Jump to content

tombas

Member_50
 • Posts

  1,960
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Ostrava

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tombas's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. 28. říjen není dost významná událost? A co 11. 11. sv. Martin, pak 17. 11., sv. Mikuláš, Vánoce, Nový rok...
 2. @beeman tak samozřejmě, nic jiného jsme ani nečekali
 3. Tož vítej na fóru, Bulovy jsou dobrý začátek sbírky a určitě skvělé a přesné hodinky i na denní nošení.
 4. Žádný lom světla, to vybrání v lunetě je prostě moc hluboké, přes celou tloušťku materiálu těch nožek. Nevím, proč to tak je, ale to už je dvojchyba - nožky bez ochrany korunky a luneta s příliš hlubokým vybráním. V praxi to nejspíš moc vadit nebude, ocelové pouzdro ty díry vyplní a barevně to taky asi bude ladit, ale jak o tom jednou víš... no furt na to budeš myslet. Jestli beemanovi zbyl ještě nějaký matroš, zkusil bych vysomrovat novou lunetu, případně bych zvolil lunetu jinou, ocelovou nebo železnou, toho damašku je i tak dost na těch nožkách.
 5. No to je opravdu podivné, hmotnost by se rozhodně v průběhu dopravy měnit neměla. Měl bys na to upozornit odesílatele ještě před převzetím balíku a případné rozbalení natočit na video, jako důkaz, kdyby tam ty hodinky opravdu nebyly.
 6. Vidím, že nikdo neodpověděl. Já nejsem expert na Seiko strojky, ale pár jich taky mám a u ručního nátahu je cítit trochu odpor a slyšet jemné cvrlikání. Pokud jsou hodinky v záruce, tak reklamuj, nejspíš je poškozený odlučovač nátahu. Samozřejmě předpokládám, že korunka je dobře zacvaknutá. Taky není dobré používat ruční nátah u automatů jako každodenní funkci, je to opravdu doplňková záležitost pouze na rozběhnutí zastavených hodinek, pak se dotahuje automaticky. Stejně tak by mohlo dojít k poškození nesprávným použitím ve winderu.
 7. tombas

  Seiko FAQ

  Kdyby u Seika fungovala kontrola kvality tak jak má, tak 8 z 10 vyrobených kusů půjde rovnou do koše. To nejsou jen armováky, ale i nepřesně seřízené strojky, nelícující nebo špatně jdoucí lunety atd.
 8. Cítím to podobně, skoro bych řekl, že každé další hodinky přinášejí méně a méně uspokojení nebo ta radost trvá kratší dobu.
 9. Super, tak ještě ty korunky...
 10. Je to blbina je prodávat, budou ti chybět, protože jsou parádní a měl bys je nosit mnohem víc.
 11. To mě taky napadlo, když jsem koukal, jak mám nasazený ten stávající řemen a že ty dírky pro stěžejky jsou dost blízko pouzdru. Ale zdá se, že by to zakončení na řemenu neměl být problém trochu upravit - zaříznout.
 12. Něco jsem našel. Určitě to nebude v kvalitě, jako má Americkej, ale vypadá podobně a cena je čtvrtinová Prošívaný kožený černý řemínek - nejpanskehodinky.cz Černý kožený vojenský řemínek italská kůže + Stěžejky - nejpanskehodinky.cz
 13. No ten černý není úplně můj styl a v těch dírkách se chtě nechtě bude držet bordel. Ten, co postnul @Americkej vypadá dobře, ale taky se docela brutálně zužuje směrem ke sponě. Taky bych potřeboval ke svým lunarům nový řemen, takže jdu pátrat.
 14. Víc mi k těm hodinkám pasuje hnědý řemen, s tím černým je to takové smutné. Např.: Řemínek Di-Modell Nevada K.N. 1215-28 | Helveti.cz nebo světlejší Řemínek Di-Modell Nevada K.N. 1215-18 | Helveti.cz
 15. Tak tohle je velice zajímavý kousek, gratuluji. Informace zde: Raketa “Leopard 24” – Ракета (World)
×
×
 • Create New...