-
Příspěvky
1 464 -
Registrace
-
Přítomen
Bushman's Achievements
Megazávislák (7/8)
13
Popularita
-
https://mv.gov.cz/clanek/nejcastejsi-otazky-k-nove-pravni-uprave-nakladani-se-zbranemi-strelivem-a-munici.aspx 5. Když téměř všechny doklady přejdou do digitální podoby, jak zjistím, čím vším vlastně disponuji? A jak to mohou zjistit ostatní, pokud například kupuji nebo prodávám zbraň, střelivo apod.? Údaje o držitelích zbrojního oprávnění, jejich oprávněních, zbraních a dalších relevantních skutečnostech budou vedeny v centrálním registru zbraní, do kterého budou mít přístup zejména Policie České republiky a podnikatelé v oboru zbraní a střeliva. Podnikatel v oboru zbraní a střeliva si tedy bude moci sám v centrálním registru zbraní ověřit, zdali osoba, které prodává nebo od které kupuje zbraň, je držitelem všech potřebných oprávnění. Pro osoby, které nemají přístup do centrálního registru zbraní, se zavádí nový institut tzv. zbrojního listu. Jedná se o výpis, na kterém bude uveden zejména soupis všech oprávnění a zbraní, jichž je dotyčná osoba držitelem (vyjma zbraní, které nepodléhají registraci ani ohlášení), a který bude dokládat, že údaje v něm uvedené jsou ke dni jeho vydání pravdivé. Zbrojním listem tak bude například možné prokázat se navzájem v případě, kdy budete svou zbraň prodávat jinému držiteli. Kupující svým zbrojním listem prokáže své oprávnění k nabytí Vaší zbraně, a Vy naopak svým zbrojním listem prokážete, že zbraň vlastníte oprávněně. Zbrojní list si bude možné vygenerovat na internetovém portálu veřejné správy (Portál občana nebo Podací portál Ministerstva vnitra) obdobně jako je tomu v současnosti např. u výpisu z rejstříku trestů. Na portálu získá držitel výpis jak v elektronické, tak i v tisknutelné podobě (pdf). Získání zbrojního listu v této podobě bude zcela bezplatné. O vydání zbrojního listu v listinné podobě bude taktéž možno požádat na kontaktním místě veřejné správy (CzechPoint) nebo u příslušného krajského ředitelství Policie České republiky. V tomto případě bude ovšem vydání zbrojního listu podléhat správnímu poplatku, a to až ve výši 100 Kč za první stránku a 50 Kč za každou další stránku.
-
No na tactixy koukám už dlouho. Bohužel ta cena nové verze je tak ustřelená, že to odmítám dát za hodinky, které Garmin přestane podporovat za dva nebo tři roky, jako to udělal s Epixama Pro. Ale po verzi 7 pokukuju, to zase ano. Asi spíš to MIP. Vím, že to nejsou tak jásavé barvy, ale k těm hodinkám mi to prostě víc sedí. Vlastně tak nějak vnitřně řeším, jestli změnu a pokud ano, tak jestli Fenix nebo Taxtix 7...
-
Tak tohle jsem zrovna nepotřeboval číst... doufal jsem v odpověď typu neblbni a nech si AWU, jsou stejně nejlepší...
-
No pánové, řeknu vám, já už toho vystřídal. Od instinktů přes Fénix k Epix, každé několikrát. K tomu dvakrát Apple Watch Ultra (ty mám i teď).A ty jsou tak dokonalý, až mě serou. Tak mám roupy a zvažuju normální nesmysl - návrat k Fenix 7X Pro safír solární s MIP displejem a dlouhou výdrží. Fakt poctivý outdoorovky, který se s ničím neserou. Já vim, že je to blbost, ale jsem tak nějak přesycené těma barvama a jasem amoled displejů, až mi to leze krkem. Vím, že je to blbost, ale přijde mi to takový.... definitivní (hahaha) - vykašlat se na pozlátko, vzít tohle a být nějaký čas v klidu. Tak jsem si prostě tady potřeboval ulevit.
-
To EKG na iWatch potvrzuju - u manželky úplně stejně, jak to popisuješ. Zadejchávala se, v noci ji hodinky varovaly že má nízký srdeční tep. EKG na hodinkách rozhozený. Tak šla k obvoďačce, ta se nejdřív smála, že ty hodinky jsou na nic - no ale na ekg ji poslala. A za dva měsíce operace - ablace. Dneska je OK, ale nebýt hodinek, mohlo to dopadnout špatně.
-
Pod tohle se podepíšu. Řemínek Garmin po měsíci kancelářského nošení ošoupaný, jak kdybych je nosil rok na misi v Afghánistánu. Po dalším měsíci praskla ta příčka mezi dvěma otvory pro jazýček spony - ale na té části řemínku se sponou, kde jsou otvory jen pro okrasu. Měl jsem garminů několik a u všech je ten silikon po pár týdnech olezlý. Za 1300 babek kvalita řemínku úděsná. Řešil jsem to zakoupením nylonového řemínku pro Tactixy, který je sice drahý jak prase, ale zatím drží bez známky nošení. Řemínky Apple, které nosí manželka, jsou furt jako nové.
-
Ne vždy je všechno takto černobílé. Například jednotka parsec (nebo česky parsek). Název této jednotky vznikl spojením prvních slabik ze slov paralaxa a sekunda, respektive v angličtině z parallax a second. I když jde v tomto případě o úhlovou vteřinu, nikoliv o čas. Naproti tomu slovník spisovné češtiny, což je normativní příručka, připouští užití slova vteřina i sekunda. Mimo jiné Slovník spisovné češtiny i Slovník spisovného jazyka českého dostatečně na příkladech vysvětlují, že lze použít slovo vteřina v textu ve spojitosti s časem (pakliže jasně vyplývá situace – smysl věty). Výrazy vteřina a sekunda by si neměly konkurovat jedině v odborném stylu striktně vědeckém. V odborném stylu populárně-naučném lze užít kterékoli z obou slov. V prvně jmenovaném funkčním stylu tedy užívejme v souladu s mezinárodně přijatou vědeckou terminologií systému jednotek SI termín sekunda; v jiných českých textech je výraz vteřina naprosto v pořádku a není sebemenší důvod se jej vzdávat. Zdroj a podrobněji třeba zde: https://www.ascestinaru.cz/poradna-asc-vterina-versus-sekunda/
-
Vypni měření okysličení krve - to žere i trávu kolem cesty
-
Kupoval jsem je na jaře, kdy na ně bylo asi 20% (taky na zelené). Kdybych je neměl, tak už jsou na cestě. Taky jsem preferoval černé, ale ta zelená je v pohodě a má jeden bonus pro nás, co máme brýle na čtení - kontrast ručiček a ciferníku. U téhle varianty nejsou ručičky a indexy krémové nebo šedé, ale bílé, takže odečet času je ještě o malinko pohodlnější.
-
Opravdu pěkná sleva 40% na zelené Mudmaster: https://www.hodinky-365.cz/casio-g-shock-mudmaster-gwg-b1000-3aer-carbon-core-guard-x1247777
-
Zdroj zde: https://www.manzelstvi-rozvod.cz/co-nepatri-do-sjm/ Do společného jmění manželů nepatří vše, co jste nabyl/a před svatbou nebo po rozvodu manželství. Majetek (i dluhy), který jste nabyl/a během manželství tedy od okamžiku svatby až do okamžiku rozvodu manželství, je až na výjimky společný. Některý majetek, i když získaný za trvání manželství, nebude však společný nikdy (pokud jste jej před notářem nezahrnuli do společného majetku). Společné není to, co jeden z vás získal během manželství jako: dědictví nebo odkaz dar restituci majetek nabytý právním jednáním vztahujícím se k jeho výlučnému vlastnictví (obdoba dřívějšího majetku nabytého z výlučných prostředků) věci, které slouží osobní potřebě jednoho z manželů náhradu za poškození zničení nebo ztrátu svého výlučného majetku náhradu nemajetkové újmy na svých přirozených právech podíl v obchodní společnosti nebo družstvu (i bytovém) pokud byl pořízen během manželství do výlučného vlastnictví jednoho z vás některým ze způsobů uvedených výše (dědictvím, darem, ze svých výlučných prostředků, za náhradu újmy, atd. Před 1. 01. 2014 obecně až na výjimky nebylo možné během manželství získat podíl v bytovém družstvu do výlučného vlastnictví.) Tento majetek nikdy nebyl součástí společného jmění manželů, i když byl získán během manželství. Při vypořádání společného jmění manželů po rozvodu se s ním nepočítá.
-
Máš dobře nastavené domovské město? Viz manuál: https://www.citizenwatch-global.com/support/pdf/h800/e.pdf
-
Dobrej postřeh, máš pravdu... Možná se zrodila nová přezdívka pro tyhle géčka. Už tu vznikla přezdívka Kocouři pro Rangemany, dokonce s modifikací Holobyt pro černou základní verzi, tak tohle by mohly být Casio Parkside
-
Jo tak to potom mění situaci - to mě napadlo, že to nalítá ten pejsek, ale ne ty To už trochu smysl dává, i když teda je to frajer trénovanej. V neděli jsem bral dva jezevčíky na výšlap, a to postupně, protože oba najednou neuřídím. Mladšímu je 3 a půl a tak zhruba po 7 km trasy bylo vidět, že trochu ztrácí výkon. Ten starší (12) se mnou šel jen asi 5 km a měl na konci docela dost, ale držel se statečně. Pak lehli a chrápali.
-
Já jsem prostě v úžasu nad těma výkonama - jestli ujdeš skoro 32 km za 3 a půl hodiny, tak máš průměrnou rychlost přes 9 km/h. Přitom 6 km/h je už hodně ostrá chůze, takže to v podstatě celou dobu za tím psem klušeš? Neměříš to nějak divně? Nebo je to změřeno GPS na obojku toho pejska?
