Jump to content

JMK

Member_50
 • Content Count

  517
 • Joined

 • Last visited

About JMK

 • Rank
  Závislák
 • Birthday 02/11/1984

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Já si říkal že tu tvář znám:-)
 2. Vysoký asi je ale kdo to je nevim:-D
 3. Inspirace jasná. Líbí se mi že jsou v quartzu a chronometr. To je něco co dost chybí na trhu.
 4. Promiň přímý dotaz. Kolik tě stály?
 5. JMK

  WR - jak kdo?

  Já vlastně točím jen dvoje hodinky. SARB021 během teplých měsíců a Longines MasterCollection když je chladněji. A tak jsem takový OWG s dvěma kousky. Proto jsou Sarby vlastně hodinky k vodě protože jiné v létě nemám:-) Párkrát jsem se tady pobláznil a cosi zkoušel ale pak se to zas otočilo k těm dvěma kusům.
 6. JMK

  WR - jak kdo?

  Když Casio tvrdí že je to WR tak je to WR! Ale na druhou stranu stojí 4 stovky takže není proč se bát. Mimochodem to je důvod proč jsem se rozhodl nepořizovat si nikdy nic ani lehce nad svůj rozpočet. Abych hodinky používal bez strachu a v pohodě. SARB021 je sice lehce vzácný model nicméně pořád jsou to hodinky do 10 tis. a oprava je taky za pár. Takže se nebojím a žiju s nimi i ve vodě.
 7. JMK

  WR - jak kdo?

  Nikdo nic. Takové téma k hádání a nic? Já třeba se letos rozhodl že SARB021 jsou hodinky na léto a koupu se s nimi i sprchuju už pravidelně. Tlakovka samozřejmě byla udělána.
 8. Není to dvakrát za minutu? koukal jsem na ně v koscomu a měl jsem dojem že to jde po 30s.
 9. Příkladkrásných "obyč" hodinek. A jaký je to prosim model? Vintage nebo něco aktuálního?
 10. Mně ale jeden hodinář (servisák hodinek) tvrdil že sedět nad brzdou (nebo co to) u tramvaje a třeba si zavazovat tkaničky (dám ruku dolu) klidně zmagnetizuje běžný hodinky. Tak nevim zda si ze mne vystřelil nebo to myslel vážně.
 11. Naprostý souhlas s tím že takový inzerát spíš přecházím. Ať to píše kdo to píše působí to jako alibi ať je pravda kde chce. Hodinky co jdou minutu do plusu a nedrží rezervu jsou potencionálně problémový kus. Přesnost a rezerva chodu mi připadá jako důležitá věc. Myslím že asi nebudu sám jinak by Seiko pětky stály stejně jako chronometr s rezervou 5 dnů ne? Jsem tak daleko že se radši ptám na odchylku za den aby se nikdo nemohl vykrucovat. Ale taky je pravda že někteří točí hodně a fakt to asi neřeší a jsou to slušní prodejci a že nějaký falešník by se proflákl rychle.
 12. Jedny hodinky vedou k úvahám o druhých. Druhé hodinky mají za následek že myslíme na první když nosíme druhé a na druhé nosíme li první. Z dvojakosti vyvěrá napětí a z napětí touha po uklidnění ze které se odvozuje nákup třetích hodinek. A tak vzniká věčná spirála z níž jen málokdo najde cestu ven a je odsouzen stále a znovu prožívat již prožité. Chronobundobuddhova kniha verš první
 13. Seiko potápky jsou pojem a asi ne náhodou. Tissot osobně neznám. Já bych si vzhledově vybral Seika. Ale je fakt že od jiného hodináře jsem taky slyšel něco o plastu, dílech na odpis atd. v levných ETA strojích s následným pochválením Seika.
 14. JMK

  WR - jak kdo?

  Je už skoro léto. Vody sice málo a k moři kdo ví jestli, ale proč vlákno neoživit...Nějaké nové postřehy nebo změny názorů či dodatečné zkušenosti? A co si myslíte o testování 3ATM hodinek na hodnotu 5ATM? Například Marathon se staré modely s uvedenou WR 3ATM rozhodl prodávat jako 5ATM a vyjádřili se že testovali a zjistili že to drží.
 15. Osobně mi to až tak nevadí ale těžko se to bude prodávat když Longines neumí 5ATM WR ale pouze 3ATM nebo potápky. Kdyby aspoň měli odvahu a změnili si tu tabulku jako to má Omega nebo IWC kde uvádí že 3ATM je i na nějakou tu koupačku. Fieldwatche se ketrýma jdou údajně omýt ruce... nevim nevim. Nebo ať se pochlapí a přiznaj že 3ATM je v poho na občasný plavčo nebo sprchu.
×
×
 • Create New...