Jump to content

Davidofs.cz

Members
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

About Davidofs.cz

 • Rank
  Začátečník
 • Birthday April 20

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Fanoušek značky
  Seiko, Oris

Recent Profile Visitors

111 profile views
 1. Chlapy, Vy jste horší než báby na trhu. Zdánlivě normální situaci tu řešíte jak moje manželka. Proste každé hodinky, co si koupím, si dlouho nenechám. Než se ozve zájemce, zpravidla 2-3 mesice čekám, tak mám dostatek času si je užít. Některé hodinky už mám opakovaně ty samé. Po prodeji přihodím něco, koupím něco dražšího a znovu dokola. Až budu u Rolexů, asi to tak často točit nebudu. Pokud to někomu přijde divné, mě prijde divné spíše se tomu divit, natož to rozebírat. Dělá to tady většina lidí, jen ne tak okatě.
 2. Já nevím, ale to tu točím hodinky jenom já? Žádné u mě déle než 3 měsíce nevydrží, což je dostatečně dlouhá doba se jimi pokochat a pustit dál do světa. Až na výjimky to tu takto dělá každý. O tom zisku, to bych nechal bez komentáře, stačí se podívat, kolik vyjdou s DPH a clem, budu rád, když neprodělám, ale to je daň za to, když chce člověk točit hodinky. Určitě ti nebudu bránit je vzít z Ebay za 10tis, ale připrav se na další poplatky, které si Ebay hlídá. Navíc zpoždění zásilek je teď globálně všude, tak bych je očekával až po létě.
 3. Podělím se o zkušenost s těmito pěknými hodinkami. V pátek mi přišel balíček z USA, který jsem po pravdě už odepsal a říkal jsem si 10 litrů v hajzlu, ale nakonec to dorazilo, přesně po 3 měsících a 9 dnech. Sledování zásilky už dávno přestalo fungovat, takže přepravce napsal, že zakázka je buď doručená, nebo ztracená. První dojmy z hodinek jsou pozitivní. Našel jsem u sebe místo pro quartzové hodinky, které jsem si říkal nebudu nějaký čas kupovat. Navíc jsou to hodinky s příběhem, které musí přeci každý mít. Protože mám raději tahy, volba padla na první matovou reedici s článkovým tahem a datumovkou. Tah je pohodlný, motýlková přezka praktická, jen mi trochu vadí, že si ve výrobě nedali práci s tím, aby měl stejnou povrchovou úpravu jako pouzdro, které jinak matové, ale zase lze tah později brousit a zbavit ho tak případných vlásečnic a vrypů... Pouzdro není vůbec velké, přesto že má 45mm, ale hodinky opticky zmenšuje sklíčko, které má jen 39mm. Je to safír, takže bez obav. Korunka není šroubovací a vodotěsnost "pouze" 50m, ale předpokládám, že bazén normálně zvládnou. Nejsem nějaký perfecionista, takže datumovka mi cifr nekazí, oceňuji když jí mám na hodinkách. Chrono funguje klasicky, vteřinovka běží stejným počtem kmitů jako u automatů, ale po několika minutách se zastavuje na 12, což mi trochu vadí. Mám raději i u automatických chrono, když běží nonstop a něco se pořád na cifru děje. Nonstop běží pouze mimostředná vteřinovka. Zadní strana hodinek je pěkná s odkazem na příběh k hodinkám. Krabička je strohá, menší, něco jako Seiko. Celkově jsem s hodinkami maximálně spokojen.
 4. Já jsem si včera řekl, že do želv znovu půjdu, podařilo se mi sehnat pěkné Save the Ocean SRPD21K1 za rozumnou cenu, teď ještě, aby dorazily z USA Dříve jsem měl klasické červenomodrá luneta a jednobarevný modrý číselník a tohle je za stejné peníze o chlup lepší
 5. Ty Certiny jsou super, ale vadí mi, že nejsou full set a vypadají celkem už obouchaně, zkusím hledat dál.
 6. Už o nich neuvažuji :-) Primky mi asi zůstávají zapovězené. Vintážky nechci a na nové mi je líto peněz. Asi zůstanu věrný Švýcarům :-)
 7. nene, já jsem zatím zájemce, ne prodejce, sonduji jestli mají cenu, za kterou se prodávají? Je fakt, že jsem je ještě prodávat neviděl a někdo tu kdysi před 7 lety psal ve vláknu, že nové stály 11tis. Nepřijde mi to jako výrobek, který by měl cenu zvyšovat, ale když vidím za jaké rakety se prodávají nové Primky, tak jsem chtěl tuto diskusi oživit. Osobně se mě nezamlouvají hlavně z důvodu, že mají malý průměr pouzdra, údajně jen 34mm podle prodávajícího. Je tam Eta 2824-2.
 8. co mi prosím povíte o těchto Orlíkách, nejsem odborník na Prim, ale vypadají rozhodně jinak. Byly údajně vyráběny v Eltonu do roku 2007. Jakou asi tak mají cenu?
 9. Díky za inspiraci, Certina je super, ty Hamiltony jsem vůbec neviděl, vypadají přesně tak, jak bych si představoval, podívám se po nich. Nomos Tetra je bohužel cenově mimo, Frederique Constant Toneau vypadají dobře, takový Franck Muller homage. Festinu beru jako podřadnější značku, ale nevypadají zle. Luis Erard také dobré, akorát značku nemám vyzkoušenou. Lze nějak jednomyslně říci, která z těchto citovaných značek je nejvíce prestižní?
 10. Za 1800,-Kč na FB neber to. Oblíbený tourbillon
 11. TH Monaco jsou úplně mimo, stejně tak Bell Ross. Za ty Fortisy děkuji, je to rozhodně alternativa, která připadá v úvahu. Nalezne někdo ještě něco? Blbý je, že těchto hodinek je hrozně málo na trhu, hledat starší je běh tak na 1-2 roky.
 12. Co se týká přístupu, výhodnosti, poplatků a všeho mám zatím nejlepší zkušenosti s Equa bank. Neměla by chybět ve srovnání.
 13. Vím, že to není nic moc, ale já ve čtyřech ještě neměl nic
 14. S tímto rozpočtem bych volil ze značek Citizen, Orient. S G-Shockama to také lze vyřešit, ale ty se nehodí na všechno... lze vybrat nové celkem dobře zpracované v této ceně (případně pár stovek navíc). V případě starších bych zůstal u těchto značek a volil vyšší model za tuto cenu... Ale budeš si muset počkat, než se něco objeví... Citizen BM7451-89E, Orient FUG1S003W
 15. Zdravím, zatím se mi nepoštěstilo, abych narazil na nějaké zajímavé hranaté hodinky, pro srozumitelnost čtvercové, případně obdélníkové pouzdro, které zatím nemám ve sbírce. Protože jsem přešel na automaty, tak jedině v automatu a nějakou repre značku, ne microbrandy. Netrvám na nových, rozpočet mám cca 20 tis., tedy to mohou být nové za 20, nebo starší (ne vintage) s retail price kolem 30-50tis. Jediné co jsem objevil a zaujalo mě jsou Certina DS Podium Square automatic a to buď s chronografem, nebo bez. Tento model se už neprodává a někde je sehnat z druhé ruky je pravděpodobné jako, že uvidím lyžovat medvídka mývala. Na barvě pouzdra, nebo pásku netrvám. Pohon asi nějaká Eta 2824-2, nebo Sellita, nebo 7750 Valjoux v této cenové relaci. Co bude, to bude. Pokud máte nějaké zajímavé nápady, sem s nimi.
×
×
 • Create New...