Jump to content

jendazhor

Member_50
 • Posts

  1,358
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  t. č. pod kopcem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jendazhor's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

5

Reputation

 1. Ten problém s vteřinovkou posunující se po dvou vteřinách a tedy signalizující slabou baterku jsem měl taky na starých Seiko. A taky po vložení nové noname proměřené baterie. Ale viděl bych též na baterii. Původní požadavek výrobce na baterie z řady SR (oxidy stříbra), které jsou dnes z důvodu dostupnosti většinou nahrazeny řadou LR (Zinek) s jinou chemií, může být problém. SR mají vyšší nominální napětí i delší životnost. Ale jsou dnes už hůře sehnatelné a dražší. Je možné, že starší hodinové strojky s vyšším odběrem mohou při použití nové LR baterie indikovat slabé napětí právě sekundovou ručkou. Ale jsou to jen moje odhady.
 2. Tipuju Užovka podplamatá. Zvláště chráněná.
 3. Díky za foto, Mirexal jsou reálně opravdu "chlapácký".
 4. Jo, jo, je to možné, máš velkou motorku a k ní úměrně velké tlapy. Pokud jsou pánské, tím lépe. Takhle vertikálně řešené pánské mi přijdou dobově ještě raritnější formát.
 5. Hmm, pěkný stav. Sice vypadají spíš jako dámské, ale ten vysoký displej s hodně informacema není, na tu pravěkou LCD dobu, úplně tradiční. Asi by tehdy u výrobce nevěřili, kdyby jim někdo řekl, že jejich fungující hodinky bude mít nadšenec na ruce za téměř 50 let a budou vypadat skoro jako za mlada.
 6. Omlouvám se, že přímo konkrétní neporadím. Už se mi to taky stalo, tuším že u jedněch Pulsarů. Klasicky používám nějaký "tříchapadlový" čínský otvírák, něco jako tenhle, a už taky nešel dostatečně rozevřít. Nakonec jsem někde v šuplících vyhrabal nějaký starý ošoupaný "dvouzubý", jen taková ta tyčka se dvěma hroty (takový, údajně max 42 mm). Ten nakonec šel rozevřít dostatečně, protože lze chytit do jakýchkoliv dvou zářezů dýnka. Sice ty dva zuby hrozí více vyskočením při větším krouťáku, ale v nouzi to nakonec pomohlo. Je ale potřeba dávat hodně bacha a je to prostě dost "na prasáka".
 7. Jo, jsou tak minimalisticky čisté, až jsou tím vlastně zajímavé. Ta žárovka uprostřed mi taky přijde lepší. Boční žárovky z rohu nebo boku vždycky obstojně nasvítí tak půlku displeje a zbytek už ne.
 8. Moc pěkný technický vzhled, tyhle "termáče".
 9. Vážně jsem o nich taky uvažoval (a to nové téměř nekupuju), protože jsou parádně ujetý. Ale zase pouze ten negativní displej, tak nic. Jinak bych jim neodolal.
 10. Gombovi díky za info. Hmm, tyhle Akaiovské Citizeny s duplexnim kalendářem jsou určitě zajímavé. Nejen ten duplex, to samozřejmě, ale nějak se mi vzhledově líbí celkově. Nevím, čím to je. Jsou takové pěkně "porovnané" a tvarově čisté. Ha, možná už to mám. Zarovnané chlívky s popisy i chlívky na displeji se symboly mi připomínají přístrojové desky aut, nebo snad dokonce letadel a raket, tak někdy v osmdesátkách. A ovládání funkcí korunkou je sice mnohdy po čase problematické, ale pořád je to frajeřina.
 11. Ale helemese, ty my nejsou nijak povědomé. Víš co je v tom za střeva? Nějaká Asie?
 12. Včera i dnes novodobě a sportovně. Seiko S670. Řekl bych, že 7 tlačítek je už skoro trochu zbytečně moc. V novějších modelech ubrali.
 13. Já to s těma jejich inverzníma displejema pořád nechápu. Nechce se mi věřit, že to kupující fakt tolik chtějí. Já jsem si kdysi stejné abstinenční příznaky léčil titanovýma LCW-M100T s bílým cifrem. Ale musím konstatovat, že odečtení času je rychlejší z verze s černým cifrem, které také mám. Ovšem celoplošné lumi na cifru ještě nemám...
 14. Sakryš, proč oni do nich nedají pozitivní displej. A už vím... musel bych pak utrácet, takže v pohodě.
×
×
 • Create New...