Zdravím,
rád bych se zde zkušenějších zeptal na radu. Nedávno jsem si pořídil své první “pořádnější” hodinky, jde o starší quarzové Seamastery se strojkem 1342 se 13 kameny.
Hodinky jsem pořídil jako nefunkční s tím, že bych si je rád dal sám dohromady, čistě abych si k nim vytvořil nějaký vztah jakožto k prvním hodinkám. Nicméně se o hodinky zajímám relativně krátce a po technické stránce jim téměř nerozumím, oběhal jsem tedy hodinářství a po delší době jsem narazil na hodináře, který mi byl ochoten pomoci.
Hodinář hodinky měřil a zkoušel vložit baterii. Říkal, že z měření vyšla enormně vysoká spotřeba strojku a po vložení baterie se nic nestalo, dál mi příliš poradit neuměl. Na mezinárodních fórech mi lidi řekli, že by teoreticky mohlo jít “pouze” o nějakou překážku ve strojku a tudíž by mohlo stačit jeho vyčištění.
Momentálně ale nevím co a jak nebo kam zajít. Obávám se zajít do většího hodinářství či servisu, jelikož můj rozpočet je řekněme skromný. A ano - nyní si již uvědomuji, že má koupě příliš inteligentní nebyla.
Uměl by mi tady někdo tedy, prosím, poradit, kam přesně zajít (ideálně v hlavním městě), kolik by mě mohlo cca ještě stát hodinky rozchodit či zda máte jakékoli další nápady ohledně toho, proč hodinky nejdou.
Všem předem mockrát děkuji.