Přejít na obsah

trew

Členové
  • Příspěvky

    25
  • Registrace

  • Přítomen

Vše od uživatele trew

  1. Včíl jsem se podíval i na ciferník . Oprava je jednoduchá . Zinková běloba a vosk ze svíčky . Rozehřát a dát do poškozených míst . Žiletkou seškrábat na úroveň smaltu Odstín bude naprosto stejný .
  2. Stroj Je Rozkopf patent dělal až později . Hodně hodinářů ho napodobilo . Laciný a jednoduchý stroj spolehlivý . Dělal i luxusní hodinky . Ale základ byl vždy stejný . Max nějaká komplikace .
  3. Je toho kolem 1000 kusů. Kapsáče i náramkéče . No zájem nula . Tak jsem toho nechal.
  4. Velice hezká práce . I se záručákem Sklíčko zajímavé tzv, býčí oko .Hodinky pochopitelně jdou . Výroba tak 1840 No a výrobce je se vším všudy na krytu hodinek .
  5. Podle mne budou starší. Tak rok 1900. Stroj .. ten vypadá na Svis. ale kupovali se i jednotlivé součástky a skládalo se to všude možně. Podle punců by se dalo zjistit kde bylo vyrobeno pouzdro . Mohou to být opravdu jeptišky nebo biřmováky . Kmotr dával k biřmováni . Víc toho z fota nelze .
  6. Vzhledem k tomu že jsem propadl i hodinkám náramkovým tady budu pečlivě naslouchat spíše vám. Ale sem tam se pochlubím a zeptám se . Nikdo neví vše .
  7. Dobrý večer po více než 10 letech . Tato léta jsem věnoval práci a nějak nebyl na nic čas. Nyní jsem se vším sekl a rozhodl jsem se jen věnovat svým koníčkům. Pokud bude zájem budu sem dávat zajímavé kousky špindlovek . Sbíral jsem po celou dobu tak se sbírka rozrostla .
  8. Pravděpodobně Francie 40 léta .
  9. trew

    Rellum

    Pro nacisty dělalo mnoho hodinářů a jen ti nejlepší ... Také mají dvoje značení .. značku hodináře a DRGM . Patentováno říší nebo tak nějak .
  10. To jsou typické hodunky v tule . To si nechávali dět myslivci .Stroj je dovoz . Ciferník je skutečně upevněn ve dvou místech kolíky a vevnitř stroje ho přidržují šrouby které se do mědi kousli . To je častý jev .
  11. Ciferník je dělaný v Olomouci a je původní . Tento klenotník kupoval stroje a dělal pouzdra . Universum atd. A cibule se i dnes nosí třeba v kapsičce u košile jsou na to řetízky . I tenkrát tomu tak bylo . Nebo se používal sportovní řetízek .
  12. trew

    strojek

    Hodinky z nedostatku pouzder byli běžně vyráběny jako náramkové . Zajímavé je, že to bylo u jeptišek . Pánům to ještě chvilku trvalo než se rozloučili s kapsáči . Na tento vynález přišli v podstatě služky kdy jim hodinky na řetízku zavazeli . Bylo spoustu přípravků a pomůcek ¨, které i neupravené kapesní hodinky umožňovali nosit přímo na ruce . Ať už různá kožená monstra až po důmyslné chmatáky podobné dnešním tahům .
  13. Neumím editovat tak dávám obrázky menší znova snad to bude stačit .
  14. Roskopfky to jsou hodinky legenda a kvalitní zachovalé teprve budou ty kdybych neměl tak to jako bych neměl nic :-)
  15. Dobrá fotky udělám menší .. A budu dávat hodinky s rodokmenem :-)
  16. Zeptej se známého starožitníka kam dává hodinky . V Rájci je opravdu mach ale na Špindlovky nevím jestli ....
  17. To vypadá na naštípnutý kámen .. to se lehce vymění ..
  18. trew

    Tissot

    Docela se zase prodávaji .. Otazka co je nutné opravit .
  19. Tak na ukázku zlomek mojí sbírky . Fotky byly obrovské,nahrej prosím,menší.....díky,Gilius
  20. Tyto značky se vyskytují jak na plášti tak případně na stroji . V podstatě jsem vybral nejznámější výrobce do roku 1930 . Něktrří samozdřejmě fungují velice kvalitně dodnes .
  21. Zde pár značek výrobců kapesních hodinek. Budete vědět co máte doma za poklady :-)
  22. Hezký kousek . Takové nemám a to sbírám cibule hodně dlouho a mám jich něco přes sto kusů :-)
  23. V devatenáctém století se spousty věcí nepuncovalo . I když již Marie Therezie nařídila kovozkušebníctví . Církev neměla potřebu puncovat téměř vůbec . Spousty drobných výrobců rovněž nežívalo punc . Alpaka , reaguji na odpověď nademnou si nesla hodně často cechovní značku . Ta se často zaměňuje z neznalosti za punc . I tak mnoho drobných výrobků si nenese žádné označení . Na druhou stranu se mohou oběvit cibule , které mají na plášti značku rytce , punc země ve které byly vyrobeny , punc dvou i tří zemí ve kterých se vyskytli . :-)
  24. V podstatě nic zázračného . Obecný kov . Oceněny v na výstavě v Miláně v roce 1906 . Současná cena tak do 1000 Kč . :-( Oprava u hodináře se ti nevyplatí . Nejlepší bude když se do toho pustíš sám . Vyleš*** nebude problém , ciferník na to je dobrý syrový brambor , číslice pečlivě domalovat . Ručička se dá sehnat .
  25. Možné je opravdu vechno i to že je to slepenec jak je nyní zvykem z více kusů .. Bohužel na Aukru i na burzách :-(
×
×
  • Vytvořit...