Jump to content

jendazhor

Member_50
 • Posts

  1,046
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  t. č. pod kopcem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jendazhor's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Ty se mi líbí. Nejdříve bych řekl, že mi bude vadit jiná celková šířka vrchních a spodních okének. Ale nakonec vlastně ne. Graficky čisté, tvarově netradiční
 2. Jo, pomohla. Taky jsem to na jedněch Seiko dělal s polarizačkou na starý čb mobil. Jen položením na tu stávající. Sundavat původní polarizační fólii jsem se neodvážil.
 3. Do těla těch Lorus s otočnou lunetou patří modul z modelu Seiko A825 nebo A828, jestli se nepletu. Ovládání funkcí přes otočnou lunetu jako u několika podobných modelů Seiko. Ale tento Seiko model, stejně jako ty ostatní podobné (A826, A827, A829), už jsou dnes málo dostupné a drahé. Třeba model A828-6000 už je úplně rarita za balík. Takže sehnat do nich funkční modul už asi nebude jen tak. Leda by někdo potřeboval pro svůj funkční modul zachovalé tělo, byť pod značkou Lorus a v plastu.
 4. GW-9100 Gulfman – multiband radio, solar, částečně titan, rok 2007.
 5. Tyhle se mi moc líbí. Hlavně jejich modul. Byl opravdu všude možně v rámci Seiko koncernu. A na youtube jsou k vidění i videa zběsilých animací.
 6. "Spůny" byly fakt jiné. Designový úlet od Seika vyráběný od roku 1995. Většinou pod značkou Alba. Značku Pulsar zřejmě používali pro americký trh. Ty tvoje s modulem W650, jestli se nepletu. Dříve se mi nelíbily. Teď už se mi zdají zajímavé. Rozhovor s jejich tvůrci (+fota) je třeba tady (auto překlad google). Je v něm dost zajímavostí. Třeba že název Spoon (lžička) vznikl tak, že řekli – "tvar hodinek je jako když vypadne pudink ze lžičky". Nebo že používali dost netradičních technologií. Třeba zabarvenou tvrzenou hliníkovou povrchovou vrstvu, nebo 8 mm tlusté zakřivené sklo. Taky třeba ručně škrábali hliníkové povrchy už při výrobě. Nebo už tehdy použili STN displeje. Jen prvního modelu prodali 1 milion kusů.
 7. Gombo, tady máš návod: Tyto hodinky mají jednoduchou hru TENNIS. Když stisknete pravé spodní tlačítko, spustí se hra TENNIS. Když se míček objeví na levém nebo pravém bodu (netuším, jestli myslí ty puntíky, nebo jen stranu displeje), udeřte do něj stisknutím pravého bočního spodního tlačítka. Pokud se vám podaří míček zasáhnout, změní směr a přejde na opačnou stranu. Hra je dokončena, když se vám to podaří 30krát. This watch has a simple TENNIS game function. When you push the right side bottom button, TENNIS game starts. When a ball comes at a left side point or a right side point, hit it by pushing the right side bottom button. If you succeed in hitting the ball, it changes direction and goes to the opposite side. The game is completed when you succeed in 30 times. Mimochodem, je zábava, mrknout se na všechny postavičky, které se na sklíčku s tímto modulem Y757 objevili.
 8. U takových by to oživení stálo za to! Ale sehnat druhý modul asi nebude úplně snadný.
 9. To jsou tajný kódy vysílaný ještě tajnějším japonským vládním nervožroutím vysílačem. Okamžitě nasadit na hlavu alobalovou čepičku! Kdysi jsem dal baterii do nově přišlých Casií. Tuším, že to byly DW-1000 nebo DW-1100. Provedl reset na desce a nic. Displej prázdný. Pak jsem porůznu mačkal tlačítka a displej se časem začal pomalu objevovat. To mě tehdy překvapilo. Čekal jsem buď zapnuto nebo vypnuto. Takhle to působilo trochu analogově. Jako když se někde uvnitř roztáčejí kola generátoru...
 10. Hotovej šperk. Co že mají 3 tlačítka? Nějaké funkce?
 11. OCW-100TLJ, titan, solar, budík, 2x LED (svítí jako baterka), japonský rádio, WR 10BAR, rok 2005.
 12. Zajímavý modul a jak píšeš i slušné provedení pouzdra. Asi nějaký jejich "top" model. Udávaná voděodolnost "30 M" by k takovému pouzdru byla docela malá. Jestli to třeba nemysleli tak, jako někteří výrobci (třeba Suunto), jako opravdu potopení do 30metrové hloubky a ne jako klasickou odolnost tlaku 3 ATM.
 13. Vedu si evidenci nasyslených kusů. Ale neodvažoval jsem se je spočítat. Pak to za mě jednou udělala dcera. To dělat neměla... Každopádně se v poslední době taky brzdím. Ani času už moc nezbývá. Zatím poslední balík jsem nechal sbírat přes půl roku. Jenže pak se zase nevešel hmotností do levnější letecké pošty. Takže si zaplaval. Občas mi to stejně nedá a koupím nějaký extra levný a obecně neatraktivní i modernější kousek jen proto, abych si ho vyzkoušel a osahal. Když má třeba nějakou netradiční funkcionalitu nebo konstrukci. Jako malej Jarda... Jeden takový ujetý zrovna chystám, že ho sem hodím do vlákna nových úlovků, ale zatím nebyl čas.
 14. U mě zatím většinou ty "nechtěné" zůstávají, jako případní dárci dílů. Pravda, moc jsem jich zatím nevyužil, ale jsou to tak levné kousky, že je nemá cenu někde nabízet.
 15. Fakt pěkná barevná kombinace.
×
×
 • Create New...