Jump to content

jendazhor

Member_50
 • Posts

  1,218
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  t. č. pod kopcem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jendazhor's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Pěkně, animačky. To vypadá jako modul Y771 používaný v modelech Yema a Alba.
 2. Na blikající displej, zřejmě jako ukazatel slabé baterie, jsem narazil zrovna včera u Seiko, které jsem tu už rozebíral. Baterii jsem do nich dával novou cca před třemi týdny. Samozřejmě je otázka, jak dlouho už v tom blistru spinkala. No a k těmto Seiko jsem včera zkoušel funkčnost zebra pásku na který jsou připlácnuté kontakty od tlačítek z čela hodinek. Nejprve jsem vyčistil zebra pásek. Ale už před čištěním vypadal celkem v pohodě. A pak čistil kontakty od čelního panelu. Na nich je sice už patrná koroze, ale podle mě by ještě mely být funkční. Když jsem různými vodiči přejížděl po zebra pásku nebo i přímo spojoval kontakty, nestalo se vůbec nic. Hodinky nijak nereagovaly. A jelikož mi čelní panel stále nejde rozebrat, zatím zamíří hodinky do šuplíku.
 3. HiFreq. Quartz 8F56, perpetuální kalendář, GMT, 10 bar, titan... mám je rád.
 4. jj, chtěl jsem zkusit tuhle krátkou slepou uličku. Hamilton Ricoh, rok 1965. Uvidím, jestli je rozchodím. Šlapou vždy jen pár desítek sekund, ale zatím jsou bez mého zásahu.
 5. Pěknej blok. To mi připomnělo, že jsem předminulý týden vytáhnul taky jednu americkou bombičku ze starých cibulí. A pro jistotu ji měli patentovanou...
 6. Gombo, díky za video. To stojí za to... U mne dnes takto:
 7. Oni v návodu dokonce píší, že se má panel vytlačit "pinzetou nebo šroubovákem", což je fakt divoký, jelikož třeba pinzeta má konce jako jehly. Já vzal hodně široký a tlustý šroubovák, ale to se ani nehne. Ono je dost problémové už samotné spojení čelního panelu s tlačítky a vnitřního modulu přes tenký zebra pásek. Stačí, aby se modul trochu vyosil a kontakty na jemném gumovém zebra pásku od čelních tlačítek nesedí na protikus s kontakty modulu.
 8. A na stáří 18 let stále i dobře vypadají.
 9. Tak jsem zkusil silikon i nahřívání a vytlačování širším "špuntem" skrze otvor a... nic. Ten panel s tlačítky se ani nehne. Naopak, čelní tlačítka přestala fungovat úplně. Jestli najdu čas a sílu, ještě zkusím propojovat ručně kontakty na zebra pásce, abych zjistil, jestli je problém opravdu v tlačítkách. Taky mě napadlo, že celý modul uvnitř pouzdra není zrovna pevně usazen. Vymezovací plastový kroužek kolem modulu mi přijde nějaký divný, tenký a navíc je na jednom místě prasklý. Je taky možné, že se modul uvnitř po stisku bočních tlačítek mírně posune a zebra pásek už pak nesedí přesně na příslušné kontakty od tlačítek. A ty pak nepředají signál o stisku na správné kontakty zebra pásky.
 10. AI na to říká: " Existuje několik teorií, proč umísťování digitálních hodinek do lednice může pomoci obnovit jejich funkci. Jedna teorie říká, že chladné klima v lednici může pomoci kondenzovat vlhkost uvnitř hodinek. Tato vlhkost může pak pomoci vyčistit a obnovit kontakty uvnitř hodinek, které mohou být poškozené nebo zoxidované. Další teorie říká, že chladné klima v lednici může pomoci zpomalit procesy stárnutí uvnitř hodinek. Tyto procesy mohou způsobit, že baterie hodinek se vybíjí rychleji a že jiné komponenty hodinek se opotřebovávají. Existuje také teorie, že chladné klima v lednici může pomoci zničit některé druhy bakterií nebo plísní, které by mohly poškodit hodinky. Ať už je pravděpodobná teorie jakákoli, je pravda, že umísťování digitálních hodinek do lednice může pomoci obnovit jejich funkci v některých případech. Je však důležité si uvědomit, že toto řešení není spolehlivé a že hodinky mohou po určité době opět přestat fungovat. Zde je několik tipů pro umísťování digitálních hodinek do lednice: Hodinky by měly být umístěny do uzavíratelného sáčku, aby se zabránilo vniknutí vlhkosti do jejichvnitřku. Hodinky by měly být umístěny na zadní polici lednice, kde je teplota nejnižší. Hodinky by měly být v lednici nejméně 24 hodin." Mě ještě napadá dočasné snížení odporu všech obvodů. Ale popravdě si moc jistý nejsem. Třeba displeje to rády nemají. Z opačného spektra: Když mi přestala fungovat jedna konkrétní starší čb laserová tiskárna od HP, našel jsem na tento problém na webu řešení: Vyndat řídící elektroniku a dát ji "upéct" asi na 20 minut do trouby. Už si napamatuju ty teploty, ale každopádně to na dalších pár měsíců provozu zabralo. Tam byl problém zřejmě v přerušení některých spojů, které se následně teplem opět propojily.
 11. Díky, pánové. Zkusím obě metody zkombinovat. Namažu silikonem, počkám a pak ještě zkusím fénem nahřát a vytlačit. Já si možný problém představuju tak (a možná se pletu), že jedno ze čtyř tlačítek, nebo možná i víc, zůstává jakože sepnuté. A pak to celé blbne, dokud to tlačítko samo nevyjede do výchozí polohy a nevypne se kontakt. Proto to občas po pár hodinách zase funguje, než promačkám tlačítka. Uvidíme.
×
×
 • Create New...