Přejít na obsah

proof

Členové_50
  • Příspěvky

    93
  • Registrace

  • Přítomen

Profile Information

  • Bydlí
    EU

proof's Achievements

Pokročilejší začátečník

Pokročilejší začátečník (3/8)

  1. Tak přikládám slíbené fotky efektu odrazu světla na ciferníku. Jo, a ještě ony "nýty".
  2. Už dlouho jsem se na Chronomagu neobjevil, snad dokonce 2 roky nebo tak nějak... Tak se chci alespoň narychlo pochlubit svými "novými" (mám je cca půl roku) hodinkami Orient Blue Mako. Koupil jsem jej od jednoho prodejce přes eBay, za cca 130 dolarů včetně poštovného. Dříve jsem měl spadeno na model Seiko Knight, ale ten už se dá velmi obtížně sehnat. Omluvte obrázky, fotil jsem to narychlo kompaktem a zapomněl jsem otřít prach... Na jedné fotce jsou společně s novými Casio G-Shock DW-5600E, které mám asi týden a přesto je prodávám. Jsou krásné, ale prostě potřebuji ručičky... Kdyby je někdo chtěl, tak mám inzerát na Avízu - tady mi z neznámého důvodu nešel přidat (asi musí těch 50 příspěvků být z nedávné doby). Každopádně pro členy Chronomagu sleva. Ale zpět k Orientkám: Chtěl jsem těžší hodinky, což Mako rozhodně jsou - váží asi 170g (pokud si správně pamatuji), což se mi zdá příjemné. Každopádně jsou velmi pěkně zpracované, je to poctivý kus oceli. Tah jsem musel nechat zkrá*** o 4 dílky a pak ještě přehodit jeden dílek ze strany "pod hodinkami", protože jinak mi spona dělala na tahu ošklivou hranu (těžko se to vysvětluje, ale dva dílky byly trvale ohnuté ve velkém úhlu). BTW hodinářka mi říkala něco ve stylu: "na to, že to jsou Festiny, tak mají dost slabé nýty". Myslela tím to, co spojuje jednotlivé dílky tahu. Tak jsem se docela dobře pobavil. Každopádně "nýty" zatím drží. Čitelnost displeje je skvělá snad za všech světelných podmínek. Vybral jsem si modrou verzi, protože je prý ze všech nejhezčí. Z některého úhlu se displej neuvěřitelně leskne, přesto hodinky vypadají velmi decentně a hodí se prakticky ke všem příležitostem (otázka vkusu). Někde ten efekt mám nafocený, pokusím se najít a přidat. Ručičky mají (pro mne) ideální tvar, snad jen červenou barvu vteřinovky bych oželel. Trochu jsem měl obavy z přesnosti strojku (člověk může mít smůlu na špatný kus), ale byl jsem příjemně překvapen. Hodinky se předbíhají o cca 1 minutu za týden (tj. asi +10s za den), takže mi stačí je jednou za týden seřídit (vrátím čas o minutu zpět) a je to ok. Než jsem si na to ale zvyknul, tak mi chyběl hacking (funguje trik s pomalým otáčením korunky v protisměru, ale jen když nejsou hodinky plně natažené). Myslím, že je tam kalibr 469. Každopádně má velmi příjemný zvuk (i když tikají rychleji, než na co jsem zvyklý ze starých hodinek). Otevřené jsem je neměl, ale podle fotek na internetu je opracování strojku takové "hrubší", rozhodně žádné zdobení nebo tak. BTW hodinky sundávám jen na noc, takže už jdou půl roku bez zastavení. Automatické natahování je tedy spolehlivé. Otec má taky jeden model Orient již cca 11 let a zatím bez závad - akorát je nenosí přes víkend, tak s nimi musí v sobotu večer "třepat", aby se nezastavily. Tak to je prozatím vše. Jestli mě ještě něco napadne, tak dopíšu. Díky za shlédnutí.
  3. Už tady byl jeden návod, jak jednoduše poznat safír. Přilož si hodinky sklíčkem k čelu, spolu s nějakými, o kterých víš jaké sklíčko mají (tedy nejlépe minerál). Ty se safírem pak mají o dost více studit. Jo, než test provedeš, tak oboje hodinky nechej vytemperovat ve stejné místnosti.
  4. Přesně vyčíslit to asi nepůjde, nejspíše se to bude lišit i kus od kusu. Ale jeden dílek od středu může znamenat třeba dvě i více minut za den (podle toho, co jsem měl možnost vyzkoušet na různých starších kalibrech - ale ne značky Prim). Takové seřizování není zrovna snadné. Třeba jedny staré Poljoty jsem seřizoval asi na pětkrát než jsem se dostal z +5minut/den na cca +20s/den. Je třeba to vyzkoušet.
  5. Odpovím Ti. Horší je, že to ještě nevyšlo. Na fórech jsem se dočetl, že to autor pořád předělává. Jen aby to odevzdal a nedopadlo to jak s Cestou krve, kterou tak nenávidí, že zakázal i dotisk. Takže jsem si celou Cestu krve musel vytisknout, abych si to mohl přečíst. Jinak, ten "třetí" díl od Jafffa jsem ještě nečetl.
  6. To je náhoda, taky mám Kulhánka rád. Teď čekám na Stroncium, jsem zvědavý jestli vyjde ještě letos. Tady jsou moje oblíbené stránky, kde chodím pro informace o Kulhánkovi a jeho dílech: http://www.kulhanekj.wz.cz/ http://www.morgus.cz/kulhanek/jrk.htm http://www.lopuch.cz/klub.php?klub=jiri_kulhanek http://www.okoun.cz/boards/kulhanek_je_buh%21
  7. Vzdát se hezčího modelu jen kvůli safírovému sklu? Nejsem si jistý, zda to stojí za to. Sice ho hůř poškrábeš, ale stačí klepnout a... tady na Chronomagu si můžeš přečíst příběhy, jak malá rána stačí.
  8. Čím vícekrát se hodinky o synchronizaci pokusí, tím vyšší je pravděpodobnost, že se synch. úspěšně zdaří. Jenže inženýři v Casiu zapomněli, že mezi 0.00 - 5.00 je každý řádný uživatel v posteli a hodinky jsou s vysokou pravděpodobností na jednom místě. No a pokud je to místo dobře stíněné... Na druhou stranu v nočních hodinách jsou nejlepší podmínky k příjmu a až 6 pokusů během pěti hodin je poměrně dost. Takže pokud je šance na daném místě zachytit signál, tak se to nejspíš podaří. Když ne, vždy zbývá možnost provést synchronizaci ručně, třeba cestou do práce. neooo: Takže jsi ty hodinky nakonec koupil nebo jsi jen stáhl manuál?
  9. Platí to prakticky pro všechny hodinky s "alternativním pohonem", s vyjímkou Seiko Spring Drive (ty ale stojí od cca 80 tisíc Kč výše). Ještě v některých modelech Seika jsou místo baterie kondenzátory, které mají (udávanou) životnost až 50 let. Zda se tomu dá věřit nevím. Co vím je, že v cca 5 let starých modelech hodinek od stejného výrobce již ty kondenzátory některým majitelům odcházejí a musí je měnit za akumulátorové články. Údajně se ale jedná o starší technologii a ty nové by opravdu měly vydržet dlouho. Cena okolo 20 tisíc Kč. Tady máš odkaz na distributora: http://www.altro.cz/altro/aktuality_basile...j2005_03cz.html Pravda je taková, že ve většině případů je výrazně levnější koupit hodinky na běžnou baterii a jednou za čas ji vyměnit (Casia s rádiovou synchronizací a obyčejnou baterií stojí okolo 2500Kč, možná mají i levnější modely). Nicméně, u běžných quartzek se baterie mění jednou za cca 2 roky a oproti tomu těch řekněme 10 let někdo může uvítat. Navíc má dobrý pocit, že má na ruce moderní technologii. Těch 7-8 let s lithiovou baterií je reálných (sám mám jedny digitálky, které jdou už přes 10 let - z toho 8 je už nenosím ), ale jen u některých modelů hodinek. Běžně je to u ručičkových hodinek cca 2 roky (běžná Miyota si tolik bere). Rozhodně tě od těch hodinek nechci odrazovat. Teoreticky ten akumulátor může vydržet třeba i patnáct let, jen je pak budeš muset poměrně často nechávat vystavené světlu. Reálnějších je ale těch 10 let. Asi máš mobilní telefon, tak tušíš, jak se takový akumulátor chová. Ten v hodinkách však vydrží tak 3krát, možná 5krát déle. Záleží také na tom, jak moc se Ti ty hodinky líbí, zda je potřebuješ pro svou reprezentaci apod., nebo jen jako nástroj pro odečítání času. Ale to víš asi sám.
  10. Přesnost těchto hodinek by mi starost nedělala. Nicméně představa, že už se nikdy nebudeš muset starat o baterii není zcela reálná. Přestože jsou hodinky solární, energii musí někde akumulovat. A životnost tohoto akumulátoru není neomezená. V lepším případě Ti vydrží nějakých cca 10 let, v horším třeba jen oněch 5 let. Výměna akumulátoru pak bude nejen dražší než u běžné lithiové baterie, ale také jej zrovna v daný okamžik hodinář nemusí mít na skladě... Nechci ani zmiňovat, že hodinky obsahují poměrně dost elektroniky, takže pravděpodobnost poruchy celku je o něco vyšší než u běžných quartzek. Dále může být nutné občas zkontrolovat těsnění (cca jednou za 2-3 roky), pokud budeš požadovat vodotěsnost a nebudeš chtít riskovat jejich "utopení". Takže asi již tušíš, co chci naznačit. Ať chceš nebo ne, zcela bez údržby se žádné hodinky neobejdou, dokonce ani tyto. Navždy Ti rozhodně nevydrží. Ale zrazovat tě od koupě rozhodně nechci. Kombinace quartz, solární napájení a rádiová synch. bude asi nejblíže Tvým požadavkům.
  11. To nemáš možnost stisknout jedno tlačítko (dle typu hodinek)? Pokud ano, pak můžeš nechat proběhnout synchronizaci třeba 100krát denně (pokud budeš v dosahu vysílače). Pokud ne, tak holt budeš muset hodinky seřizovat sám podle přesného času, který si sám zjistíš. A to už bude vyžadovat trochu více námahy. Zvaž si sám, co je pro tebe lepší. Nicméně, když už potřebuješ ten absolutně přesný čas pro řízení atomové elektrárny, tak to raději dělej podle něčeho jiného než podle náramkových hodinek. Nerad bych, abys srovnal půlku ČR a Rakouska se zemí.
  12. Většina hodinek (např. Casio, Citizen) se pokouší o synchronizaci jednou denně, většinou po půlnoci. Ale můžeš ji "vynutit" kdykoliv. Časovou zónu měníš ručně, takže po další synchronizaci nemusíš znova hodinky přestavovat o hodinu sem či tam. Dosah signálu je cca 1000km. Jinak vysílač vysílá každou minutu nejen informace o přesném času (synchronizovaném s atomovými hodinami), ale také datum a změnu letní/zimní čas. Nicméně vždy záleží na konkrétních hodinkách, jak se chovají.
  13. No to já kopie strašně žeru. Vždycky si vezmu jedny falešné Rolexy a s tvrďáckým výrazem je dávám na odiv celému okolí. Občas, třeba v tramvaji, na ně jen tak ležérně pohlédnu, ale nezapomenu při tom sepnout všechny svaly na ruce a jen tak pokývu hlavou, jak jsem v pohodě. Když není zima, tak si beru síťované tričko bez rukávu a to se pak na mé šlachovité ruce nemůžou spolucestující vynadívat. To vše proto, aby jejich pohled nakonec spočinul na mých fešných replikách Rolexů. V těch chvílích se cítím jako bůh a občas se přistihnu, že mi jde nos hodně nahoru. A ještě jsem nezmínil moji partu kamarádíčků, ve které jsem díky těm hodinkám boss. Ostatní se totiž zmůžou maximálně na kopie Breitlingů, IWC-ček a podobných značek, které laická veřejnost nezná (víš, že 9 z 10 lidí na světě zná značku Rolex?), a tak nemůžou machrovat. Takže jsem pro své okolí hrozně kůůůl, jak my fešáci říkáme. Holt, ta replika mi změnila život od základů. Vůbec mně neštve, že z ní občas upadne luneta nebo že do nich musím občas nacpat novou baterku. Takové detaily mně prostě nemůžou rozhodit, když mi všichni okolo zobou z ruky. Takže tady na tomhle fóru vystupuju jen inkognito, jak mně nezajímají všechny ty originální hodinky, ale ve skutečnosti tady hledám stejné typose jako jsem já, abych se dozvěděl další způsoby, jak využívat možností, které ty repliky nabízejí. Paráda.... Takže mi, prosím, tuhle diskusi neruš. Děkuji.
  14. Nejde jen o to, jak rozeznat originál od repliky. Mnoho lidí tady chce vědět, co vše na trhu je, jak se to liší od originálu atd. Prostě nemá smysl se proti těmto diskusím ohrazovat a pokoušet se je zastavit nebo dokonce shazovat jejich účastníky. Všem je myslím jasné, že zde nevznikne návod "Jak rozeznat v pěti minutách originální výrobek od napodobeniny krok za krokem pro začínající a mírně pokročilé".
  15. Tak, tak. Proč Chronomag nezrušit celý? Vždyť se tady jen diskutuje o blbostech... BTW tak proč tady chodíš z toho filosofického fóra, kde probíráte zásadní otázky bytí?
×
×
  • Vytvořit...