Jump to content

patrikvogl

Members
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About patrikvogl

 • Birthday 10/18/1990

Contact Methods

 • Website URL
  http://hellodesign.cz/

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

patrikvogl's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

 1. Všem moc děkuji za názory - nakonec jsem si Stowa vyzkoušel u kamaráda a je to hrozně malé na mou ruku, vypadá to podivně žensky - takže zůstávám zatím jen u Steinhart pilotek a budu hledat dál něco, co by mi udělalo radost a zároveň to bylo podobné velikosti. PS: Pokud bych objednával, pak by to byla Stowa. Má neuvěřitelné kouzlo :-)
 2. Koukal jsem na něj, dlouho, ale ta kombinace bílo-modré se mi líbí mnohem více. Na druhou stranu, ve 23 letech jsou ty černější možná "vhodnější", kdo ví - každopádně Archimedy jsou taková "láska na první pohled". Jinak co jsem prohledal, tak podobné zde na prodej jsem nenašel. Každopádně díky.
 3. Zajímavé, Steinhart dělá vlastně to samé co Stowa - http://www.chronoshop.cz/steinhart-marine/steinhart-marine-38 ... ale nevím, v detailech se mi to nelíbí, něco tomu chybí.
 4. Aha, musela se zvolit varianta. 4-5 měsíců
 5. Jak dlouhé jsou dodací lhůty, nemáte tušení?
 6. Zdravím nadšence do hodinek. Nedávno jsem si koupil své první mechaniky, do té doby bez jakékoli informovanosti o mechanikách a hodinkách vůbec. Šlo o Steinhart Nav B-Uhr 47 a velká spokojenost. Ale rád bych hodinky ještě jedny a strašně jsem se zamiloval do Archimede Klassik z Chronoshopu. A pak, najednou, jsem uviděl Stowa. A už to bylo :-) Jde mi o čistotu, eleganci a velkou vteřinovou ručičku - prostě mě hloupě fascinuje, jak je plynulá a u svých pilotek od Steinhartu si s tou malou ručičkou moc zábavy neužiju. Zároveň cena okolo 15.000 (což Archimede i Stowy jsou) je cena, kterou bych do toho chtěl dát. Hodinky nebudu nosit k obleku, ale nosím společenštější oblečení (typicky košile, sportovní sako atp.) a tam by se mohli hodit. Steinharty bych pak nechal na "běžnější nošení", jsou takové univerzální. Pro Archimedy hraje to, že jsou na Chronoshopu (skladem, hurá!), Stowa co jsem četl mají hrůzostrašnou dobu dodání? Klidně zkusím i jinou značku v podobné cenové relaci, ale jde mi o velkou vteřinovku a automatiku - protože Steinharty musím natahovat a natahování dvou hodinek bych asi nechtěl (u jednich je to super relax). Ať ETA nebo Unitas je mi jedno, byť bych raději ETA, když Steinharty mám Unitas - ať má člověk trošičku mix. Vzhledově pro mě: Stowa je více retro, Archimede modernější, ale oboje je mi sympatické. Stowa má pěkné zdobné ručičky, ale hodně, hodně úzkou vteřinovku. Děkuji všem za doporučení.
×
×
 • Create New...