Přejít na obsah

casoff2

Členové
  • Příspěvky

    8
  • Registrace

  • Přítomen

casoff2's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

0

Popularita

  1. Dík. A díky za publicitu, jsem holt slavnej. Už jako часовщик jsem byl slavnej.
  2. Zdravím, chtěl jsem dát "inzerát" do "Koupím", ale jaksi mě to tam nedovolilo založit vlákno, asi obrana proti otrapům, co chcou jen prodávat. Tak to dám sem a prosím, v případě, že to bude nutné, aby to admini přesunuli do odpovídající kategorie. Můj prapradědeček se jmenoval Jacob Kollmann a pocházel z Českých Budějovic. Byl jemným mechanikem a jak píše naše rodinná kronika "...v Budějovicích na náměstí měl krámek, kde prodával hodiny, barometry a všelijaké takové přístroje. Ten obchod byl přímo na náměstí, vedle hotelu Zvon, pod krásným podloubím." Získal jsem před pár dny dobovou pohlednici, kde je prapradědečkův krám zachycený. A je tam štít s jeho jménem. Rodina pravděpodobně vlastnila celý dům, ale zatím k tomu nemám doklady... Foto zde: http://photos-599.ll.facebook.com/photos-l...340629_8937.jpg Donedávna jsem měl krásný starožitný barometr, na němž stálo ?Jacob Kollmann, B.Budweis?, rodinná památka. Ale někdo mi ho ukradl, což mne strašně mrzí. Je (byla) to v podstatě jediná věc, která mi zůstala jako památka na rodinu vyvražděnou za války. Takže se snažím ten barometr získat zpět. Běhám po bazarech, pročítám inzeráty, píšu maily. Vím, že tohle není baromag, ale chronomag, ale stejně - on musel být taky hodinář, když byl jemný mechanik. To znamená, že musel dělat nejen barometry, ale i hodinky a tak, tudíž je to relevantní. Takže bych vás, přítomné, chtěl poprosit o dvě věci. Jednak, jestli někdo někdy narazíte na cokoliv, co na sobě má jméno Kollmann, prosím, dejte mi vědět. No a pokud byste našli ten konkrétní barometr (byl, tuším, z r. 1890), tak vám dám království a půl koně. Nebo jak se to říká. Díky moc.
  3. casoff2

    Raketa...

    V tu dobu jsem ještě nebyl na světě a z HB nejsu...
  4. Zdravim, poznam jen, že jsou to rakety s 24h lunetou, to je vše... Díky za identifikaci.
  5. Teď jsem všiml postu č.2!!! :thumbsup_anim: :thumbsup_anim:
  6. Ahoj a díky za reakci. Já tyhle našel taky, ale to nejsou přesně ony... Ty z letadla byly ještě o hodně hezčí, ale nikde jsem na ně nenarazil...
  7. tu jsem neco našel, tak jsou to quartzky... http://www.krisshopair.com.sg/product_info...D50564E51554354 ...ale vypadají hezky.
  8. Zdravim, nedávno mě v letadle ČSA zaujala nabídka na pánské hodinky Aviator Gent's Watch za (myslím) celkme slušnou cenu asi 2,000,- Kč. Bohužel, byl to krátký let do Benátek, tudíž neměli žádný z Duty Free produktů... Moje otázky zní: 1) Dají se někde na zemi koupit levněji? 2) Existuje nějaký ekvivalent, co se poměru design/výkon týče? Díky, casoff2
×
×
  • Vytvořit...