Jump to content

FlashFish

Members
 • Posts

  33
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha

FlashFish's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

 1. Když oranžová tak i s řemenem, tentokrát na Carbonu od Hirshe.
 2. FlashFish

  hodinky Alpina

  Fakt? Ta úplně tenká mi tam nějak nesedí. Nevím proč. Já myslel něco jako na těhle Primkách...
 3. FlashFish

  hodinky Alpina

  Ještě pár fotek samotné korunky.
 4. FlashFish

  hodinky Alpina

  Díky za radu, podívám se po nějaké jiné. Ale zase moc tenkou nechci, tenká tam je a podle mě nevypadá dobře. Pouzdro dělal Illés z Turnova. Do jaké galvanovny to dal to nevím.
 5. FlashFish

  hodinky Alpina

  No jo, jenže ta co tam je teď originál není (ikdyž s ní jsem už hodinky získal). A podle mě hodinkám nesluší.
 6. FlashFish

  hodinky Alpina

  Ještě co zbývá je korunka. Tam by mě zajímal váš názor. Já bych si představoval nějakou takovoudle. Co myslíte?
 7. FlashFish

  hodinky Alpina

  Pouzdro už je renovované (Rhodium) a nové sklíčko. Hodinky hned vypadají líp a podle mě jsou v pohodě nositelné (průměr je 40mm takže pohoda). Už mám vyhlídlý řemen od Hirsche, hnědá teletina. Strojek hezky vyčištěný, mosaz se leskne jak zlato. Co se moc nepovedlo je nová lumi na indexech, sice ve tmě svítí, ale ... no sami vidíte. Na ručkách je ok.
 8. FlashFish

  hodinky Alpina

  Protože mám to "nastavovací" tlačitko i na cibulích, trochu jsem pátral a český termín jsem nenašel. Anglicky se tomu říká "pin" nebo "nail" set. U cibulí ještě může být vytahovací páčka a té se zase říká "lever" set. Údajně kůli vlakovému neštěstí v USA byl požadavek na nemožnost neúmyslného přeřízení hodinek, proto tyto mechanismy. Jinak k těm Alpinám co jsem sem dal fotky, ani z výrobce ve švajcu jsem nedostal kloudnou odpověď. Ale mezi tím už je strojek vyčištěný a namazaný, tak už zbývá jen pouzdro, nová korunka, něco s ručkama...
 9. Ahoj, nedá mi to se trochu nepochlubit. Vím, jsou to běžné noname, ale mě se prostě líbí. Zatím jsem vypucoval pouzdro, strojek to ještě čeká. Podle mě nejsou ani příliš staré, font písma "cylinderwerke" mi přijde moderní a vyražené číslo na víčku by mohlo být datum výroby. V čem ale plavu, jsou vyrytá čísla na vnitřní straně pláště. Co ta čísla přesně znamenají se neptám, spíš jestli je/bylo běžné takto označovat hodinky v servisu u hodináře, nebo třeba se ryly značky při montáži apod. Je fakt, že jsou dost nezřetelná, tak by to mohlo být i číslo na majitelovu milenku.
 10. FlashFish

  hodinky Alpina

  Ať nezakládám nové vlákno, tak zkusím tohle oživit. K mým "novým" Alpinkám, nemůžu dohledat typ kalibru, resp. google mi neporadil. Pomůžete mi prosím s identifikací? Hodinky jsou funkční, ten tikot to je famózní rachot. Pouzdro je celkem OK, ale dýnko je sežraný. Chtěl bych ho nechat znovu poniklovat, ale bojím se že po broušení mi z něj moc nezbyde. Takže se chci nejprve porozhlédnout, jestli bych někde nesehnal dýnko v lepším stavu. A na to bych právě potřeboval zjistit co jsou tyhle Alpinky zač. A ještě jeden dotaz, hodinky nemají vytahovací korunku, ale seřizují se tím čudlíkem na boku. Nevíte jak se mu odborně říká?
 11. Tak po měsíci mi přistál doma náhradni čep. Je to 30mm tyčka se dvěma nandavacími pojistnými kroužky (a chtěj za to 3kila). Jo a protože jsem lempl, tak mi ta jedna pojistka spadla na žulovou dlažbu a měl jsem na celé odpoledne o zábavu vystaráno, ale našel jsem ji!
 12. jo jo, měls pravdu Brada ze Strašnic Je tam dokonce nový, jen nějak na těch fotkách není vidět. Každopádně na vodu dám pozor.
 13. A ještě pár dalších fotek. Lumi na cifru není 100%, luneta škráblá, a na několika místech pouzdra prosvítá mosaz, ale nějak mi to neva. Jsem rád, že jsem je nakonec i díky vám, nedal do Eltonu na renovaci.
×
×
 • Create New...