Jump to content

Papaya

Member_50
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

About Papaya

 • Rank
  Učedník
 1. Bohužel nefunguje, nepodporuje m4p
 2. Nemá někdo zkušenost s (nejlépe hromadnou) konverzní formátu m4p do mp3? Chci si vypálit CDčko do auta a nějak se mi to pořád nedaří. Případně jiný způsob jak dostat hudbu z iphonu na CD? Děkuji Martin
 3. V60 MY 2012 jezdí manželka, před tím já. 2.4 D5 AWD po úpravě na 182kw a 480Nm. Jizdně za mě super, tuhý přesný řízení (srovnavám s S40 2009 a S80 2007). Spotřeba dlouhodobě za 8,1, ale jezdi hlavne město. Venku se s tim da jezdit do 7 l svižně. Kufr je jedna velka tragédie a do svoji S80tky toho naskladam vic. Další minus, jak už bylo napsáno, je ovládání čehokoliv, nedej bože si chtit zavolat a vse hledat po pismenku. Navigaci nemá cenu komentovat, o aktualiuaci map jakbysmet. Tady volvo těžce zaspalo. Jinak pohodlné sedačky v kterých se dá zvládnout v pohodě delší štreka. Za mě v tom nejsou moc kvalitní projektory, páč mi prijde, ze čtyři roky starší S40 svítí líp, nejvic je to poznat na mokrý silnici. Pokud by padla volba na naftu, hledal bych kus s nezávislým topenim, bez toho už bych auto v nafte nechtěl a hlavně ty D5ky jsou celkem náchylný na zacházení při studeném motoru. U dvouturba 151 kw občas praskají vložky válců. Dá se to už dnes řešit. U automatu pohlídat, zda se dělal pravidelně proplach, i když Volvo to standardně nedělá. U awd pohlídat výměnu oleje v uhlovce, haldexu a zadnim diferenciálu.
 4. Ahoj, poprosil bych o názor, nebo zkušenost, pokud má někdo podobnou. Řeším stavbu domu s tím, že se budu muset (čističku si nechávám jako poslední možnost-pokud by to vůbec šlo s ohledem na "malost" pozemku) napojit na veřejnou kanalizaci. Tato kanalizace vznikla někdy deset let (možná déle) zpětně s tím, že čtyři sousedi se dohodli, že za svoje peníze si nechají vybudovat kanalizaci (za cca 400k) a po zhotovení díla jí následně bezplatně převedli na VAK. Fakticky jsou na kanalizaci napojeni dva (ze čtyř) původních "investorů" a nyní přibyl ještě jeden nový soused (který neplatil nikomu nic, protože to je potomek jednoho původního investora). Tito tři současní uživatelé jsou současně i spoluvlastníky pozemku, kde se kanalizační přípojka nachází. Protože to mají všichni v SJM, jedná se tedy o šest spoluvlastníků dotčeného pozemku. Čtyři mi podepsali smlouvu s tím, že souhlasí, že se tam provedou práce nezbytné k připojení. Jeden manželský pár mi to nechce podepsat, dokud jim nedám 1/3 ceny jejich původní investice, tj asi 35k. To se mi samozřejmě nechce z následujícího důvodu. Dva ze čtyř původních investorů své kanalizační přípojky nikdy nezrealizovali, přesto, že se na nich finančně podíleli. Prostě nikdy tam nic nepostavili, nakonec parcely prodali - do rodiny (včetně navýšení za ty přípojky) a do budoucna tam nikdy nic stát nebude. Takže ta "moje" předmětná přípojka je vlastně už zaplacená "2x". Z morálního hlediska s tím mám prostě problém, platit za něco, co už bylo zaplaceno. Pokud bych si koupil podíl na něčem, pak o.k. Otázka zní, dá se to nějak obejít, jako že třeba stačí většinový souhlas ostatních spoluvlastníků? Dá se to nějak vynutit soudně? Něco jako právo strpět stavbu? Fakticky se přípojka nachází na orné půdě, na které je navezen štěrk a používá se to jako cesta (ale leží mimo vyjetou dráhu). Přípojka leží od naší parcely asi 3m a připojením nedojde ani k omezení na této cestě, která není vedena jako cesta, pouze jako orná půda, na které je navezen štěrk a jako cesta se používá neoficiálně. Díky za každý konstruktivní nápad.
 5. Jako že nůž typu stiletto? Co třeba cold steel Ti-Lite?
 6. Nosim G43 + vnitřní kydex a úplně super. I v létě jen tak triko a kraťasy a nepozná nikdo nic. Teda ono záleží na postavě. Kdybych do zdi narazil dřív pupkem než ksichtem, pak by to možná problém byl. Když jsem nosil LCP musel jsem se občas ujistit, že ho u sebe opravdu mám. Nic menšího a použitelnějšího (LCP) asi neni. Nicméně jak již bylo psáno, aby se to tu nezvrtlo v debatu ráže vs. zastav. účinek. Vždycky mám svrběni sáhnout po G30, ale pak si toho lugeta zase nějak obhájim.
 7. Otcovství? Se mi hned vybavilo..
 8. D2 běžně brousim čínským diamantem na čínském klonu apex edge pro a za mně to jde jako po másle. Konkrétně u Avispy. To brousit takovou cpm-121 rex na 70 hrcech (Farid K2), to je to pravé porno. Jinak dnes jsem udělal něco, k čemu jsem si říkal, že nemůže nikdy dojít. Asi stárnu...koupil jsem si Moru. K téhle značce musí asi člověk uzrát, poněvadž jináč si to neumím ani vysvětlit. A jako jó no, půjde to s ní. Jen, nežli jsem umyl kameny, už se na ni podepsala liška.
 9. Spíše jen zvědavost, ale v tom videu s Chuckem vedle ve vlákně Humor, má Chuck na té flintě dvě spoustě a u téhle jednohlavňové opakovací zbraně mi to moc smysl nedává, to se jako musejí spouštět oba naráz?, nějaká "pojistka" ? Když tak sry za blbej dotaz.
 10. Je to S40 II - takže přestrojený focus. Ten klíč je taková plechařina, že vzít s tim Turka po hlavě, nejspíše by se mu ani nic nestalo. Mně to právě taky dotáhl razovým utahovákem a bodejď bych to pak timhle merkurem o délce průměrného černocha povolil. Kopnul jsem do toho a klíč se protočil, naštěstí se vyhnul mému kotníku, což bylo jeho jediné štěstí. Asi si koupim momenťák a na podzim, až to nechám přezout, jim ho velkoryse zapůjčím.
 11. Tak se vyzvracim ještě sem. Po třech týdnech a nějakých drobných, se podařilo autoriz. servisu vyndat a předat mi blok motoru včetně nějakých drobností. Zítra s tim jedu do Brna nechat to si vyslovit verdikt. Když se to povede, napíšu sem, když ne, vybrečím se do vlákna vedle a do bazaru založim vlákno koupim motor :-)
 12. Včera jsem šel sundat přední kolo, abych změřil průměr brzd. kotouče a mohl objednat nový (pro rejpaly, i podle VINka to nabízí asi tři různé průměry). Když jsem povolil prvních pět šroubů, šel jsem pro jistotu změřit i zadni kolo. Tam jsem povolil dva šrouby a ejhle. Originál klíč dodávaný k autu (volvo) před tím nikdy nepoužitý.
×
×
 • Create New...