Jump to content

Msater1

Member_50
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

About Msater1

 • Rank
  Pokročilejší začátečník

Profile Information

 • Fanoušek značky
  Certina, Seiko, Omega

Recent Profile Visitors

355 profile views
 1. Mám zápěstí 16,5 cm a pocitově jsou v pohodě Ta cena je trošku oříšek. Oproti ostatním určitě vyčnívají vzhledem, který mě nadchl, ale upřímně bych je cenově snížil tak o 5-10K. Určitě bych je doporučil tomu, komu se zalíbí na první pohled. Mně osobně drobet zklamal horší tah.
 2. Tak jsem byl na testovačce a opravdu Spiritky jsou na moji ruku moc velké. Věřím, že by se našli tací, kteří by to ještě zkousli, ale já bych to tam stále viděl (Průměr je perfektní, ale těm obřím nožkám nerozumím). Na druhou stranu mi na ruce přistály Seiko Prospex SPB143J1 a SPB185J1 + Grand Seiko SBGN003. Osobně mě nejvíce zaujaly SPB185J1 + GS. Konkrétně GS vypadají opravdu luxusně a je z nich ta vyšší třída cítit. Špatné je, že GS jsou již vysoko nad limitem, a tak se spíše dostávají do kategorie delšího spoření (snad příští rok ) i když v této ceně už jsou také BB58, které jso
 3. Musím říct, že moje ruka je také spíše takový "lovečák", takže uvidíme, jak to bude vypadat. Aktuálně plánuju vyzkoušet Spiritky (nedávám jim ale kvůli rozměrům moc šancí), hodím pro pocit na ruku GS SBGN003 a možná něco od Seiko (především mi jde o SPB185J1), ale u 6R35 mi příliš nesedí lehce "zasekanější" vteřinovka (beru to jako daň za 70h díky 21.600bph). Rado nejsou úplně můj šálek kávy. + mě zaujalo několik kousků od Ballu, ale ten už k vyzkoušení moc po Praze není. Škoda, že v Koscomu neměl více prostoru a byl stažen. Mají super zpracování a nyní dokonce strojek s 80h.
 4. Je pravda, že nad SBGN003 jsem už taky kroužil
 5. Podmínku nemám na inhouse, ale tím "lepší strojek" myslím například vyšší rezervu nátahu => alespoň 50-60h +
 6. Děkuju za dobré tipy, ale spíše se snažím odstrčit od potápek (už jich mám několik a raději bych něco toolovějšího, nebo pilotky) a musím říct, že ty colty zní dobře a BB58 taky vypadají pěkně. Pomohlo by mi při výběru, pokud bych se snažit ponechat podmínky nové/lepší strojek/ a navýšil limit na 70k ? Má se jednat o hodinky k větší události, a tak bych dokázal nakonec i něco málo přitlačit (max. 20K).
 7. Například stylem se mi líbí také Alpiny Startimer Pilotky, ale tam narážím "pouze" na Sellitu s 38h. Holt Spiritky u mě hodily vysokou laťku a přestože se snažím oprostit od různých podmínek (například aplikované indexy), tak ne a ne narazit na dobrého rivala (přestože jsem si pro přehled zkusil navýšit rozpočet na 60K, ale to bych nerad měnil). MIDO Commander vypadají dobře, ale zdají se mi podobné s ML daydate, které již vlastním.
 8. ML mám rád, ale Aikon 39mm mi vzhledově moc nesedí. Orisky se mi líbí dost (především Sixty-Five + propiloty), ale jejich modely s inhousem stojí prakticky dvojnásobek + pilotky jsou obří.
 9. Tak to je veliká škoda. Při takových rozměrech se s tím zápěstí pere těžko.
 10. Vypadají opravdu zajímavě, ale ta datumovka mi tam hodně nesedí.
 11. Zdravím všechny. Rád bych poprosil o radu v případě výběru hodinek. Opět na mě zaútočil chronobundus, a tak po SPB129J1 hledám další zajímavý kousek. Co se týče podmínek, tak těch mám několik. 1. Velikost max 42mm (zápěstí 16,5 cm) Ideálně 40 mm. Lug to lug max 49mm. 2. "Lepší" strojek. Rád bych rezervu nátahu 50h + (tohle je spíše částečná podmínka, kterou uvítám). Myslím tím také to, že preferuji například nějakou "modifikaci", aby byl strojek alespoň něčím vylepšen. Je to podivná podmínka, ale do "obyčejné" ety/sellity se mi příliš jít nechce. Přestože bych rád in-house, tak
 12. Sumasumárum jsem prakticky rozhodnut pro North Flagy. Bohužel jsou v naší domovině oproti zahraničí lehce dražší, a tak se na začátku příštího roku chystám zajet do Německa a udělat si novoroční dárek .
 13. Této značce jsem zatím na chuť nepřišel. Samozřejmě mají také krásné modely, ale ty už jsou mnoho tříd mimo mojí ligu.
 14. Mě se osobně také velice libí, ale v Praze jsem tuto řadu nikde neviděl a bez vyzkoušení si je objednávat zas nechci.
 15. Osobně ještě pokukuji po Ball Engineer M 40mm (http://www.ballwatch.com/global/en/collections/engineer-m---86/challenger--40mm----nm2032c-sca-bk---2199.html) Měl by se zde nacházet jejich in-house s výdrž až 80h + zvýšená odolnost proti otřesům, ale ty jsem ještě neměl možnost vidět naživo.
×
×
 • Create New...