Jump to content

jendazhor

Member_50
 • Content Count

  386
 • Joined

 • Last visited

About jendazhor

 • Rank
  Kandidát závislosti

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  t. č. pod kopcem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dnes obyčejnější a novější kousek. Pulsar s modulem Seiko NX14. Levné ocelové ana-digi ingoty. Ty jejich pryžové řemeny se po letech bohužel úplně rozpadají, takže tady je jejich poslední fotka s originálem.
 2. >Olin.uj.: Dík za tip. Silikonový tmel by měl tu výhodu, že je v nouzi snadno demontovatelný. Jen si nejsem jistý, jak přilne z jedné strany na nerez dýnko a z druhé na ten plast těla. Ale jít by to asi mohlo. Obzvlášť, když by se tmel natlačil i do drážky pro těsnění, která je u tohoto modelu jako "U" drážka. Když by tam pořád teklo, prostě bych tmel vytahal a zkusil to znovu třeba s jiným. Jo, to by šlo.
 3. Pánové domácí hodináři, neznáte někdo "zázračný trik" na...: Koupil jsem za velmi malý peníz jedny novodobé AWG-M100 vědom si podle fotek toho, že jim chybí jeden šroubek držící plechové dýnko v plastovém těle. Ale ouha, byl jsem naiva. Šroubek nechybí, ale jeho zbytek je v díře. Někdo ho ukroutil. Ven už trčí jen asi 0.5 mm vysoká špička a zbytek těla je v plastovém těle. I když se mi zprvu dařilo kleštěmi tuhle špičku trochu chytit, stejně se na ní kleště jen protáčejí. Je moc tenka a nízká a má tvar pyramidky. Zkoušel jsem i epoxidem přilepit ke zbytku šroubu šroubovák. To je úplně bez šance. Asi se neukroutil jen tak, ale protože je tam, pro mě z dost neznámých důvodů, dost festovně zakouslej. Už jsem i zvažoval, že se na šroubek vyprdnu, nechám jeho zbytek v díře a do dýnka a těla vyvrtám kousek vedle novou díru a použiju nový šroubek. Ale v dýnku není zrovna moc kam. Tak už nevím. Chtěl jsem z nich udělat "zahradní a dílenské" ana digi. Znáte to, solár a rádio bez dalších starostí. Navíc model, jehož případně poškození člověka zas tak moc nezamrzí. Ale s třema šroubama si s nima člověk nemůže ani umýt ruce, aniž by do nich neteklo. Tak kdybyste někdo znal nějaké kouzlo, jak dostat zbytek šroubu ven, nebo to nějak obejít... Už moc nedoufám. Ale zase se mi z nich nechce dělat budíček na stůl. A kvůli takovému modelu nemá cenu shánět jiný kus na náhradní tělo, to už je pak doprava a poplatky dražší, než vlastní hodinky. Leda bych spoléhal na to, že už dovnitř nepolezu (což bych stejně nelezl, když už by se nedaly nosit; navíc jsou to soláry) a místo těsnění pod dýnko jednoduše nanesl nějaké tavné nebo jiné lepidlo. A pak dýnko přišrouboval pouze zbylými třemi šrouby. Byla by to extra velká prasárna, ale alespoň něco. Otázka je, jestli by lepidlo těsnilo proti vlhkosti stejně jako pryžové těsnění. Díky.
 4. Za tuhle cenu dobrá koupě. Jeden čas jsem se po nich sháněl a byly výrazně dražší.
 5. No jo, to jsou ony. Krasavice. Ten ženský rod hodinkám sluší, to musím používat častěji... Často byly v těchhle dceřiných značkách Seika dost odvážné modely. Pro ana-digi mám slabost hlavně z praktického hlediska běžného užívání.
 6. Někde na Albách jsem viděl výrobní číslo začínající jedničkou. Pak by to tedy byl rok 1981. Jo, asi to dává víc smysl.
 7. Jasná věc, taky budou. Byť budeme muset specifikovat z jakého období, jinak by nám tam lezlo moc modelů. Ale plánuju i týdny určitých časových období. Především tedy ty starší.
 8. Však to všichni vědí, že jsi "Interiérový typ"... :) K obdivu hromady budíčků musí člověk přistupovat jako krásnýmu artefaktu té doby. Jasně, že to často nebylo úplně praktické a mnohdy ani čitelné. Ale byly to superextramegahitech japonský diginy, který uměly "skoro všechno"! A je zajímavé sledovat, jak se postupně jejich ciferníky zase zjednodušují a jak už do nich není moc co přidávat. Když už v Casio nevědí, vymyslí zase nějakou bejkárnu. Nejprve třeba "3D" ciferníky, pak zase přidají karbon nebo jiná vlákna a samozřejmě nášup různých barev. Do všech možných modelů nastřílí senzory ledasčeho a samozřejmě přidají Bluetooth konektivitu. Nebo se občas vrátí ke šroubovacím dýnkům, jako za starých časů. Ale dnes už je to známka luxusu. A když ze sebe chtějí udělat hogo fogo Casio, vyrobí těla opět z titanu a přidají safírové sklíčko a nulu do cenovky. Vlastně bych řekl, že ty nové modely jsou spíš pro mladší jedince. My starší se čím dál hlouběji noříme do historie. A není to jen proto, že tehdy to byly ty "poctivé diginy". Vlastně je to trochu časová smyčka. V historických modelech z konce 70. a začátku a průběhu 80. let sice nejsou technologie jako solární dobíjení a rádio synchro, ale co se týká konstrukce, jsou tam modely, které by dnes vlastně byly za prémiové. Byť to tehdy často byla běžná spotřebka. Tím tedy nemyslím úplně nejrannější dobu digitálek, kdy to byla technologická novinka a jejich ceny se rovnaly, nebo i převyšovaly ceny drahých mechanických hodinek renomovaných švýcarských a jiných výrobců. To jsem si zase zamudrcoval...
 9. Hmm, ty vypadají masňácky. Pěkný v téhle zlaté. Ale i v nerezu se světlým cifrem vypadají dobře. Stejný modul byl i v několika hranáčích od Alba. Ty byly víc techno, ale míň luxus. Začátek devadesátých let?
 10. >Siwi, neboj, tímto týdnem končí sportovní disciplíny. A pak se přesuneme trochu více směrem k technologiím. On je problém v tom, že se nám různá témata kříží mezi sebou, a pak se holt některé modely opakují, jelikož se se hodí do více témat. Ale to se asi nedá nic dělat. Každopádně už mám pár dalších témat nachystaných, takže určitě zůstaň naladěn!
 11. Tahle řada Citizeních "nezávisláků" má v sobě dost hustých modelů. Tohle je jeden z nich. Krutopřísný hexagonulus!
 12. Většinou se nedoporučují alkoholové (včetně IPA) čističe na plexi a akrylátové hmoty. Hrozí povrchové prasklinky. A většinou tam jako náhradu píšou nějaký mýdlový nebo saponátový čistič. Já bych to osobně vzal vatičkou napuštěnou mýdlovou vodou. Řekl bych, že ani líh by možná nevadil. Ale třeba ještě někdo bude vědět něco lepšího.
 13. A na další týden ještě jednou tak trochu sport: Týdenní digi téma č. 12: RYBÁŘI A LOVCI (do 12. 7. 2020) Prostě ty digitálky (nebo ana-digi), které se tváří jako určené pro rybáře nebo lovce. Ať už mají nějaké pro tyto účely určené funkce, nebo je tak výrobce jen propagoval Tak "zalovte" ve vašich sbírkách!! --- Na výkop tu mám jedinou možnost – ana-digi Casio AMW -700 Fishing Gear s modulem 3768 někde z roku 2005. Takže mlaďoši. Všechny možné funkce, včetně těch astro a samozřejmě rybičky. Téměř totožný model s modulem 3769 má místo rybiček tlapičky... Takže by sem taky patřily, jsou pro totiž pro lovce. Věřím, že pokud by se ČR jevilo Japoncům jako dostatečně velký trh, určitě by pro nás vyrobili model třeba s houbičkama... Jinak jsou to takoví dělníci v celonerezu, s minerálním sklem, vodotěsností 10 ATM a pěkným displejem, který je ale hrozně malinký.
 14. Dnes Casio DW-7300 Quattro Graph. Rok 1990.
 15. Jo, oni jiných barev zobrazení na displeji docilovali jinou barvou polarizační fólie. Teoreticky by pak mohly být různě barevné i jen části jednoduchých displejů, pokud by se zkombinovaly různé tvary polarizačních fólií na jednom displeji. Různobarevné displeje pak byly na modelech s vícevrstvými displeji. Čitelnost takových jiných, než černých, barev nebyla úplně ideální. Ale zase to vypadalo cool...
×
×
 • Create New...