Přejít na obsah

minotaurus

Členové
  • Příspěvky

    33
  • Registrace

  • Přítomen

Návštěvy profilu

1 483 zobrazení profilu

minotaurus's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

14

Popularita

  1. Dnes sme sa boli vyvetrať (8km) a natiahnuť pružinu v pérovníku
  2. minotaurus

    Sinn - kolko nas je

    1. habadej - 857. Skvělý hodinky. 2. Ohm-Aztec - 657 3. calv - 857 na tahu 4. fermuello ---> terorista - 103 5. Tada - 103St 6. Ace - U1 SDR 7. fík - 556 I, maximální spokojenost. 8. KFL - UX SDR GSG9, U1, 144 GMT ST, 240 St 9. Viktor - 142 steel/Lemania a UX 10. PatrikNapr - UX 11. JakubS - U1 12. Malik - 900 Flieger 13. Vencl - U1 14. bandicoot - U1 na tahu 15. Olda - 356 L&K 16. Janbeles - U1 17. Radek K - 857 UTC na tahu 18. Ypo - UX SDR GSG 9 (EZM 2B) 19. honzoush - U1 20. Hugo14 - 103St na tahu 21. lolohh - U2 22. Stýf - 657 23. jovani - 103St 24. Pavluchga - 857 UTC + silikon s překlápěčkou 25. jankoXXX - Sinn 103 A 26. cecil - UX 27. pertino - U1 28. marecenator - EZM3 29. Roman I - 857 na kovu, 6110 Technik 30. OndraPod - Sinn U1 + silikon s preklapeckou 31. jencekgs - Sinn UX SDR 32. laurin - Sinn 857 UTC 33. jaarda - Sinn 756 34. Miloshu - Sinn 103 St 35. Romankol - Sinn 756 36. Pavel001 - Sinn 104 St Sa (na kůži) 37. vrcan - U1 na gume 38. Ondrej71 - Sinn 240 St 39. Americkej - Sinn 103 St Sa na tahu 40. AndyAaron - Sinn 104 St Sa na kuzi, dokoupen i tah 41. bacil.357 - Sinn U50 HYDRO - Tegi, Sinn 6100 Klassik 4N 42. reno.f - Sinn 6100 Classic B - REGULATEUR 43. špelda66 - Sinn 6100 Klassik B, 556 Anniversary, 556A s 2824-2 44. student - Sinn 6110 Technik,dokoupena spona Sinn 45. stepecken - Sinn 240ST, U2 tah/kaucuk 46. nokianen - Sinn 900 47. Lord - Sinn 856, UX EZM 2B 48. martin151 - Sinn 856 red second hand 49. blackwhit - Sinn 144 ocel 50. Tomahawk77 - U1 SDR na silikonu 51. Zdenek1307 - Sinn 104 St Sa A na textilu, kůži, nebo alcantaře 52. Lukyn77 - Sinn EZM 3S 53. Petr82 - Sinn U1 SDR Tah/kaučuk 54. (z)denny - Sinn 556a, U50, U15 55. 323GT - Sinn 836 56. miro_mt - U50 57. minotaurus - Sinn 104 St Sa I B (tmavomodrý ciferník) a bledohnedý remienok z konskej kože
  3. Niekde v Alpách… Keď na ciferník priamo nesvieti slnko/svetlo, tak sa skôr zdá ako čierny.
  4. Ďakujem, tah nemám, na leto dokúpim nejaký tmavomodrý silikónový alebo textilný remienok.
  5. Aké Sinn máte práve v krabičke? Sinn 104 St Sa I B (tmavomodrý ciferník) a bledohnedý remienok z konskej kože V utorok prišli priamo od výrobcu, odfotil som ich ešte pred tým ako som ich vybral z krabičky a nastavil čas, dátum a deň. Prvé dojmy - skvelé hodinky, veľmi sa mi páči dizajn. Presnosť sa po troch dňoch nosenia ustálila cca na 2s/deň, čo je paráda. Podrobnejšie napíšem o nich neskôr, snáď o mesiac. Vďaka niektorím členom fóra za ich odporučenie.
  6. minotaurus

    Sinn - kolko nas je

    Hlásim sa do klubu Sinn 104 St Sa I B (tmavomodrý ciferník) a bledohnedý remienok z konskej kože
  7. minotaurus

    Tangente 35 vs 38mm

    Zdravím Pavel, ak si ešte nekúpil, tak by som bol za verziu 35mm. Obvod mojej ruky je 17cm a šírka zápästia cca 5.5cm. V tomto vlákne je pár mojich fotiek (na jednej sú aj na ruke). http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/77657-nomos-tangente/?fromsearch=1 Hodinky stále mám, nosím ich cca 4 mesiace v roku (hlavne v zime v práci), cez leto mi vadí kožený remienok. Niekedy aj v lete, vytiahnem ich na týždeň-dva z krabičky a nosím. V auguste 2017 mi nešťastne spadli cca z 1 m na parkety, priamo na ciferník, zlepil sa vlások. Vo Wempe objednali od Nomosu nový, vymenili, vyregulovali chod, spravili skúšku vodotesnosti a ja som zaplatil 200? Pár mesiacov po regulácii išli cca +3s/deň a potom sa vrátili na svoju obvyklú hodnotu, cca +6s/deň. Neviem či za to môže zmena teploty alebo ich nejako nevedome mierne zmagnetizujem (ak teda niečo ako jemné zmagnetizovanie existuje). Moje najpresnejšie mechaniky sú zatiaľ Seiko SRP785K, počas nosenia -1s/deň a pri odložení ciferníkom hore 0 až +1s/noc. Asi šťastie alebo antimagnetický vlások so SPRON510 čo v nich je. Potom napíš, ktoré si si kúpil a pochváľ sa s fotkami
  8. Gratulujem k peknym hodinkam (Tangente) Chcel by som sa spytat ako su na tom s presnostou s tym novym kalibrom, ja mam mensie (35mm) a s kalibrom Alpha. Na nete boli info, ze idu velmi presne (?3s/den), moje isli zo zaciatku cca.+6s/24h, no teraz po 2 rokoch idu dost neprasne, pocas nosenia spravia kludne aj +1s/h a kedze ich nosim okolo 14h denne, tak to uz je pomerne dost. Odkladanie korunkou dole cez noc ich trochu spomali, vtedy spravia cca. -3s, niekedy 0s. Neviem ci tak v praci velmi hybem rukou alebo co s nimi je
  9. "HHHH" hodne hnusny hodinky howk
  10. a ešte dve fotky, všetko lícuje tak ako som si predstavoval, maximálna spokojnosť
  11. Tak sa pridávam do klubu aj ja, v utorok mi prišli Certina DS Action C032.410.11.051.00
  12. Vitek, dakujem pekne za odpovede. Zobral by som si asi tie cierne, budu univerzalnejsie ako modre. 1.V tychto by mala byt ETA F07.411, ci su v tom strojceku nejake plastove casti sa mi nepodarilo najst. http://www.olfert-co.de/Certina-DS-Action-Precidrive-Herrenuhr-C0324101105100 3.Skusim teda predajcu poprosit, ci by mi neposlal kus s licujucou sekundovkou a lunetou 4.Lumi som sa trochu bal, lebo na novych chronografoch z tejto recenzie mu svietlili rucicky viac ako indexy, pise ze je lepsia ako pri predoslych potapkach od Certiny co mal a ze lumi vydrzi dlho svietit : http://uhrforum.de/certina-ds-action-diver-precidrive-chronograph-geruehrt-nicht-geschuettelt-t240065 a na tomto videu vyzera lumi dost chabo, ked ich znovu nasvieti, tak je to trochu lepsie, 16:10: Na fotkach z tvojho odkazu svietia rovnomerne a podla mna dostatocne. Ma niekto tip na podobne potapky s termokompenzovanym quarzom za podobnu cenu?
  13. V tomto "klube" je nejako mrtvo
  14. Zdravim, ma tu niekto z vas nove modre alebo cierne ds action? http://www.certina.com/cs/collection/gent-quartz/ds-action#m=1 Obzeram sa prave po nejakych quarz potapkach, nepresnost Tangente (cca +3 az +7s/den podla dlzky doby nosenia), neuniverzalnost (oblekovky) a vodotesnost 30M ma uz prestava bavit, ale necham si ich ako sviatocne hodinky Celkom sa mi pacia nove Ds action (velkost, vyska,jednoduchy styl, termokompenzovany quarz, cena...) Len fotiek a videi je zatial malo. Mam par otazok: 1.VitekB tu 3.10 pisal, ze maju horsi strojcek alebo sa to tykalo chronoverzie? Na webe Certiny uvadzaju presnost ?10s/rok, co mi uplne postacuje. 2.Moze sa stat, ze pri vymene baterky zastane sekundovka medzi indexami a potom nebude licovat s indexami (to mi len tak napadlo, napr. na chrono Tissotoch sa dali vsetky rucicky vyresetovat na 12-ku, no toto chrono nie je)? 3.Nelicovanie sekundovky na indexy Uz si ich Lexa pozrel nazivo? Casio Edeffice licovanie zvladaju a su za polovicu 4.Je intenzita a vydrz lumi porovnatelna so Seiko? Pripadne ak by ste mali este nejaky tip na podobne potapky, tak budem rad
  15. Vcera som sa pripojil k rodine Zosynchronizovane neboli cca 5 mesiacov (v predajni Planeo Quicktime v Centrali nechytali signal, rozdiel bol 55 s do plusu, cca +11s/mesiac). Zkalibroval som tlakomer podla meteostanice u nas, ktora posiela info online, rozdiel bol 17hPa (1000 Rangermany, 1017 meteostanica) Odvtedy sedi, velky vyskovy rozdiel v ramci TT nemame Pripajam fotky, vratane povinneho nalesteneho kocura Chcelo to trochu odvahy po Tangente kupit nieco tak velke na 17 cm zapastie, ale pohoda, su lahke, nosia sa prijemne a divne na ruke vyzeraju len zblizka, s odstupom je to ok
×
×
  • Vytvořit...