Jump to content

ddddawe

Members
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ddddawe

 1. Trochu z jiného soudku, dnes mi výjimečně dělá společnost 68let rodinné historie
 2. Dobrý den, Naskytla se mi možnost koupit staré Omega Quartz Seamaster, pro hodinky teprve pojedu v následujících dnech a rád bych byl trochu nachystaný. Pomohl by prosím někdo s určením přesnějšího typu, let výroby a kalibru quartz strojku? Bohužel více fotek zatím nemám. Případně jakou mohou mít takové Quartz hodnotu? Je s těmito strojky problém? Mnohokrát děkuji za reakce
 3. Omlouvám se za oživování rok starého tématu, ale nastal čas kdy vybírám komu svěřit vyčištění / rozchození strojku a výměnu sklíčka, plus případně co bude potřeba. Přestože jsem se tu snažil hledat a číst tak si nejsem jistý. Poradí prosím někdo zda využít služby nejčastěji zde skloňovaných servisů Hanák a Dušák, nebo pro takovéto 68 let staré hodinky raději něco jiného? Vídeň nebo další možnosti? Děkuji všem za odpověď.
 4. Všem moc děkuji. jedno trošku lepší foto nálezového stavu, určitě časem přibude foto po opravě. Pozlacení se nakonec zdá vpohodě, tak už se těším až budou dělat radost na ruce.
 5. Tak to jsou samé dobré zprávy. Díky. V těch sklíčkách se teda nějak nemužu zorientovat, ale objednám originál.
 6. Já usuzuji jen z nápisu, rád se nechám vyvést z omylu. Poznám to? nebo jen zkušené oko/zlatník?
 7. Díky. Tak pokud je základní servis strojku a výměna sklíčka otázka tisícikorun tak je to super. To si takové hodinky jednoznačně zaslouží. Na živo jsou opravdu v docela pěkném stavu, ciferník vypadá moc pěkně. Po vyšištění určitě prokouknou. Přiznám se že jsem zatim nehledal jak se to dělá, ale zeptám se, čistit tu špínu a oxidaci doma nebo nechat někde vyčistit? Čistí hodinář? Koukal jsem že co se týče servisu je tu téma tak to jdu projít.
 8. Ahoj, Díky za odpověď a tipy. Nejsem popravdě ještě zcela rozhodnut zda zachovat hodinkám určitou patinu, tedy vyměnit sklíčko, vyčistit a zprovoznit, A nebo zvažovat rovnou větší renovaci. Říkám si že ta jde udělat vždy, ale samozřejmě když se podívám na tvé Omegy po renovaci tak by se mi něco podobného líbilo. Jsou moc pěkné. Jde aspoň hrubě nastínit cenu renovace/opravy nebo je to individuální? Alespoň řádově, bavíme se o 5 - 10- 15 - 20 tis? Jak se renovují pozlacené hodinky? pouze novým pozlacením?
 9. Zdravím, Jsem tu nový, pokoušel jsem se najit někoho s podobným dotazem ale nenašel. Dostal jsem pozlacené hodinky Omega caliber 265, vyrobené pravděpodobně kolem roku 1950 - serie 12..., které údajně zakoupil můj praděda v Indii a přivezl je tehdy svému synovi. Já je teď zdědil po dědovi a chtěl bych se zde poradit co očekávat a jak případně postupovat při jejich opravě. Na strojku je vidět že jde o Caliber 265 s 15Jewels seriové číslo 12750199 na víčku je typ 2512-5 Dále nápis Plaque L 80microns - tedy usuzuji že jde o zlacene hodinky 80ti mikrony? Zkoušel jsem něco málo zjistit, a jedine k čemu jsem se dostal je: https://www.omegawatches.com/planet-omega/heritage/vintage-details/15651/?no_cache=1&cHash=c26c0f5448eebe2019016e168f54536b představa byla nechat je opravit a zprovoznit, můžete mi někdo poradit co očekávat, nebo zda je to víceméně nesmysl. Třeba i cenový nástřel by velice pomohl, vím že jsem nenapsal to nejdůležitější, zda hodinky jdou, ale zatim jsem raději nic nezkoušel Omlouvám se za fotku na topení, ale ted u sebe lepší nemám, pro první představu by to mohlo postačit. Děkuji za názory, David. Nálezový stav:
×
×
 • Create New...