Jump to content

Mr. Igelit

Member_50
 • Content Count

  416
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Mr. Igelit

 • Rank
  Kandidát závislosti
 • Birthday 12/31/1987

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Praha
 • Fanoušek značky
  Ginault
 1. Každopádně pokud je budu dávat pryč, tak ti dám vědět :-)
 2. No, tak jsem to nevydržel a vzal ty modrý Hudsony :-))) Takže teď budu čekat až někdy v březnu dorazej. Jsem cvok.
 3. Díky za rady! Steinhart OO39 jsem měl, jsou fajn, za ty peníze ok. Wardy sleduju už dlouho, ale nějak nepřeskočila jistra natolik, abych je musel mít... Teď jsem si vzpomněl na 36mm Oris 65, tak jsem to zkoušel trochu pohledat. Jsou fakt hezký, ale zase mi trošičku přijde, že za 40 tisíc se dá dostat víc. Vím, značka, Swiss a tak dále, ale přece jenom... Navíc ten tah je už trochu moc úzkej (tuším 17-13). Upřímně jsem trochu nalomenej vzít ty Hudsony, za 13 tisíc. Je to, myslím, dobrá koupě a není to ani tak moc homage. S tím bílým kroužkem vypadaj docela zajímavě. Akorát nevim, jestli černý nebo modrý...
 4. Jo, ty chrona vypadaj moc dobře, Topková ETA, super velikost.. A safír si tam můžeš dát za příplatek (stejně jako ten tah). S oběma příplatky vyjdou na tisíc EUR, což je raketa, ale zas ne taková, vzhledem k tomu, co člověk dostane.. Jediný, čeho se malilinko bojim, je absence data a 5ATM vodotěsnost (ale předpokládám, že případný déšť to vydrží). Ginaulty jsem pustil, protože jsem zjistil, že jsou mi velký :-) Mám ruku 18,5 cm a esteticky se mi líběj menší hodinky. Prostě to tak mám. Hydroconquesty jsem vyloučil už dávno - hlavně proto, že se mi prostě moc nelíbej :-)
 5. Pěkné ráno, zjistil jsem, že mi víceméně vyhovuje režim střídání max 2 hodinek, které každý rok obměním. A teď to na mě zase přišlo... Prodal jsem svoje hlavní hodinky a pořídil SKX013, abych něco měl. Chtěl bych vás požádat, abyste mi sem napsali svoje tipy na hodinky, které by splňovaly tato tři kritéria: 1) Velikost 36-38mm, maximálně tak 39, ale fakt se mi teď velikostně líbí těch 38mm pro potápky například (SKX013) 2) Musí mít tah, který se zužuje z 20mm na 16mm 3) Cena 10-25 tisíc Momentálně mám vyhlídnuté Maen Skymaster 38 (varianta inverted panda). Chronografy jsem doposud zcela ignoroval, protože se mi nelíbily, ale tady do mě uhodil blesk. Sice bez data, ale stejně... Vážně jsem uvažoval o Maen Hudson 38 (mají novou verzi, která má mimo jiné tah 20-16), ale nějak mi ty hodinky přidou trochu nemastné neslané - byť papírově by byly fajn. Díky za případné tipy!
 6. Buď blbě hledám nebo tu ještě nemá založené téma? Případně pokud ano, poprosím o nasměrování, abych to přidal tam, kam to patří. Takže - superrychlý obchod, rychlá a jasná domluva, okamžitá platba, doporučuji!
 7. Právě dorazily mrňousky - že já si je nepořídil dřív:
 8. Nehodinkový obchod - superrychlá akce, rychlé jednání, všechno jak má být!
 9. Tak jsem za poslední rok zůstal s jedněma hodinkama, zato jsem postupně nakoupil Aeropress, Porlex, Fellow Prismo, Clever Dripper, V60, Wilfu Svart, Flair (pak ho tu prodal), ROK, Behmor Brazen Plus, mlýnek Comandante a utratil dost za kafe (spotřeba cca 1,5 kg měsíčně)... Vyzkoušel jsem hromadu pražíren od nejlevnějších (a na filtr většinou nepitelných) po libovky z Kofia. Většinou jsem bral white bean z Coffeespotu.. A právě ta moje spotřeba mě pořád nahlodávala, přece jenom dávat měsíčně cca 12-15 stovek za něco, co jsem měl předtím v kolbence zadarmo, je drahej koníček. Tak jsem sháněl něco levnějšího s tím, že lahůdky budu pít jenom občas. Dostal jsem doporučení na Mezzo (balírny Holešovice), že mají dvě světle pražené Arabiky. No, byl jsem trochu skeptický, protože jsem Mezzo zkoušel na začátku a na filtr se to nedalo pít. Ale tak co, jsem si řekl, že zkusím... Zabrousil jsem do sekce Světle pražené Arabiky a zkusil 500g Costa Rica Sonora Honey. Nevím, jak to tam mají, ale při vyzvednutí je cena vždycky podstatně nižší než mají na eshopu. V tomhle případě to bylo 180 Kč. Když jsem to rozbalil, nestačil jsem se divit, pěkně upražené, hezky to vonělo a V60ka z toho byla fakt dobrá, chuťově celkem typická pro Honey zpracování. Teď s ní zkouším ladit mletí na ROK, který jsem včera koupil z druhé ruky. Zatím na mlýnku postupně klikám na jemnější stranu, ale už teď je výsledkem ucházející ovocné presíčko.. Takže kdyby někdo chtěl levnou alternativu pro kávu na filtr, případně moderní espresso, nebál bych se to doporučit.. Až to dojedu, tak zkusím i to druhý světlý kafe, ale musím říct, že už teď jsem dost mile překvapen, v Mezzu bych tohle nečekal. A už vůbec ne za tuhle cenu.
 10. Obchod proběhl rychle a jasně, doporučuju!
 11. Tak Behmor s Wilfou jsou od pátku doma. Musím říct, že ten Behmor je vážně super. Celej víkend jsem testoval a i při uvaření "plnýho kotle", tj 1,2 l vody na 72g kávy, to chutná opravdu dobře. Vedle toho jsem udělal stejnou kávu v Clever Dripperu (500ml na 30g) a chuťově mi to přišlo skoro stejné. Ta termokonvice je taky slušná - po 2 hodinách je káva stále horká na pití (musel jsem foukat), po třech se to ještě dá, po čtyřech už je jen teplá. Vařil jsem na 94 stupňů, možná kdyby to bylo na víc + jsem třeba ještě předehřál konvici, tak to může vydržet déle. Je to tichý, docela hezky to vypadá... Štvou mě dvě věci - konvice má ve víku otvor, kudy protéká káva dovnitř, ale taky tím potom uniká teplo, takže aby neunikalo, musí být konvice zasunutá v kávovaru pod košem s kávou (díra je "ucpaná" kapátkem). Čili ho nemůžu umýt a nechat někde schnout, to můžu až po vypití. Respektive ho můžu umýt, ale musím ho tam po tu dobu zase zasunout zpátky a ushnout to nechat až někdy potom. Škoda, že nedodávají druhé víčko bez díry, aby konvice mohla být mimo kávovar. Druhá věc - papírové filtry. Na Hasbean psali, že jsou ideální Kalita 185, tak jsem jich vzal rovnou 300, protože se u nás se blbě shánějí. Přijde mi, že nepasují úplně dobře - chtělo by to o něco větší (hlavně vyšší). Když jsem dělal "plnej kotel" - tj. přes 70g kávy, tak jsem na dně konvice nalezl pár zrníček (asi dvě :-)). Vypadá to, že (asi při "výkvětu") něco přelezlo přes okraj filtru. Ale v chuti jsem to nepoznal, turek z toho nebyl :-) Ale jinak dobrý, jsem spokojen!
 12. Jop :-) Jo, ten by byl fajn, ale trochu jiná kategorie :-) Zas až takovej kávovej nadšenec nejsem...
 13. Tak jsem pročetl a zhlédl všechno co jde a asi už mám jasno. Díky!
 14. Jo, po přečtení pár porovnání se asi taky přikláním k Wilfě, mimo jiné i kvůli hlučnosti... Tak teď ještě rozseknout ten kávovar. Ten Behmor se tváří trochu víc "coffeenazi", vypadá vychytaněji a aktuálněji. Navíc možnost použití jako zdroje horké vody pro ruční metody je taky docela fajn. Vlastně je to super i na propláchnutí filtru a tím třeba rovnou i předehřátí nádoby. Odpadá proplach filtru konvicí. Má mraky nastavení - co mě teda dostává je nastavení nadmořské výšky, to už fakt nepobírám :-) Jo, kanál Jamese Hoffmanna je pro mě jeden z hlavních zdrojů podobných informací, tohle jsem taky viděl :-) Ale jde mi právě o to, že nemám čas si s tím hrát. Respektive měl bych, ale ten čas je tak vzácnej, že ho radši využiju k relaxaci vsedě s hotovým hrnkem kávy :-) EDIT: Taky cena je o něco příjemnější. A rovnou bych zkusil něco od Has Bean... Tak honem dokud je to v rámci EU :-)
×
×
 • Create New...