Jump to content

husakmartin

Member_50
 • Content Count

  149
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About husakmartin

 • Rank
  Učedník
 • Birthday 03/12/1976

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Olomouc
 • Fanoušek značky
  Citizen

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ohledně originálních řemenů kontaktuj oficiální zastoupení v Praze GOLDTIME. Většinou řada AS, nově CB mívala řemeny se speciální sponou Citizen. Mají k nim také i tyto spony. Řemeny s trnovkou mi byly většinou krátké a volil jsem nákup osvědčené značky v použitelné délce. Na další část otázky ohledně náramku sis odpověděl sám.
 2. Ahoj, nedávás nám moc podkladů k posouzení. Z fotek se dá vlastně rozpoznat jen co je to za model. Neuvádís nic o prodejci, zastavárna, nějaký prodejní Eportal, místní lapka to nabízí za 500? To je taky jisté vodítko. Podívej se na video z YouTube a posud sám. Já to udělal. Mě třeba zarazilo, že nevidím nápisy na dynku kde je uveden model a další identifikátory. Dale bych porovnal barvu lumi jestli se shoduje-pošle ti tuto fotku prodejce? Myslím, ale že tohle je zrovna model, který se padelal. Rádiem řízené by měli být OK, to nikdo nepadla.
 3. Pepino, máš pravdu, jen mě štve když všeobecně každý do všeho kafrá bez jakýchkoli zminek, nebo alespoň pokusu zjištění si informací, faktů. Víš, řešilo se třeba dobíjení hodinek. Sám jsem si udělal "dobíjecí" stanici, popsal praktické zkušenosti, jak to udělat, aby to fungovalo. A co myslíš, že se objevilo za dotazy, LED článek má malou energii a další bla bla bla. Člověk jim to dá na stříbrném podnose, popíše jim to jak pro blondýnou a furt priblble poznámky. Tak jsem se vykecal. Nové hodinky bohužel nemám, abych přispěl. Mam jen nový řemínek z rejnoka, tak nevím jestli se to do sekce na ruce hodí.
 4. Psal jsi že si nejsi jistý jestli to nabije ÚV, energie neenergie. Já se ptal z jakých zdrojů jsi čerpal. Kdyby ses aspoň trochu snažil něco na tom Google zjistit, tak nemůžeš takovou hovadinu napsat,zrovna tohle je lehce overitelne. Střílíš tady své vlastní názory zřejmě bez nějakého hlubšího poznání a snažení se něco sám priucit. Pokud bys něco nevěděl, tak by ses něco zeptal a nepsal svůj názor, který je mimo misu.
 5. A z jakých pohnutek nebo zdrojů jsi čerpal, když jsi přispěl takovým irelevantním komentářem k této diskuzi? Tvůj příspěvek vyznívá jako kdybys problematice rozuměl, ale zřejmě látka optiky ZŠ 2.stupně nebyla tvůj šálek kávy.
 6. Když si nejsi jistý tak nepiš. Já jsem na stránkách o fotovoltaické zjistil, že solární panely přeměňuje světlo na elektřinu do maximální vlnové délky 1105nm a čím je kratší vlnová délka, tak je energie fotonů větší. Tak snad si overis aspoň vlnovou délku ÚV světla a pak by to mohlo být jasné.
 7. Nerozumím otázce a odpovědi, na kterou si pisatel sám odpoví, ale já mám taky originál ISO a voní stále. I po 2 letech.
 8. Měl jsem možnost vyzkoušet všechny a zůstal jsem u cisla 2. Musel jsem provést úpravy pro lepší funkčnost a teď vylisuji pohodlně cokoli.
 9. Takže to vypadá na zavádějící informace v návodu, že kterého jsem vycházel. Nepodařilo se mi podle označení modelu hodinek najit nějakou info o bateece. Ještě by byla možnost podívat se na dynko a casio tam uvádí číslo calibru. Jestli tam takové číslo je, pak je snad šance něco dohledat. Ale úplně nejlepší je nevyhazovat věci, které pak potřebuji kvůli identifikaci.
 10. Takže to vypadá na zavádějící informace v návodu, že kterého jsem vycházel. Nepodařilo se mi podle označení modelu hodinek najit nějakou info o bateece. Ještě by byla možnost podívat se na dynko a casio tam uvádí číslo calibru. Jestli tam takové číslo je, pak je snad šance něco dohledat. Ale úplně nejlepší je nevyhazovat věci, které pak potřebuji kvůli identifikaci.
 11. Podle návodu tam jsou 2 běžné baterie, nenbijeci. To by neměl být problém. Měnil jsem v několika Casio a po nasazení některé vyžadují propojení baterie a AC kontaktu. Bývá to tam napsáno na izolačním papírku co je mezi dynkem a strojkem. Kontakt je ještě označen na strojku. Víc nevím.
 12. Potěšil jsi mě. Věřím, že značka Citizen zůstane tvoji oblíbenou. A nezapomen občas dobít, mají to rady.
 13. Je jen jediná možnost jak "nastavit" hodinky,ktere neumožňují seřízení na potřebné časové pásmo na domácí čas. Nulovou neboli referenční polohu nastavit o potřebnou diferenci, tj. +1h a tím "oklames" hodinky a budeš mít správný čas. Jak se nastavuje referenční pozice je v návodu k hodinkám. Jsem přesvědčen, že po takovémto nastavení budeš spokojen.
 14. Když nasazuji o 1mm širší (jakože na Citizen skoro vždy), tak ho dám mezi nožky omačkat bez stěžejky, aby se trochu "srazila" šířka a pak teprve nasadím. Řemínek z rejnoka byl ořech, šíře musí být přesně, protože se nevymačká ani kolem dírek pro osičkya je problém stěžejky dostat do dírek.
×
×
 • Create New...