
SvoP43
Členové-
Příspěvky
36 -
Registrace
-
Přítomen
Vše od uživatele SvoP43
-
Nové kovové digitálky značky KOMONO jsem koupil za 1090,- Kč někdy v dubnu v Praze. Je tady o tom celé vlákno: ZDE Sice to není přímo Casio, ale nevypadají špatně. Jako retro mě připadají dobré. Nevím ale, jestli je ještě mají.
-
Ještě uvedu příklad zvýšené spořeby u digitálních hodinek. Koupil jsem cca 30 let staré digitální hodinky Seiko, kvalitní model, v celkem dobrém stavu. S vyměnil jsem baterií, vše fungovalo a tak jsem je dal do šuplíku. Asi za 2 měsíce jsem se na ně náhodou podíval a nic se nezobrazovalo. Baterie měla asi 0,9 V. Chystám se změřit jejich spotřebu, zatím jsem se k tomu nedostal. Zvýšená spotřeba může být způsobena například větším svodovým proudem, kdy hodinky přitom běží. U starých rádií to často dělají el. kondenzátory, může to ale dělat i IO.
-
Za celou éru quartz budíků (hodin) jsem se nesetkal s hodinkami, které by spotřebovaly neprošlou AA baterii za měsíc. Měl jsem jich nejméně 50, nejstarší už v roce 1980. Tehdejší strojky ještě vypadaly jinak, měly diskrétní součástky a byly poháněny baterii velikosti C (jinak také Baby Cell), která je větší než AA. Jeden z těchto strojků mám vyndaný z pouzdra a jen s ručičkami pod skleněným zvonem. Je na něj hezký pohled, vypadá skoro jako mechanický, jen místo setrvačky má cívečku jako ručkový měřák, která kmitá s frekvencí 1 Hz. I tento strojek s velkou spotřebou vydrží s AA běžet rok. Takže pokud nepoškozená AA baterie vydrží jen 1 měsíc, tak je strojek poškozený nebo je to naprostý šmejd.
-
Jeronimo, Honza.manta - pánové děkuji, měl jsem pochybnosti, ty fotky i celý inzerát mě připadjí také jako reklama pro získání kupce než objektivní informace. Tak si radši počkám. Ještě jednou díky.
-
Primek mám jen pár a moc se v tom nevyznám, proto se radši zeptám. Na Aukru je nabídka Prodejce Nickiii1 http://aukro.cz/luxu...2470658395.html stránku jsem sejmul, zmenšil na 1000 px a přikládám. Jsou to opravdu originální hodinky? Například indexy jsou žlutozelené (svítící?) a ručky červené. To se to tak dělalo? Díky.
-
Zapoměl jsem na přesnost. U těch mých cca 10-ti hodinových strojků na baterii AA není chyba větší než 1 minuta za 1/2 roku. Možná i za rok, to ale nevím, protože při změně času je znova nařídím. Hodiny jsou to různé, některé reklamní za pár šupů, průměrné budíčky do 200 Kč i "lepší" za cca 500 Kč. Ještě k nákupu baterií AA ( přesné označení LR6 1,5V ) - je nutné sledovat datum, někdy se ale špatně hledá. Například na bateriích Tesco je uvedeno na dýnku a je vidět i skrz blistr zespoda. Označení se také liší, většinou Alkaline, alcaline, Long life. Navíc na blistru jsou často nakresleny hodiny.
-
Současné nástěnné hodiny mají stejný strojek jako budíky, na baterii AA. Takových mám nejméně 10 a životnost je nejméně rok, v průměru 2 roky, někdy i 3 roky. Více než na strojku záleží na kvalitě a kapacitě baterie. Vhodné jsou jakékoliv alkalické baterie, občas značeno jako Long Life. I ty Tesca jsou docela dobré. Takže větší vliv než strojek má kvalita baterií. Výdrž 1 měsíc znamená špatný strojek nebo nekvalitní (prošlé) baterie. Chtělo by to ale konkrétnější informace o hodinkách a použitých bateriích.
-
Sice opožděně ale o to větší chvála. Od NIGHTinGALE jsem kupoval své první hodinky na Chronomagu. I když se jednalo o obyčejné cibule, tak popis byl výborný, naprosto odpovídající. Rovněž zaslání rychlé a perfektně zabalené.
-
Díky nAscA za upozornění, tam mě to nenapadlo hledat. Ten Ind se mě zdá být relativně solidní, pokud si dá práci s renovací (kvalitu ale neumím posoudit) a prodává to za rozumnou cenu, tak ať se tím v chudé Indii živí. Jen nevím, jak solidní je server www.etsy.com. Nemá někdo zkušenost? A co ten druhý inzerát na Aukru: Original letecké hodinky FORTIS, swiss made - odkaz ZDE. Dotyčný prodejce už nabízel různé zajímavé věci dříve a tam se mě nezdálo, že by měl nastrčeného přihazovače.
-
Jsem začátečník a proto se ptám zkušenějších. Na Aukru jsem si všiml 2 nabídek prakticky stejných starších hodinek Fortis se značně rozdílnými cenami: Pánské celoocelové hodinky FORTIS, swiss made - odkaz ZDE Original letecké hodinky FORTIS, swiss made - odkaz ZDE. Zarazilo mě, že hodinky jsou prakticky stejné a mají velmi rozdílný vývoj vyvolávací ceny. Tak jsem hledal na Googlu a nalezl jsem překvapující množství vemi podobných hodinek, nabídky jsou převážně z Indie. Cena například 34,99 USD odkaz ZDE. Prodává to nějaký Aliasgar Kanchwal, Mumbai, Maharashtra,India Nějak se mě to nezdá a proto prosím o názor.
-
Děkuji členům Petr_P a Sorbus. Zkusil jsem pátrat nejprve po Certinách. Na stránkách http://www.certina.ch/ je v popisu technologie quartz uvedeno, že jsou občas vybaveny EOL indikátorem (4 vteřinový krok) a že se pak musí baterie vyměnit do 2 týdnů. Tyto hodinky jsou v katalogu označeny ikonou s písmeny Q a EOL . V katalogu se hledá dost špatně, je v něm sice mnoho krásných slečen a paní , ikony jsou ale malé a špatně čitelné. Lépe se mě hledalo na Watchfinder , kde sice není možno zadat EOL jako kriterium ale údaj se v čitelné velikosti zobrazí na detailu hodinek příklad ZDE . Takže to chce trpělivost a klikat. Celkově má technologii EOL podle odhadu asi jen 25% současné produkce Certiny. To mě připadá docela škoda, výrobní náklady na elektroniku nemohou být významně větší, asi se dojíždějí výrobní linky. Ještě zkusím nalézt, zda a jak se liší koncová cena těchto variant hodinek.
-
Díky za informace, já jsem hledal na forums.watchuseek.com i u nás a indikaci vybití akumulátoru jsem nacházel převážně u solárních nebo kinetických. Z nesolárních jsem indikaci našel u Suunto, ale ty mě nějak neoslovily. Můžeš uvést nějaké typy na nesolární s indikací vybití?
-
U akumulátoru použitého v Citizen Eco-Drive se uvádí, že po 20 letech klesne jeho kapacita na 80% viz ZDE . Já mám Citizen Eco-Drive od roku 1998, naštěstí mě je nikdo neukradl a celých těch 14 let jdou bez jakékoliv údržby. Eco-drive jsem si kupoval po špatných zkušenostech s qvartz hodinkami na normální baterie, kde po vybití nastala náhlá smrt bez varování v néjméně vhodnou dobu. To solární hodinky nedělají, u mých se zastaví vteřinovka na 2 , minutová a hodinová normálně ukazují. Stačí je dát na 1 hod na sluníčko nebo na pár hodin pod stolní lampu a je to vyřešeno. Stalo se mě to za těch 14 let jen asi 3x, vždy v zimě. Nijak je cíleně na světlo nedávám, normálně je nosím.
-
Magnetem se to poznat nedá, už jsem to zkoušel. Nerezová ocel (anticoro) je nemagnetická. Magnet nepřitahuje ani prokazatelně anticorové pouzdro švycarských digitálek Beltime z roku 1980. Ještě jsem si vzpoměl, jak za totáče chodili SNBáci po Kladně a přikládali magnety k výfukům Škodovek. V Poldovce na černo dělali anticorové a pokud výfuk magnet nepřitáhl, tak dotyčný motorista měl problém.
-
Zda je pouzdro KOMONO kovové, tím si nejsem 100% jistý. Na většině webů to uvádějí, i renomované http://www.amazon.co...h/dp/B00785XZZ2 a řada dalších v Holandsku, Belgii, GB. Myslím si, že se tam nelže tak často a beztrestně jako u nás. Subjektivně to na kov vypadá, prováděl jsem přímé porovnání s pokovenými plasťáky Casio A178. KOMONO má pouzdro se strojkem o dost těžší, při doteku chladí a mám z něho podobný pocit (váha, chlad) jako u klasických Primek. To Casio plastově působí. Abych získal prokazatelné údaje, tak jsem oboje hodinky včetně řemínku zvážil: KOMONO Bond = 67g Casio A178 = 52g. Použil jsem starou mechanicku dopisní váhu, chyba nebude větší než 1g. Casio má přitom větší pouzdro, a o dost více plastového "kovu" - je to vidět na srovnávacím snímku. Primky jsem nevážil, nemám je na srovnatelných řemínkách. Můj závěr je, že pravděpodobně bude tělo z kovovu, který je povrchově upraven. Může to být mosaz (jako Primky) nebo ocel, ale s tou bývaly problémy s pokovením. Při prohlížení webu jsem zjistil, že v řadě obchodů jsou už vyprodané, ceny cca 45 Euro, ve slevě 39,90 Euro. Takže u nás jsou za slušnou cenu, když stály 1090,- Kč. Kdyby měl někdo nějaký nápad, jak nedestruktivně a bez porušení záruky ověřit, zda je pouzdro opravdu kovové, tak to napište.
-
KOMONO umí opravdu všechno, nabízí hodinky co mluví, pípajjí, kukají a kokrhají ! A to jen za 750,- Kdo by odolal ! Dá se to sehnat ZDE . Také jsem tam nalezl ty Bondovky v chromu ZDE .
-
Přidávám fotku dýnka KOMONO. Dřív jsem se k tomu nedostal a je to foceno pod stolní lampou. Dýnko má ve skutečnosti barvu nerezu a je matné, možná nějak kartáčované nebo tak nějak. Také jsem se díval na uvedené stránky, je tam i kontakt, sídlo mají v Belgii: http://www.wearekomono.com/terms . Jinak ty Bondovky už nenabízejí, hlavním hitem jsou hodinky Fat Wizard ZDE . To mě také říkali v obchodu v Praze. Jestli si dobře pamatuji, tak se dají kupovat samostatná umělohmotná pouzdra a strojky. Na stránkách jsem také nalezl odkaz na jejich oficiálního partnera v ČR, to je ta firma z Teplic: http://www.freshlabels.cz .
-
I když jsem členem fóra Chronomagu krátce, tak jsem se už nakazil a pořídil mimo jiné dvoje nové retro digitálky. Zajímavé mě připadají hlavne málo známe Komono, které mají kovové pouzdro. Podrobněji o nich a srovnání s Casio A178 ZDE .
-
Tak jsem si hodinky KOMONO koupil. Stavěl jsem se v obchodě Concept Store Botas66, o kterém se v 1. příspěvku zmínil sy242. Je to v Praze 1, kontakt je zde Odkaz . Kombinaci chrom+černá bohužel už neměli. Ty ostatní barvy se mě nelíbily. Novou dodávku objednají, ale může to trvat až několik měsíců. Tak dlouho se mě nechtělo čekat, tak jsem si nakonec vybral zlatá+černá. Fotografie uvádím dále. Nestihl jsem si ještě udělat ministudio pro focení hodinek, proto fotografie za moc nestojí. Orientaci snad dají. První zkušenosti - nosí se dobře, na ruce jsou o hodně příjemnější než Casia A178, které jsem vyfotil pro srovnání. Asi budou opravdu kovové, pouzdro je daleko těžší než u A178. I když s originálními digitálkami z 70-80 let se to srovnat nedá. Tenkrát se kovem ještě nešetřilo. Hodinky jsem rozebírat nechtěl, nechci riskovat problém se zárukou. Nejsou zbytečně tlusté, měří 9,6 mm proti 11,1 mm u A178. Podsvětlení je celoplošné a lepší než u A178. Řemínek je trochu bytelnější než u A178, Čínu to ale nezapře. Hned drobný problém - sponka na řemínku špatně držela. Protože jsem nechtěl kvůli tomu jet do Prahy a složitě reklamovat, tak jsem zvětšíl tlouštku řemínku pod sponou vložením 2x přeloženého papíru. Je to vidět na poslední fotografii. Možná moje poznatky někomu pomohou, já osobně bych si nekupoval Casia A 178, kdybych už tehdy věděl o Komono. Ještě uvidíme, jak na tom bude strojek, otevřu ho ale až po záruce. Obsluha v prodejně Concept Store Botas66 byla velmi ochotná, současné Botasky vypadají kvalitněji než jiné boty kolem 1tis. Kč, možná se tam stavím i pro boty. Také jsem našel nějakou prodejnu v Teplicích, kde podle jejich webu snad Komona mají. Srovnání KOMONO a Casio A 178 Detail KOMONO Vylepšení spony aby nepadala
-
Akumulátor má větší kapacitu ale kratší životnost, což je způsobeno elektrochemickými ději při nabíjení a vybíjení. V kondenzátoru chemické děje neprobíhají, pouze časem může degradovat dielektrikum. Například socialistické el. kondenzátory jsou nyní (po 25-ti letech) už často vyschlé, mám ale francouzské a německé el. kondenzátory z roku 1968 a ty jsou pořád OK (přes 40 let). Japonské kondenzátory z roku 1980 jsou také OK. Sám mám Citizen Eco-Drive z roku 1998 (14 let), celou dobu nošené, bez jakéhokoliv servisu a údržby. Akumulátor má už asi sníženou kapacitu, letošní zimu jsem ho musel dát nabít asi 2 hod. na přímé sluneční světlo za okno. Dříve zimu přežil bez nějaké zvláštní manipulace, stačilo mu asi nabití z léta a vystačil si s umělým světlem. Do digitálek od Casia s životností 10 let dávají většinou velké knoflíkové 3V lithiové baterie CR2025 o průměru 20 mm. Ty se používají také v PC jako napájení BIOS paměti a tento typ vydrží v PC 15-20 let. Takže bude záležet na spotřebě hodinek, nejvíce energie spotřebuje podsvícení a pak budík.
-
Přidávám také svojí zkušenost www.ceske-kralovstvi.cz. Nejsem žádný odborník ani sběratel a chtěl jsem si koupit nějaké Primky v slušném stavu. Na Aukru jsem už léta, kupoval jsem hlavně FM tunery. Připadá mě, že v současnosti je tam větší procento různých vykuků a kšeftařů než v začátku. Proto jsem se díval jinde a nejširší nabídku jsem našel na www.ceske-kralovstvi.cz. Nejde mě o to, zda je to sběratelsky zajímavý typ, chtěl jsem aby byly zachovalé, s kalibrem 66 nebo 68 a musely se mě líbit. Vybral jsem si jedny v ceně 900,- Kč, kde prodejce uváděl TOP stav, velmi zachovalé. Reakce p. Skácela byla velmi rychlá, potvrzení mailem hned, objednáno tento týden v pondělí dopoledne, doručeno už ve středu. Dobře zabaleno. Hodinky vypadají skoro jako nové, funkční, na jedno natažení jdou skoro 2 dny, přesnost dobrá, nesledoval jsem to ale nějak dlouho, mám je od středy. Hodinky jsem nafotil a obrázky přikládám. Dělám to ale poprvé a tak předem promiňte kvalitu fotografií a případné chyby ve vkládání. Zajímal by mě názor zkušených členů tohoto fóra na zakoupené hodinky a možná se moje zkušenost s uvedeným obchodem bude hodit ostatním.
-
Jak to dopadlo s tou výměnou akumulátoru? Mám totiž podobné hodinky z roku 1998 a z Goldtime.cz mě sdělili, že už k nim nemají náhradní díly. Včera jsem o tom psal na fóru ZDE . Problém nakonec vyřešilo nabití na přímém slunci. To jsem dříve nedělal. U starého akumulátoru se to možná bude muset dělat.
-
Dobrý den, přispěji také svou zkušeností. V roce 1998 jsem koupil Citizen Eco-Drive, konkrétně typ 0870-H15390 HSG Citizen ...... water resist 100 GN-4W-S. Byl to takový střední typ, cena cca 8.000 Kč. Během letošní zimy jsem si nevšiml indikace vybitého akumulátoru (vteřinovka se zastaví na 2) a hodinky se zastavily úplně. Bylo pořád ošklivo, tak jsem je položil na stůj pod pracovní lampu. Po cca 6-ti hodinách se rozeběhly, vteřinovka ale signalizovala nedostatečné nabití. Když vysvitlo slunce, tak se za oknem nabily během hodiny. Protože jsem někde četl, že životnost akumulátoru je asi 15 let, tak jsem zavolal do servisu oficiálního dovozce ( www.goldtime.cz ) s dotazem na cenu výměny akumulátoru. Bohužel jsem se dozvěděl, že k mému typu už nemají náhradní díly. Trochu mě to překvapilo, myslel jsem si, že akumulátory jsou společné pro více typů hodinek. Takže toto bylo nemilé překvapení. Pozitivní zkušeností je, že celých těch 14 let hodinky každý den tahám, nijak se o ně nestarám a za celou dobu nebyly v servisu. Už jdou trochu hůře stiknout tlačítka, nastavuji je jen při změně času, chyba za půl roku ve vteřinách. Za celou tu dobu, kromě letošní zimy se nezastavily. Připádá mě, že ručičky už mají vůli, nejdou plynule ale trhavě. Přemýšlel jsem, zda se nemám podívat po nějakých nových hodinkách. Mým hlavním požadavkem je aby nevyžadovaly žádnou údržbu nebo výměny baterií. Uvažoval jsem také o mechanických automatech. Ale zde na fóru jsem četl, že i strojky ETA by se měly nechat po několika letech dát vyčistit, že časem tuhne olej. Před rokem 1980 jsem měl léta Primky a ty jsem čistit nedával. Zatím to vypadá tak, že počkám, jak dlouho Eco-Drive vydrží. Pokud to bude 20 let bez jakékoliv údržby, tak mě to stačí a koupím si zase Eco-Drive. Jinak začnu přemýšlet co jiného. Doufám, že jsem laskavé čtenáře neotrávil upovídaností a zdravím.