Přejít na obsah

czech.argyll

Členové_50
  • Příspěvky

    96
  • Registrace

  • Přítomen

Vše od uživatele czech.argyll

  1. Super Luminova svítí dobře. Bez nějakého zvláštního nasvícení je čas možné odečíst i nad ránem. Tritiu se to samozřejmě nevyrovná, ale svoji funkci to bez problémů plní. Já jsem samozřejmě chtěl veri s tritiem, ale nějak se mi nechtělo dát na Ebay něco mezi 4000-6000 za někdy až 20 let staré hodinky u kterých bylo tritium už dávno za poločasem svojí životnosti. Když navíc úplně nové s luminovou stojí to samé. Nakonec moje dilema vyřešil kamarád-kolega stále sloužící u AČR a jeho klika, že v AFG narazil na britského kolegu ochotného přenechat své nenošené CWC.
  2. Já už mám bohužel jen ty novější se super luminovou. Ale zase jsem je získal cestou daru přímo od britského důstojníka
  3. Dnes jsem po předchozím sondování na internetu tento obchod navštívil a musím vyjádřit maximální spokojenost. Pán se mi maximálně věnoval a i když nastal drobný problém s délkou pásku u mnou vybraných hodinek Traser 5900, tak jsme nakonec všechno k mojí plné spokojenosti vymysleli. Ještě jsem dostal pěkný a praktický dárek v podobě tritiové lucerničky jak přívěsku a po tom co jsem se prořekl, že jsem registrovaný tady na fóru i čepici od firmy Traser. Ještě jednou děkuji. Je opravdovou radostí navštívit takový obchod
  4. Jsem pro cokoliv co tuto dobrou myšlenku posune blíž směrem k realizaci
  5. Ani nevím jestli jsem to tu založil. Jen vím, že původní myšlenka byla inspirována mnou. Zvadlo to na tom, že já nemám ani prostředky ani potřebné know-how nato, abych tuto dobrou myšlenku uvedl do života. Vím, že tu bylo několik návrhů od lidí co vědí kam a na koho se obrátit. A je samozřejmě pravda, že jsem opravdu dlouhou dobu nebyl
  6. To jsou věci.Náramkový atomový hodiny.Kdo by to před pár lety řekl.Zase to není tak dávno kdy jsem by na erxkurzi ve výzkumném ústavu měr a vah a tam nám hrdě ukazovali césiové hodiny zvící větší ledničky.
  7. Zkusím se rozhlédnout jestli by se někde v prodeji nenašel už hotovej strap s barvama co by jsme my potřebovali(nebo aspoň příbuznejma).Úprava vyšitím by už pak snad neměla být takový problém a možná by byla proveditelná i v naší vlastní režii
  8. Přiznám se,že jsem si při stahování všímal spíš toho strapu,ale mohly by to bejt nějaký z Pulsarů co je vedle CWC armáda oficiálně vydává.Ale samozřejmě připouštím i možnost,že to jsou nějaký takový jako píše dál kolega.
  9. Tady jedna ultra čerstvá z Afgánistánu.Krásně viditelný CWC na strapu Royal Artillery
  10. Tady je Amelie ještě jednou a hodinky jsou vidět o něco lépe
  11. Oni měli Němci v případě sestřelených letců RAF-Čechů ještě jednu velkou a skoro neomylnou zbraň.Prostřednictvím několika agentů-zrádců z řad Čs.letců(zvlášť Augustina Přeučila)se Němci dostali k seznamu osobních čísel RAF přidělených čs.letcům.Naprostá většina našich letců vstoupila do svazku RAF na základně Cosfordu a bylo jim přiděleno osobní číslo které začínalo u všech stejně "787".Díky A.Přeučilovi se tato informace dostala do rukou Němcům a oni už potom měli lehkou práci s identifikací národnosti našich letců.Je doložený jenom jeden případ kdy se Němcům nepodařilo sestřelenému českému letci prokázat českou národnost.Jednalo se o S/Ldr Jiřího Maňáka.Ale on se do RAF dostal jinou cestou a jeho osobní číslo neobsahovalo ono usvědčující trojčíslí.Navíc byl v době zajetí velitelem čistě britské perutě a nenosil domovenky.Uvedl své jméno jako "George Manak"a vzhledem k výborné znalosti angličtiny dokázal svoji pravou národnost utajit.A to podle jeho vzpomínek na něj při výsleších zkoušeli řvát i česky,protože měli podezření.
  12. na to bylo málo času. Těch pár piv byl jenom předkrm
  13. V knížce "Sestřelen" pan Fajtl detailně popsal co předcházelo jeho sestřelení.On už v té době byl velitelem 122. perutě RAF,kde v té době byly zastoupeny minimálně 4 národnosti,ale s velkou převahou Belgičanů.To bylo i jedním z důvodů proč byl František Fajtl jmenován velitelem právě této perutě,protože bylo známo,že vedle angličtiny ovládá perfektně i francouzštinu.V době kdy byl ve velení 122.perutě,nenosil na ramenou domovenky "Czechoslovakia",takže vizuálně splynul se svými britskými kolegy. On v knize vzpomíná jak se po nouzovém přistání v duchu zlobil na svého belgického mechanika za to,že mu na padák krasopisně napsal jméno i s hodností.I to tam píše doslova "S/Ldr F.Fajtl".V průběhu útěku mu potom úřady při různých výsleších zkomolili jméno na "Fattle" a to už znělo docela anglicky.Taky vzpomíná,že měl na ruce prsten s černou ploškou a na ní čs.pilotní odznak.A i tohle mu při různých příležitostech prošlo. A je pravda,že případná ztráta ztráta hodinek by byla asi jeho nejmenším problémem
  14. Úplně stejný krémový řemínek jsem měl na dnes už bývalých pilotkách taky.Honza Manta mi sice říkal,že origo byl jedině černý,ale já při svojí službě ve Kbelích viděl těhle krémových minimálně dalších 8-10.A to všechno na příslušnících létajícího personálu.Ale je pravda,že někdo měl i černý,případně už tehdy bylo vidět různé neoriginální řemínky.Mě ten krémový odešel asi po 3 letech nošení a potom jsem přešel na jiný typ,který už k Primkám nepatřil.
  15. Taky se připojuju k poděkování.Moc příjemně jsem si popovídal a rozšířil svoje hodinkové obzory.Taky bych rád poděkoval kolegovi prischerovi za krásné fotky.Po hodně dlouhé době na nějakých fotkách vypadám jako člověk i bez použití fotošopu.
  16. ...jsi mi nasadil brouka do hlavy,že jsem udělal rychlej průzkum fotek pilotů RAF co mám v počítači v práci.Ono to není jednoduchý,protože na naprostý většině fotek z kokpitu mají piloti na sobě kožíšek a rukavice nebo jim nejsou ruce vidět vůbec.Ale přece jsem něco objevil. Na první fotce je pilot v tichomoří(Barmě)a je vidět,že hodinky nenosil Na dvou ostatních je slavné eso Eric Lock a je vidět ,že svoje hodinky nosil.Minimálně ta druhá fotka je tvz."operační",soudím tak podle záchranný vesty co má na sobě.Takže ho podle mě vyfotili během nějaké hotovosti A tudíž mám důvod si myslet,že s těma hodinka posléze i letěl. Určitě na to existovalo nějaký nařízení,ale na jeho dodržování se asi zvlášť netrvalo.A bylo na libovůli každého "soudruha" jestli v případě zajetí chtěl riskovat ztrátu hodinek. Ale určitě spousta pilotů do misí na Evropou hodinky nosila,protože literatura popisující poměry v zajateckých táborek se přímo hemží popisem toho jak zajatí piloti výměnou za hodinky získávali od stráží to či ono.
  17. Tak to by mělo bejt ještě to správný.Já mám kus s vytištěným rokem 1990,ale tisk mohl probíhat na etapy,případně došlo k redakční úpravě nebo co já vím.Sice jsem se dva roky živil prodejem knih,ale do vydavatelský činnosti nevidím.Každopádně takhle vytištěný fotky mají krásnou kvalitu a "hloubku"
  18. V kabině Spitfira jsou tuším v levém horním rohu palubní desky palubní hodiny.Nevím jestli u všech verzí zrovna tyhle co jsou na fotce.Pilot na ruce hodinky nutně mít nemusel a když,tak vlastně jenom pro kontrolu správnosti chodu těch palubních.
  19. Fotografie mají v zásadě ohromný rozlišení.Dají se zvětšovat bez toho,že by při větším zvětšení vystupovaly tečky.Pokud tedy máš vydání z roku 1990 .Ještě lepší jsou fotky z knihy 312.peruť z roku 1948.Ale ta patří mezi hodně obtížně sehnatelné
  20. Je to nádherná kniha.Navíc taková zvláštnost.Jde o poslední knihu v Čechách vytištěnou technikou hlubotisku.
  21. Omlouvám se jestli to tu už někde je.Budu se srazu účastnit poprvé a nenašel jsem čas od kdy se sraz v restauraci Gate začíná.
×
×
  • Vytvořit...