Jump to content

vnahodil

Members
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by vnahodil

 1. Fnguje pořád dobře, koukal jsem tam, díky! Na VŠE je, pokud vím, pořád Ing. Já dělal bakaláře na Karlovce, kde je pak Mgr., ale magistra/mastera mám stejně z Anglie. Tam si ani titul ke jménu nepíší, pokud nemáš PhD.
 2. Finance a ekonomie. Jinak hlásím se samozřejmě normálně přes nabídky na stránkách bank, ale neznám všechny menší firmy, co tam jsou, tak jsem to jen zkusil, kdyby se náhodou někdo v oboru pohyboval.
 3. Ahojte, vím, že je asi malá šance, ale kdyby náhodou... Dodělal jsem právě magistra a sháním práci v Zürichu, ideálně v asset managementu. Pokud tam někdo pracujete, tak budu rád za jakoukoliv radu nebo kontakt. Díky!
 4. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/tatana-mala-diplomova-prace-plagiatorstvi_1806281500_ace https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/mala-delala-koncipientku-300-kilometru-od-domova-praxi-prito/r~39ebc98c79ee11e8bb77ac1f6b220ee8/?redirected=1530193289 To nám zase jednou bude vládnout expertka...
 5. Poslední univerzitní zkouška v životě napsána. Teď už jen napsat do konce července diplomku (a sehnat práci ve Švýcarsku) a bude vymalováno. Mám z toho radost.
 6. S InDesignem jsem nikdy nepracoval, ale minimálně na univerzitách se používá LaTeX pořád. Za měsíc v něm budu sázet diplomku, moc se na to těším. Ale po počátečních problémech s první prací už mi to dělá, co potřebuji, takže je to spíš jen o cviku.
 7. Ahoj, já tu jsem sice jen pasivní čtenář, takže asi nejsem tak důvěryhodný...Každopádně v Anglii studuju a v pondělí večer pojedu na týden do Prahy, takže pokud by nastala krizová situace a nemohl bys nikoho sehnat, tak se když tak ozvi. Vláďa
 8. Souhlasím, pro mě to jsou taky favorité v současnou chvíli. Jediné, čeho se bojím, je ta velikost, aby mi "netrčely" přes zápěstí. Asi si je budu muset jít vyzkoušet do obchodu, nevím, jak to odhadnout. Každopádně přijímám i další nápady! Ale co jsem to tu pročítal, tak tyto by měly být v této cenové relaci na tom nejlépe.
 9. Omlouvám se, podíval jsem se na druhém počítači a opravdu ty fotky nejsou vidět, zkusím je ještě přidat druhým způsobem sem. Primky po dědovi: Staré swatch hodinky: Jinak koukám, že názory se celkem různí, pravda je, že Orienty jsou takové usedlejší, i když jsou krásné, takže se v současné době víc kloním k pětkám (navíc pokud bych nechal opravit ty primky, tak by se daly nosit jako "jednodušší" hodinky, i když jsou poměrně malé). Co se týče kalibrů 4R3x, tak se mi popravdě zdá většina těch hodinek příliš velkých/masivních, což by se asi na mojí ruku tolik nehodilo. I ty v odkazu mají case 45mm, což by už bylo téměř určitě moc. Ještě budu googlit, ale zatím mi žádné nepadly tolik do oka. Děkuju moc všem, je to tu super fórum! Jen doufám, že tomu úplně nepropadnu, už to tady pročítám třetí den v kuse, peníze budou potřeba i jinde. Edit:Citizeny jsou moc pěkné, ale finančně už zas o level výš, radši chci do začátku zůstat při zemi a vidět, co se mnou hodinky udělají.
 10. Ahoj, díky moc za rychlé reakce a rady! Co se týče Seiko 5, tak jsem oba modely plánoval dát na kožený řemen, viděl jsem to tu na pár fotkách a myslím, že už by se to dalo nosit i ke košilím. Ohledně velikosti, tak jsem si na internetu našel Swatch hodinky, co jsem dostal někdy ve třinácti letech (https://www.swatch.com/en/watches/ygs4019ag-coal-black/), které by měly mít šířku case 37,4mm, tedy podobně jako SNK807. Nicméně, když je mám na ruce, tak mi připadají poměrně malé (možná za to může i dost malý ciferník?). Přikládám fotku, abyste mohli poradit, jestli např. 40-41mm hodinky by mohly sedět nebo jestli opravdu končím u menších hodinek. Jinak Orient Bambina v nové generaci mají jiný strojek, který by snad už měl umožnit manuální nátah i zastavení vteřinovky. Ještě přikládám fotku těch Primek, běží poměrně přesně (těch 12 hodin než jim dojde šťáva), pořád přemýšlím, jestli má smysl je nějak renovovat. Nevíte, čím by to mohlo být, že jdou tak krátký čas?
 11. Ahoj všem, už dlouho toužím po mechanických hodinkách, což se ještě umocnilo, když jsem našel sbírku starých dědových hodinek. Bohužel jsou všechny rozbité kromě jedněch starých manuálních Primek bez pásku, které ale bohužel vydrží natažené jen cca 12 hodin, což mi přijde dost málo na každodenní nošení a nutnost nastavování času. Rád bych tedy pořídil levné automatky na každodenní nošení, kde mě nejvíc zaujaly Seiko SNK807, Seiko SNZG15 a Orient Bambino (druhá verze). U Orientu se mi líbí elegantní vzhled, kdy bych je využil zejména do práce ke košili, nicméně pro volný čas a ke triku mi připadají trochu moc formální. U Seika (kde se mi u obou moc líbí průhledný case) je mým favoritem SNZG15, nicméně se trochu bojím velikosti - mám poměrně úzké zápěstí, cca 16-16,5 cm. Nebudou takové hodinky příliš velké? Samozřejmě cenově jsou také trochu odstupňované, což pro mě hraje roli, jsem v šetřícím režimu na další studia. Budu rád za jakékoliv názory a srovnání, děkuju moc! http://www.longislandwatch.com/Orient_AC00009W_Dress_Watch_p/ac00009w.htm http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-5-snk807k2-military-automatic-mens-watch-snk807.htm http://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-automatic-sports-snzg15-snzg15j1-snzg15j-mens-watch-2222.html?currency=EUR
×
×
 • Create New...