Jump to content

Ali

Member_50
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

About Ali

 • Rank
  Pokročilejší začátečník

Profile Information

 • Bydlí
  Zlín
 1. jen takový možná hloupý dotaz, ale čočka rachtat může?
 2. Korektní a vtřícné jednání. Zboží jsem odeslal na odzkoušení a teprve po kontrole kupujícím (Ronem) jsem od něj očekával peněžní plnění. Dané slovo platilo a peníze dle dohody dorazily. Z mé strany spokojenost. Mohu jen doporučit. Ještě jednou dějuji Jirko.
 3. Pokud jsi platil skutečně cenu těch 400 USD, tak bych poslal celníkům doklad o platbě (výpis z účtu, Pay-Pal, apod) a bude klid. Pokud doklad nemáš, uveď, že cena zboží je uvedena na balíku (400 USD). Pokud jsi platil (nepoměrně) více, tak věz, že celníci nejsou hloupí. Pokud se jim deklarovaná cena za zboží bude zdát nízká, klidně ti mohou cenu zboží navýšit. To je ale další práce. Přece jenom musí celníci šetřit nejdražší tekutinou na světě ? celníkovým potem! Nevím přesnou celní terminologii, ale dále by to mělo být nějak takhle: 400 USD + poštovné (vynásobeno aktuálním kurzem USD) je cena pro celní účely = (X) Tato cena (X) se v tomhle případě (nad ekvivalent 150 EUR) vynásobí sazbou cla stanovenou pro dané zboží = (Y) X + Y x sazba DPH (21%) = Poplatek za dovoz zboží. Dále budeš platit poplatek ČP za zastupování (jednání) před celníky. Mělo by to být do 200,-Kč. Pošta ti k tomuto kroku zašle (zaslala) plnou moc k podpisu. Podepiš, zašli PM poště a očekávej instrukce k provedení platby poplatku za dovoz a poplatek za zastupování ČP. Po zaplacení příslušných částek to pošta doručí proclený balíček domů.
 4. Nezúčastnil se náhodou někdo ze zdejších členů fóra v minulých letech skitestu viz. http://www.skisummit.cz ?
 5. Tenhle problém řeším právě teď. Osobně preferuji manuál a benzín. Záleží ovšem na použitém motoru. Osobně si myslím, že automat patří (lépe se hodí) do auta s vyšším objemem válců a potažmo s tím pramenícím vyšším kroutícím momentem. Maloobjemový motor typu 1,4 TSI od VW jednoznačně s manuálem. P.S. Plánuji koupit jeté 9-5 Aero (2003+) od Saabu. I když u tohoto auta je výkonový potenciál dle mé úvahy i na automat, tak by měl být můj budoucí los (sob) s manuálem. Hledám, vybírám, ale pořád nic
 6. Přiznejte se! Kdo jste si nechal dělat na zakázku repliky OP! http://www.aukro.cz/show_item.php?item=332877882
 7. Rentiérstvím a správou nemovitostí. Je to někdy sice nuda, ale mě to baví
 8. Osobně se přikláním taky k UN. Dovedl bych si pro sebe představit kteroukoliv barevnou variantu. Ale k obleku bych je tedy určitě nenosil. A s tím "ocelovým řemenem" už vůbec ne!
 9. A co takhle vznést požadavek přes sekci "koupím". Pokud máš našetřeno napiš svou představu a některý ze členů CH-fora se určitě ozve.
 10. Chronomagisti, pomozte hlasováním vyvrátit statistické výzkumy a výpočty! Já už víc nemůžu... odkaz : http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/Mobil-n...69/default.aspx
 11. Pokud máš možnost navštívit krámek v centru Vídně, tak se tam jeď podívat. Kupoval jsem tam svoje Aviátory Chronograf. Maximální spokojenost. Nebere platební karty. Bankomat je ale poblíž. P.S. Nezapomeň se potom pochlubit.
 12. Vítám tě na tomto foru bojovniku. Za fotky se neomlouvej. Požadavek na smazání nebyl myšlen na tvé fotky, ale na celé toto vlákno. Ostatní členové totiž poukazují na tvé entrée na toto forum. Přečti si prosím tě pravidla fora a nesnaž se nám sem vnášet nové moresy.
 13. Jak kdy. S píše SKI magazín.
 14. překvapivá přesnost 2 minuty denně! Podle mě je to teda celkem dost. Jóó to pokud by to byly 2 sekundy denně, to by byla jiná!
 15. Ahoj Maroshi, tak vidím, že jsi dobře přezbrojil! Co tě nakonec přesvědčilo jít do těch Speedwave 14? Měl jsi přece v plánu koupit Speedwave 12. Já se loni moc nesklouzl. Stál jsem na lyžích všeho všudy 2 krát (zdravotní problémy). Změnu bych měl taky jednu. nejedná se ovšem o změnu materiálu, ale o změnu přístupu! Dospěl jsem totiž k názoru, že bude lépe, když budu využívat služeb "rental ski". Za nové lyže požadované kategorie musím plácnout na dřevo 15K+ a příští rok za ně nedostaneš víc jak 50% původní ceny a to kdoví jestli! V půjčovně za letošní model VIP chtějí 300 za den. Za 7 dnů 1300. Ještě bude záležet na tom, co to budou za modely! Podle informací budou mít lyže značek Völkl, Blizzard, Elan a Rossignol. Navážejí koncem příštího týdne.Tak uvidím? For PigyCZ: Super nápad! Rád bych se zúčastnil.
×
×
 • Create New...