Jump to content

vareka

Member_50
 • Content Count

  393
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About vareka

 • Rank
  Kandidát závislosti

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha
 • Fanoušek značky
  OMEGA, ZENITH

Recent Profile Visitors

3,439 profile views
 1. Parádní polo zlaté Constellation za 119 000,-. Model 123.20.38.21.03.001 Strojek: Omega 8500, velikost 38 mm Stáří: 1 a 3/4 roku, nákup u Hanáka Brno Nejnižší cena na Chrono24 141 000,-, cena u Dušáka 210 000,-. Jsem zatím první a jediný majitel. Umístění Praha, raději osobně, rád je předvedu. Je k nim vše jako při nákupu(box, cestovní pouzdro, doklady, všechny dílky...). Bez známek nošení. Při jiném světle jsou to jiné hodinky, dobré vidět. Fotky jsou mobilem na denním světle(reálné fotky bez úprav, pouze změněná velikost).
 2. Ještě tady někdo navrhoval El Primera. Taky výborná volba, ale asi nad limit. Na potápění nejsou, do vody ano, mají vodotěsnost 100M.
 3. Bondovky jsou hodinky na každou situaci. Kdybych měl tvou sbírku, pak bych nevěděl, jestli nosit Tudor nebo Bondovky.
 4. vareka

  Prosím o radu

  Tyhle rady nejsou úplně použitelné. Teda nětreba ďakovať :-)
 5. Starší Bondovky seženeš i pod 50k. Nešlápneš vedle a pokud se ti omrzí, prodáš :-)
 6. Za mě LLD, jsou nepřehlédnutelné. Jen mě překvapila cena za nové sklo, zjišťoval jsem u Bechyněho a bez práce to je 17k. Navíc se tady občas objevují v inzerci na prodej.
 7. Ta nákaza není výhoda. Zmiz dokud je čas :-) Hodinky za tyhle peníze s etou a safírem jsou v pohodě. Tedy pokud se Ti líbí. Ke košili ale úplně nesedí. Osobně bych švýcarské hodinky v této cenovce nekupoval. Spíš bych pokukoval po Seiko nebo Orient. Limitku bych vůbec neřešil. https://www.helveti.cz/seiko-srpb41j1
 8. zajímavé in-house strojky(el-primero mezi nimi): https://www.tovys.cz/clanky/vse-o-hodinkach/in-house-strojky.html Seiko se tam nějak nedostalo. Rolex nakupoval od Zenith, ne od Seiko :-) Jsem lajk a elprimero se mi jeví též jako super stroj. V relativně ještě běžných hodinkách(el-primero) je kalibr s 326 komponnenty, přijde mi neuvěřitelné. Navíc vymyšlené v době, kdy do toho ještě nekecaly počítače, ale vše se počítalo na papíře. Rád bych byl poučen, zda Seiko něco podobného dokázalo. Přijde mi, že se soustředí především na masu. Precizní hodinařina je až na nějakém dalším místě. Grand Seikaři asi budou nesouhlasit, ale takovéto strojky prostě nemají.
 9. Přestože ženy řeší především, aby hodinky ladily ke zbytku oblečení, kabelce a botám, moc se mi na nich líbí ženské Bondovky Seamastery... Má žena o ně ale nestojí :-)
 10. s tímto když se půjdu potápět, tak si můžu vzít o jedno olověný závaží míň :-)
 11. ty Hamiltony jsou v pohodě, stejně u prvních nejspíš nezústaneš :-) nevím proč, ale nikdo nestojí o Tissoty, já s nimi začínal a vydržely mi 2 roky, v prodejním vlákně jsou jedny LeLocle s nátahem za 13 000,- (nejsem jejich prodejce a ani se s ním neznám:-)
 12. Jsem rád, že se Ti líbí :-) navíc i na řemeni. Hned jsem je poznal.
 13. fake to je, ale na rozdíl od většiny si myslím, že ve srovnání s běžnými fake je to fake zdařilý. Na základě pouze fotek neznalý Omega by se asi snadno spletl. Předpokládám, že vzít je do ruky bude asi zase úplně něco jiného. V každém případě souhlasím: ruce pryč. z takových hodinek nemůže mít nikdo radost
 14. Souhlasím, Aqua Terra jsou mé nejoblíbenější hodinky i na běžné nošené. A strojek Omega 8500 je od Omegy jeden z těch nejlepších. Ale mám je raději na tahu.
×
×
 • Create New...