Přejít na obsah

peterL

Členové
  • Příspěvky

    14
  • Registrace

  • Přítomen

Profile Information

  • Fanoušek značky
    Prim, Certina, Vostok Europe

peterL's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

0

Popularita

  1. peterL

    PRIM Orlík - varianty

    Na internetovej stranke Prim Elton maju medzi subormi k stiahnutiu pekne urobenu brozuru v PDF k hodinkam Prim Orlik General.
  2. peterL

    Hodinky Prim 1954-1994

    Tato kniha si určite zaslúži môj hlboký obdiv. Sústrediť do jednej knihy také veľké množstvo odborných a objektívnych informácii a kvalitných fotografii dalo určite veľa námahy. Taktiež cena je oproti obdobným encyklopédiám polovičná až tretinová. Ako sa hovorí ?Klobúk dolu pred autormi?. Aj keď by som ja vytkol jeden veľmi malý nedostatok a to konkrétne to, že v knihe sa nenachádzajú ( aspoň som to ja ešte nenašiel ) zmienky o hodinkách PRIM s celo zlatými puzdrami, ktoré mňa osobne zaujímali a podľa mňa by tam zmienka v knihe mohla byť. Týmto svojim postrehom by som nerád kohokoľvek urazil.
  3. peterL

    Projekt Orlík

    Su to velmi pekné hodinky a ja osobne by som ich považoval za dôstojného nástupcu pôvodných Prim Orlík a nie to čo sa prezentuje a predáva pod označením Prim Orlík II.
  4. peterL

    PRIM zátiší

    Pril "letecke"
  5. Ja som si dal svoje Prim Sport I tiež renovovať vo firme Elton. Bol som nad mieru spokojný. Cena je individuála záleží od rozsahu renovácie, naljepšie urobíš ak napíšeš priamo do Elton, cez pracovnú dobu v podstate ihneď odpíšu. Sú tam veľmi ochotný. Ja som za renováciu zaplatil približne 200,- Eur. Prebehlo to tak, že som si renováciu cez e-mail objednal, potom som poslal hodinky poštou a následne som obdržal cenu renovácie, ktorú som potvrdil a hodinky mi približne za 5 mesiacov poslali poštou zrenovované späť, k mojej veľkej spokojnosti. Hodinky majú už iba jednu veľkú chybu, že sú tak perfektné, že sa ich teraz bojim nostiť, aby som si ich nezničil. Aspoň zostanú zachované ako dedičstvo pre môjho syna.
  6. Vie niekto aká bude cena ? Celkom vážne nad ich kúpou uvažujem aj ja.
  7. Ja som zo Slovenska a mňa celkom potešila informácia o pedajni vo Velkých Bíloviciach., pretože to mám relatívne blízko. Určite sa pôjdem pozrieť a prípadne niečo pekne kúpiť. Dakujem za informáciu.
  8. peterL

    Prim Sport Igen

    Mám tiež dvoje, oboje čierne, jedny renovované v Eltone a jedny pôvodné v dosť slušnom stave.
  9. peterL

    PRIM v inzerci.

    Hodinky som chodil pravidelne obdivovať do obchodu Klenoty pred 25 rokmi. Čo si ja pamätám, tak na PS II bol vždy remienok s dierkami. Tieto remienky bez dierok sa však predávali volne, ako náhrada keď sa zničil na hodinkýách remienok z dierkami. Remienok z dierkami, sa aspoň u nás v Klenotách kúiť už voplne nedal.
  10. Ospravedlnujem sa samozrejme viem, že zn. Vostok - Europe sídli vo Vilnuse v Litve. Ale mojim príspevkom som nechcel znížiť ich kvalitu práve naopak, su to podľa mojho názoru pekne a spolahlive hodinky za veľmi prijateľnú cenu.
  11. Ja s ruskými hodinkami nemám dobré skúsenosti. Kúpil som si Vostok - Europe v hodinárstve Atalovič v Novom Meste n/V v SR limitku K3, po 5 mesiacoch sa mi nedala zaskrutkovať korunka a to som ich iba príležitostne naťahoval. Potom som si kúpil Sturmanskie tu sa zasa stalo, že sekundova ručička zapnutých stopiek zachytila o minutovú a tým zablokovala celý mechanizmus hodiniek. Taktiež musím povedať, že všetka česť a podakovanie patrí predajcovi, hodinky zobral na opravu a Vostoky približne o 5 dní opravil a Sturmanskie opravil na počkanie samozrejme zadarmo. Možno som mal iba smolu.
  12. peterL

    Prim Sport Igen

    Ja mám dvoje s čiernym ciferníkom, jedny renovované v nereze s kaučukovým remienkom od PRIM a jedny v dosť slušnom pôvodnom stave.
  13. Ja by som povedal, že mne sa dizajnove zdajú viac ako nástupca PRIM SPORT ako nástupca PRIM ORLÍk. Pôvodné Prim Orlík nasadili príliš veľkú latku a ťažko ich niečo prekoná. Ja osobne preferujem hodinky s dátumom, preto mi napríklad vyhovujú Prim tzv. "letecké" aj pre ich prehľadný ciferník. Ale inak sú to podľa môjho ameterskeho názoru veľmi pekné hodinky.
  14. Som na tomto fore nový, objavil som ho až teraz nedávno. Mám tiež jedny s číslom 1660. PeterL.
×
×
  • Vytvořit...