Jump to content

Dal

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About Dal

 • Rank
  Začátečník

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Uh. Hradiště
 1. Dá se říct, že je to taková hodinářská raritka v dnešní době používat strojek, vzniklý úpravou strojku s mimostředkou. Takový kousek živoucí historie, takto je třeba k tomu přistupovat :-)
 2. Jsem zvědavý, jak dlouho na tom VZV vydrží, třebas za rok zkus napsat jak fungují, jestli se změnila odchylka a tak. Držím palce!
 3. Dobře, tedy pokud vlastnost, nemůže to mít nějaký kladný vliv na zvýšení ochrany strojku při nárazu? Nebo to prostě jen plyne z konstrukce, a nebyl to vyloženě záměr?
 4. Citizen/Miyota 8200 je známý zastavováním vteřinové ručky při nárazu nebo prudkém pohybu hodinek. Chtěl bych se zeptat, jestli je to vada nebo vlastnost, a jestli to třeba není i záměrné opatření nějak chránící mechaniku před nárazy? Má někdo tento kalibr který se takto neprojevuje? Na netu se mi k tomu nepodařilo dohledat žádné bližší informace.
 5. Robert Merle - Malevil - jeden ze základních románů "postapo" literatury :-)
 6. Syrovar - malý pivovárek ze Syrovína s už docela slušnou tradicí, lze doporučit!
 7. Jen můj pocit, ale: šestihranná korunka bude dost nepohodlná namanipulaci, ikdyby neměla sloužit k natahování. Nožičky mi přijdou humpolácké (ač mám industriální design rád), možná by prospělo alespoň sražení hran v půdorysu.
 8. Dal

  Jaké Citizeny

  Já beru jako charakteristické pro Citizen NH8381 velká oranžová ručka co zpřehledňuje čtení času.
 9. Dlouho o nich uvažuju, a tohle mě zase přiklání ke koupi. Hezky napsané. Nezkoušels sledovat přesnost po pádu, jestli nastala nějaká změna?
 10. Dal

  NIDOR

  Koupil je tam zesnulý příslušník rodiny za svou první výplatu, tedy věřím této informaci, leč je pouze ústně tradována.
 11. Dal

  NIDOR

  Zdravíčko, nenašel jsem zde vlákno o značce NIDOR, pokud jsem hledal špatně tak se omlouvám a toto prosím smazat. Nicméně, vložím foto svých NIDORů s otázkou, jestli o nich někdo neví něco bližšího. Já vím pouze to, že byly koupeny v cca 30. letech v Bohumíně, a mají 15 kamenový stroj.
×
×
 • Create New...