minotaurus
Členové-
Příspěvky
33 -
Registrace
-
Přítomen
minotaurus's Achievements
Začátečník (2/8)
14
Popularita
-
-
1. habadej - 857. Skvělý hodinky. 2. Ohm-Aztec - 657 3. calv - 857 na tahu 4. fermuello ---> terorista - 103 5. Tada - 103St 6. Ace - U1 SDR 7. fík - 556 I, maximální spokojenost. 8. KFL - UX SDR GSG9, U1, 144 GMT ST, 240 St 9. Viktor - 142 steel/Lemania a UX 10. PatrikNapr - UX 11. JakubS - U1 12. Malik - 900 Flieger 13. Vencl - U1 14. bandicoot - U1 na tahu 15. Olda - 356 L&K 16. Janbeles - U1 17. Radek K - 857 UTC na tahu 18. Ypo - UX SDR GSG 9 (EZM 2B) 19. honzoush - U1 20. Hugo14 - 103St na tahu 21. lolohh - U2 22. Stýf - 657 23. jovani - 103St 24. Pavluchga - 857 UTC + silikon s překlápěčkou 25. jankoXXX - Sinn 103 A 26. cecil - UX 27. pertino - U1 28. marecenator - EZM3 29. Roman I - 857 na kovu, 6110 Technik 30. OndraPod - Sinn U1 + silikon s preklapeckou 31. jencekgs - Sinn UX SDR 32. laurin - Sinn 857 UTC 33. jaarda - Sinn 756 34. Miloshu - Sinn 103 St 35. Romankol - Sinn 756 36. Pavel001 - Sinn 104 St Sa (na kůži) 37. vrcan - U1 na gume 38. Ondrej71 - Sinn 240 St 39. Americkej - Sinn 103 St Sa na tahu 40. AndyAaron - Sinn 104 St Sa na kuzi, dokoupen i tah 41. bacil.357 - Sinn U50 HYDRO - Tegi, Sinn 6100 Klassik 4N 42. reno.f - Sinn 6100 Classic B - REGULATEUR 43. špelda66 - Sinn 6100 Klassik B, 556 Anniversary, 556A s 2824-2 44. student - Sinn 6110 Technik,dokoupena spona Sinn 45. stepecken - Sinn 240ST, U2 tah/kaucuk 46. nokianen - Sinn 900 47. Lord - Sinn 856, UX EZM 2B 48. martin151 - Sinn 856 red second hand 49. blackwhit - Sinn 144 ocel 50. Tomahawk77 - U1 SDR na silikonu 51. Zdenek1307 - Sinn 104 St Sa A na textilu, kůži, nebo alcantaře 52. Lukyn77 - Sinn EZM 3S 53. Petr82 - Sinn U1 SDR Tah/kaučuk 54. (z)denny - Sinn 556a, U50, U15 55. 323GT - Sinn 836 56. miro_mt - U50 57. minotaurus - Sinn 104 St Sa I B (tmavomodrý ciferník) a bledohnedý remienok z konskej kože
-
-
Ďakujem, tah nemám, na leto dokúpim nejaký tmavomodrý silikónový alebo textilný remienok.
-
Aké Sinn máte práve v krabičke? Sinn 104 St Sa I B (tmavomodrý ciferník) a bledohnedý remienok z konskej kože V utorok prišli priamo od výrobcu, odfotil som ich ešte pred tým ako som ich vybral z krabičky a nastavil čas, dátum a deň. Prvé dojmy - skvelé hodinky, veľmi sa mi páči dizajn. Presnosť sa po troch dňoch nosenia ustálila cca na 2s/deň, čo je paráda. Podrobnejšie napíšem o nich neskôr, snáď o mesiac. Vďaka niektorím členom fóra za ich odporučenie.
-
Hlásim sa do klubu Sinn 104 St Sa I B (tmavomodrý ciferník) a bledohnedý remienok z konskej kože
-
Zdravím Pavel, ak si ešte nekúpil, tak by som bol za verziu 35mm. Obvod mojej ruky je 17cm a šírka zápästia cca 5.5cm. V tomto vlákne je pár mojich fotiek (na jednej sú aj na ruke). http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/77657-nomos-tangente/?fromsearch=1 Hodinky stále mám, nosím ich cca 4 mesiace v roku (hlavne v zime v práci), cez leto mi vadí kožený remienok. Niekedy aj v lete, vytiahnem ich na týždeň-dva z krabičky a nosím. V auguste 2017 mi nešťastne spadli cca z 1 m na parkety, priamo na ciferník, zlepil sa vlások. Vo Wempe objednali od Nomosu nový, vymenili, vyregulovali chod, spravili skúšku vodotesnosti a ja som zaplatil 200? Pár mesiacov po regulácii išli cca +3s/deň a potom sa vrátili na svoju obvyklú hodnotu, cca +6s/deň. Neviem či za to môže zmena teploty alebo ich nejako nevedome mierne zmagnetizujem (ak teda niečo ako jemné zmagnetizovanie existuje). Moje najpresnejšie mechaniky sú zatiaľ Seiko SRP785K, počas nosenia -1s/deň a pri odložení ciferníkom hore 0 až +1s/noc. Asi šťastie alebo antimagnetický vlások so SPRON510 čo v nich je. Potom napíš, ktoré si si kúpil a pochváľ sa s fotkami
-
Nomos Tangente Gangreserve+Marathon GSAR
minotaurus odpověděl na téma v Pochlubte se novými přírůstky
Gratulujem k peknym hodinkam (Tangente) Chcel by som sa spytat ako su na tom s presnostou s tym novym kalibrom, ja mam mensie (35mm) a s kalibrom Alpha. Na nete boli info, ze idu velmi presne (?3s/den), moje isli zo zaciatku cca.+6s/24h, no teraz po 2 rokoch idu dost neprasne, pocas nosenia spravia kludne aj +1s/h a kedze ich nosim okolo 14h denne, tak to uz je pomerne dost. Odkladanie korunkou dole cez noc ich trochu spomali, vtedy spravia cca. -3s, niekedy 0s. Neviem ci tak v praci velmi hybem rukou alebo co s nimi je -
"HHHH" hodne hnusny hodinky howk
-
-
-
Vitek, dakujem pekne za odpovede. Zobral by som si asi tie cierne, budu univerzalnejsie ako modre. 1.V tychto by mala byt ETA F07.411, ci su v tom strojceku nejake plastove casti sa mi nepodarilo najst. http://www.olfert-co.de/Certina-DS-Action-Precidrive-Herrenuhr-C0324101105100 3.Skusim teda predajcu poprosit, ci by mi neposlal kus s licujucou sekundovkou a lunetou 4.Lumi som sa trochu bal, lebo na novych chronografoch z tejto recenzie mu svietlili rucicky viac ako indexy, pise ze je lepsia ako pri predoslych potapkach od Certiny co mal a ze lumi vydrzi dlho svietit : http://uhrforum.de/certina-ds-action-diver-precidrive-chronograph-geruehrt-nicht-geschuettelt-t240065 a na tomto videu vyzera lumi dost chabo, ked ich znovu nasvieti, tak je to trochu lepsie, 16:10: Na fotkach z tvojho odkazu svietia rovnomerne a podla mna dostatocne. Ma niekto tip na podobne potapky s termokompenzovanym quarzom za podobnu cenu?
-
V tomto "klube" je nejako mrtvo
-
Zdravim, ma tu niekto z vas nove modre alebo cierne ds action? http://www.certina.com/cs/collection/gent-quartz/ds-action#m=1 Obzeram sa prave po nejakych quarz potapkach, nepresnost Tangente (cca +3 az +7s/den podla dlzky doby nosenia), neuniverzalnost (oblekovky) a vodotesnost 30M ma uz prestava bavit, ale necham si ich ako sviatocne hodinky Celkom sa mi pacia nove Ds action (velkost, vyska,jednoduchy styl, termokompenzovany quarz, cena...) Len fotiek a videi je zatial malo. Mam par otazok: 1.VitekB tu 3.10 pisal, ze maju horsi strojcek alebo sa to tykalo chronoverzie? Na webe Certiny uvadzaju presnost ?10s/rok, co mi uplne postacuje. 2.Moze sa stat, ze pri vymene baterky zastane sekundovka medzi indexami a potom nebude licovat s indexami (to mi len tak napadlo, napr. na chrono Tissotoch sa dali vsetky rucicky vyresetovat na 12-ku, no toto chrono nie je)? 3.Nelicovanie sekundovky na indexy Uz si ich Lexa pozrel nazivo? Casio Edeffice licovanie zvladaju a su za polovicu 4.Je intenzita a vydrz lumi porovnatelna so Seiko? Pripadne ak by ste mali este nejaky tip na podobne potapky, tak budem rad
-
Vcera som sa pripojil k rodine Zosynchronizovane neboli cca 5 mesiacov (v predajni Planeo Quicktime v Centrali nechytali signal, rozdiel bol 55 s do plusu, cca +11s/mesiac). Zkalibroval som tlakomer podla meteostanice u nas, ktora posiela info online, rozdiel bol 17hPa (1000 Rangermany, 1017 meteostanica) Odvtedy sedi, velky vyskovy rozdiel v ramci TT nemame Pripajam fotky, vratane povinneho nalesteneho kocura Chcelo to trochu odvahy po Tangente kupit nieco tak velke na 17 cm zapastie, ale pohoda, su lahke, nosia sa prijemne a divne na ruke vyzeraju len zblizka, s odstupom je to ok
