Jump to content

fre

Members
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

fre's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

0

Reputation

 1. Díky Kubsone, jako vždy rychlý,přesný.Zkusím jim uvést stejnou hodnotu zboží jako mi vyměřili oni posledně ( jedná se o stejný typ hodinek, klukovi se prostě zalíbily a chce je taky ... ). Bylo to 1.727,-Kč ( cca 80 dol. ) - vím to protože koukám na ten papír, jakým mi to minule vyměřili. No uvidíme. Ještě jsem holt na tom světě ještě krátkou dobu, abych pochopil systém práce na poště 120.
 2. To afrikab: díky moc, zítra tam zkusím zavolat a uvidíme jakou budou mít náladu a jak dopadnu.
 3. Objednal jsem pro syna Seika Atlas u pokemona.Bez problému dorazily.Bohužel jen na poštu 120. Minule mé Seika normálně prošly proclením a domů mi dorazily na dobírku. Tentokrát jsem dostal doporučený dopis s tím, že si mám pro zásilku dorazit přímo na tu poštu a podat celní prohlášení a doložit potřebné doklady k určení výše celního dluhu ( obsah zásilky není prý odesílatelem jednoznačně deklarován . Je mi divné, že minule od stejného dodavatele byl deklarován dostatečně ... ) Jelikož jsem z jižních čech, je to pro mne celkem zbytečná cesta. Mám proto 2 dotazy. 1/ Nemá někdo zkušenost, jesti tu zásilku není možné poslat na nějakou bližší celnici a tam vyclít, 2/ V krajním případě co si mám představit pod jejich "podat celní prohlášení" a jaké doklady si připravit, resp. nebylo by možné tam potřebné doklady pouze např. odfaxovat, ofotit a poslat emailem ... ? Jak to řešíte vy zkušenější? To pořád navštěvujete poštu 120? Já bych se rád bez toho i obešel, je to pro mne především ztráta jednoho dne z dovolené. Pokud se někdo ozve budu moc rád. Díky.
 4. Díky kubsone, jako vždy rychlá odpověď :-)
 5. Ahoj, mám dotaz ohledně možnosti platby přes PayPal - a to v jiné měně než je USD. V řadě případů je u hodinek na eBay zobrazena jiná měna, např GBP a je tam rovněž zobrazen přibližný přepočet na USD. Nevím zda bych mohl dražit, resp. uhradit tuto platbu z mého účtu, když mám povolen pouze USD ( alespoň si to myslím a nepodařilo se mi to v nastavení nějak změnit, či se v PayPalu někde dočíst). Má s tím někdo z vás zkušenosti, budu rád za každou odpověď.
 6. Takže dneska Seika ze Singapuru dorazily. Prošly poštou 120 s vystavením příslušného cla, které jsem dnes na poště zaplatil. Pokemon napsal na balíček hodnotu 80 USD a z toho asi bylo vypočítáno clo, které činilo 329,- Kč. Takže vše naštěstí úspěšně skončilo, jinak nevím, jak bych je z údajů od pokemona dohledával.
 7. Tak jsem se pokusil získat nějaké informace o zásilce hodinek od pokemona ( datum odeslání , jakou kurýrní službou, tracking number ... ). Níže je výsledek. Odepsal rychle, ale podle těch jeho údajů si nelze ověřit zhola nic. Nebo to někdo z vás dokáže? Viz sdělení od pokemona: "Hi I had sent out the item on 01/19/2007. Normally 12 - 15 days for delivery. The item will reach you soon. The delay might due to heavy clearance and tight security check in your country. Hope you will like the item you are about to receive. Best Regards .. "
 8. Díky kubson a pan socka za bleskovou odpověď. Jsem na ebayi celkem začátečník. Zarazilo mne, že minulá moje zásilka šla z USA ( LA ) a byla doma za 6 dní. Tak jsem se asi moc namlsal . Uvidíme jak to dopadne.
 9. Díky kubson,safi a hlavně pan socka. O víkendu něco v angličtině zplodím a zkusím pokemona trochu vyzpovídat. Je to divné, email od něj není ani ve spamu, ale kladný feedback mi už pokemon dal. Jaké máte zkušenosti s dobou doručování zásilek od pokemona, resp. jakou kurýrní službu používá?
 10. Ahoj, 17. ledna jsem vydražil u Pokemona Sporty 5 - Atlas. Do dnešního dne nic nedorazilo. Ani se neozval, že něco odesílá. Jiní prodejci ( u jiného zboží ) mi vždy zaslali email, že zboží odesílají. Zarazila mne i trochu iniciativa zmiňované pošty. Mám proto dotaz, jak se vlastně dozvím, že mi ty hodinky případně někdo zadržuje a zkoumá? Resp. po jaké době doporučujete začít pátrat po hodinkách a vlastně kde ( kam se obrátit, abych zjistil kde se zásilka nachází - obchodník, pošta , celnice apod. ) Pro úplnost, jsem z Jižních Čech. Díky za radu.
 11. Ahoj, koupil jsem si po delším vybírání ( kompromis mezi kvalitou a omezenými financemi ) hodinky od švýcarské firmy JACQUES LEMANS typ G 119F. Jelikož nejsem žádným znalcem hodinek, pouze pravidelným návštěvníkem tohoto webu, chtěl bych znát názor zkušenějších na mou volbu / nemusíte mne šetřit :-) /.
×
×
 • Create New...