
 10. Nevím, jestli to patří zrovna sem, ale mě to celkem pobavilo: Nápis na jedněch dveřích (ne mých) v našem domě:
 11. To není jen o ceně, mé nejdražší hodinky jsou Bulovy Lunar Pilot, jinak se to taky pohybuje do těch 7 tis., ale zase se je nebojím nosit, střídám je a každé mi dělají radost. Ale abych si ze strachu, že škrábnu Seika za 5 tis. nebo ty Bulovy za 9 kupoval další hodinky za 2,5, to fakt ne. Buď se mi hodinky opravdu líbí, nebo chci doplnit nějaké, které nemám, např. pilotky nebo oblekovky, ale ne proto, že budou levné a nebudu se o ně bát.
 12. Vidím to na klasický chronobundus - nutkavá potřeba pořídit si nové hodinky, i když mi jich doma leží pěkná hromádka a nedá se říct, že bych neměl co na ruku . Jo, to známe všichni. Za pár dní to přejde, a když ne...
 13. Když nad tím tak přemýšlím, tak má @Spongebob pravdu. Kupovat nové levné hodinky typu Casio, které jsou sice fajn a spolehlivé, ale hodně lacině provedené, nedává příliš smysl a nikam tě to neposune. Pokud už tu potřebu máš, dej si třeba poptávku tady na fóru, podobných hodinek a třeba i lepších za podobnou cenu mají místní členové plné šuplíky ještě z doby své mladické nerozvážnosti a neznalosti. Třeba takové Deep Blue by se ti nelíbily? Deep Blue DIVER 1000 40MM Automatic Blue Dial Blue Silicone Unisex Watch DVR402DKBLUBLUESEC DVR402DKBLUBLUESEC - Deep Blue, Diver - Jomashop
×
×
 • Create New...