Jump to content

Pavel87

Member_50
 • Posts

  280
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Seiko, Prim, Oris, Hamilton

Recent Profile Visitors

923 profile views

Pavel87's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

 1. Paráda, gratuluji k výběru. Moc se mi ty Hamiltony líbí, to budou nesmrtelný hodinky. Zvažoval jsi třeba tohle Seiko? https://www.hodinky-365.cz/seiko-5-sports-automatic-srpg27k1-x1213096
 2. Pavel87

  Novinky Orient

  Ooo tak už vím, co si budu přát k narozeninám. Jen to teda trosku povyrostlo na výšku, ale to bude snad nepostrehnutelné. Taky se mi líbí průhledné dýnko. Rád se podívám na práci strojovny
 3. Od září 2021 denně na ruce. Ještě žádné hodinky mi neudělaly takovou radost a nenacházel jsem na nich pokaždé něco nového a zajímavého jako tyto!
 4. Díky za názor. Ja se dřevostavbám vyhýbal a měl proti nim plno předsudků. Pak jsem se o ně začal trošku víc zajímat a nakonec jsme zjistil, že nejspíš nebudou vůbec špatné. Do budoucna s nějakou přístavbou nepočítám, maximálně tak nějaký zahradní domek na kola, motorky a sekačky. Spíš bych ale potřeboval doporučit nějakou dobrou firmu pro zhotovení dřevostavby, protože jak jsem pochopil, tak preciznost při zhotovení je pro budoucí vlastnosti i životnost domu klíčová.
 5. Chlapi, máme projekt domu, stavební povolení atd. akorát se nemůžeme domluvit s žádnou firmou - před Vánoci za 5 mil. nyní ta samá firma za 7 mil. a bojím se, že než to bude stát, tak budou chtít 9 mil. což teda fakt nemáme. Materiál není a když je, tak za neskutečný prachy. Nikdo nechce nic garantovat, za nic ručit, odmítá stavební dozor, smlouva neexistuje nebo je cárem papíru, který v okamžiku, kdy přestane být výhodná pro zhotovitele, tak končí. Mám možnost nakoupit materiál dopředu a bezpečně jej uskladnit. Ale to se pánům maltomrdům nelíbí, protože bych pak nemohl poslouchat, že se cihly zdražily o 100 %, kov o 500 % atd. a oni by mě nemohli okrást. Z několika firem, které jsem oslovil, vesměs naprosto stejná písnička. Proto se chci zeptat na firmu ze střední Moravy, která staví kvalitní dřevostavby? Máte prosím nějakou osobní zkušenost a mohli byste poskytnout doporučení či reference? Cestou zděného domu se mi bohužel po výše popsaných zkušenostech nechce vůbec jít, svépomocí na to bohužel nemám kapacitu. Díky a promiňte za dlouhý příspěvek.
 6. Chlapi vy mě tady teda pěkně ser.te s těmi Orient Star Škoda, že se nedají sehnat tady někde u nás a musí se těšit takové komplikace jako je clo. S ČP mám v tomto směru také nějakou zkušenost a věřte mi, že toto řešit nechcete - např. u zásilky z USA za cca 1200 napočítat clo za 250 je zvěrstvo!
 7. Vlastníte prosím někdo chytré hodinky značky Sequent, docela by mě zajímalo, jaké s nimi máte zkušenosti? Kvalita provedení, přesnost, pohodlnost atd.
 8. Jsou to SRP707K1 ty 715 mají černý cifernik a nemají tah, tyto jsou modré se sunburstem a s tahem
 9. Tohle je paráda, co je to prosím za referenci?
 10. Dnes jsem je zase očumoval ve vitríně a jsou moc pěkné, hned se mi líbili. Nechci si ale kupovat po 3tí 4R35 kalibr či jeho variace - zejména po ochutnávce základního kalibru od Orientu, u kterého se mi zdá daleko lepší účinnost nátahu (delší rezerva chodu) a především přesnost, ta je za ty peníze famózní!
 11. Poslední den tohoto roku umírá!
 12. Už 3 měsíce každý den, přesnost cca +7 s denně. Paráda. Oproti 4R36 je tedy ten “Orientální” kalibr takový lepší, přijde mi, že se lépe natahuje.
 13. Nemáš zač! jako za ty peníze je to pěkné. Doporučuji tak měsíc nechat “chrastivý” tah na ruce a uvidíš, že se na něj budeš potom dívat jinak - vlastní zkušenost.
 14. A nebo jsou zde pro tyto případy vždy pilotky od Orientu! Pokud je to jako u jiných modelů, kde za málo peněz velmi mnoho muziky, zkusil bych omrknout i je - třeba přeskočí jiskra.
 15. Pořídil jsem nedávno Orient Field verze 2 s modrým sunburst cifernikem a jako super kukačky za směšný peníze, přesnost paráda, oproti 4R36 (NH36) od Seiko jsou dokonce i přesnější. Jsou to takový denní hodinky, u kterých se nebojím je vzít kamkoliv. Jak už zaznělo, sehnat pěkný levnější a originální kousek, který je něčím pro nositele zajímavý je kolikrát lepší dobrodružství, než hodinka za 100 litru.
×
×
 • Create New...