
nightwatch
Členové-
Příspěvky
21 -
Registrace
-
Přítomen
Návštěvy profilu
771 zobrazení profilu
nightwatch's Achievements

Začátečník (2/8)
0
Popularita
-
Přidávám se s kladným hodnocením. Hodinky byly pořádně zabalené a rychle odeslané. A navíc Coach gentlemansky trval na zaplacení až po doručení.
-
Další rozdíl je luneta s 90 kliky na MTD-1053D. Alespoň jsem to kdysi našel na watchuseek.com. MDV106 má myslím 120.
-
Ještě jednou děkuji za všechny rady a názory a omlouvám se za dlouhou odmlku. Konečně jsem se odhodlal a získal i nějaké "vědecké" poznatky o problému. Nechal jsem si hodinky ještě jednou změřit na vibrografu (komparátoru?) při úplném natažení po "třesení" rukou i po točení v natahovači (cyklomatu?). A na začátku měření jsou hodnoty po dobu půl až jedné minuty úplně neměřitelné. Body jsou rozházené po celé obrazovce a zrychlení je kolem 900 vteřin. Poté se vše uklidní, objeví se klasické dvě křivky bodů (jen je občas jeden či dva body pod křivkou), zrychlení je v řádu sekund a i ostatní hodnoty jsou plně v normě. Ještě jsem je nenechal otevřít, takže je zatím záhada, co toto chování způsobuje. Ale je mi záhadou, proč to neodhalili u CItizenu v servisu, kde byly hodinky dva týdny na pozorování, a tvrdili, že jsou hodinky v normě.
-
Když člověk usíná před monitorem, tak z něj občas vypadnou zajímavá slovní spojení . Nerovnoměrnost po běhu by vůbec nevadila, ale toto jsem naměřil po dalších dvou nebo třech dnech, kdy největší pohyb byla chůze a vaření oběda (a maso jsem neklepal).
-
Už jsem si myslel, že vše bude v pořádku, ale zdá se, že jsem tam, kde jsem byl (a možné je to i horší). Před týdnem jsem si hodinky vyzvedl ze servisu. Prý je jen stačilo seřídit. První čtyři dny šli vzorně skoro s nulovou odchylkou. Pak ale stačil asi 300 metrový běh na metro a opět se teď při pohybu dostanou nad 100 vteřin za den. A nebyl to ani sprint a hodinky nebyly příliš povolené. A navíc jsem si ještě všiml, že při vytahování korunky do druhé pozice se trošku pohne ciferník (řekl bych, že i se strojkem, protože datumovka se také pohne). Při zasunutí se zase vrátí na své místo. Vím, že mechanické hodinky jsou náchylné na otřesy, ale tohle mě překvapilo. Říkal jsem si, že potápky by mohly něco vydržet. Asi to musel být nějaký hodně špatný pohyb ruky.
-
Tak to prý opravdu zatím vypadá na něco se setrvačkou. A odkázán jsem byl na Goldtime jako na autorizovaný servis.
-
Podobné postupy jsem našel už před pár dny (vlastně možná týdny) ale odolal jsem . To by se jinak mohlo naplno projevit mnohem víc věcí .
-
Ještě mě napadlo, jestli takto reagují přímo na pohyb, nebo jen na míru natažení. První den, nebo i dva, jdou normálně a zrychlovat začnou až poté, když jsou asi plně natažené. Ale to jsou opravdu jen teorie někoho, kdo o tom skoro nic neví. A omlouvám se za řetězení příspěvků, ale už mi ten předchozí nešel změnit.
-
Děkuji za reakce. Ty dvě minuty (ale i o něco více) jsou až po zprůměrování po chvíli klidu. Opravdu se budu muset odhodlat a nechat je zkontrolovat. Jen doufám, že se něco nemohlo stát díky ručnímu nátahu. Ale pro ten jsem požil tak maximálně pět až deset otáček pro první a druhé rozběhnutí. A pak možná jeden či dva navíc, když jsme se snažil zašroubovat korunku a neměl jí dostatečně stlačenou.
-
Ahoj, chtěl bych se ujistit o správnosti svých úvah ohledně možné (nejpravděpodobnější) příčiny zrychlení běhu hodinek se strojkem Miyota 8203. Dostaly se ke mně hodinky které byly prakticky nenošené, jen byly delší dobu zastavené. Po prvním rozběhnutí jsem je nosil jen několik dní a přesnost byla příkladná do +5 s za den. Poté se zastavily a při druhém rozběhnutí jsem si druhý den všiml, že se chod dost zrychluje. Po dalším (chtěném) zastavení se situace opakovala. Vypadá to, že se hodinky velmi zrychlují když jsou (skoro) plně natažené. A při prvním rozběhnutí se to neprojevilo, protože byly nošené jen málo. Zrychlení je dost výrazné. Stačí asi dvacet minut chůze, tedy žádný prudký pohyb, a naměří se více než dvě minuty za den. A i záznam z vibrografu je prý velmi nestálý (nechal jsem je raději zkontrolovat, zda nejsou zmagnetované). Podle všeho, co se mi podařilo najít, je nejpravděpodobnější příčina slepený vlásek (například díky oleji, který tam mohl natéct během nečinnosti). Je mi jasné, že je nutné, aby je zkontroloval hodinář. Jen si nejsem jistý, jestli nechat spravit (vyčistit) jen ten vlásek, pokud se ukáže, že problém je jen tam, nebo i vyčistit celý strojek (aby se později zase něco ze starého mazání neuvolnilo). A má cenu to dělat hned nebo je raději chvíli udržovat v chodu aby se to mazání trochu uvolnilo a bylo lépe vidět, zda bude představovat v budoucnu další problém? Předem děkuji za jakoukoli radu.
-
I já děkuji za obchod. Rychlá komunikace i odeslání a velmi důkladně zabalené hodinky.
-
To je možné. Nejsem první majitel a sám jsem se na to pořádně podíval až před pár týdny. Až když jsem si tu o tom něco přečetl.
-
Je to Casio MTP-1222, kalibr 2784 (našel jsem, že by to měla být Miyota 2115). Minutová ručička se občas při nastavování pohne, ale vejde se to do třetiny dílku. Vteřinová ručička má také vůli přibližně třetinu až polovinu dílku. Ještě jsem se na ni díval a zjistil, že když jsou hodinky položené vodorovně, tak je vteřinovka mírně mimo na celém obvodu (stejně u všech indexů). Při nošení se to na polovině srovná a na druhé trochu zvýrazní. Nevím, jestli je to vůlí v převodech, nebo jestli může být trochu uvolněné uchycení.
-
I v případě Casia asi záleží na štěstí. Ke mě se dostaly jedny (podle všeho je v nich Miyota), kterým vteřinovka lícuje přesně v té části ciferníku, kde jde proti gravitaci. A i nastavení minutové ručičky se mi občas povede až na několikátý pokus.
-
Oficiální délku neznám (viděl jsem někde 8 palců), ale moje zápěstí má obvod také okolo 18,5 cm a minimálně dva články mám z tahu vyndané.