Jump to content

Pavel34

Member_50
 • Posts

  98
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  hradec

Pavel34's Achievements

Pokročilejší začátečník

Pokročilejší začátečník (3/8)

 1. :-) Tak si dneska tak sedím v hospodě u okna a odpočívám u pivka po lyžování a venku vidím chlápka co si bleskově vyfotí hodinky a zapadne do cukrárny. "Asi hodinář...", povídám manželce. Byl jsem zvědavej, cos měl na ruce, tak jsem po čase zase zabrousil sem. Pěkné. :-))
 2. Se subama se potápím do trávy :-)
 3. Dneska garážové odpoledne :-)
 4. Na ruce rozhodně nevypadají malé (foto calibre11.com)
 5. malda 11:40 Jakého máš Durateca?
 6. Malda, 11:40: Mám tam Rohloff. Funguje perfektně. Není na závodění, protože při řazení je potřeba nešlapat = nepohybovat klikama. Ale má řadu jiných výhod, pro mě důležitých, hlavně že nemusím čistit a mazat řetěz po každý jízdě... z řemenu bláto opadá samo. V lese, kde jezdím, je bláto 3/4 roku a 1/4 roku prach. Nechal jsem tam i platformy na tenisky. Z toho, co píšeš, hádám, že kolo na kterým jsi jel, mělo špatně zvolenej stálej převod. Já jsem ho na novým kole taky nechal vyměnit a přitom jsem to nastudoval. Těď je vše super, jízdní odpor je menší, než u 99% jiných kol s řetězem. Rohloff doporučuje převod 2,5 pro 26" kola, to je třeba pro 29" přepočítat. Mám 2,21 a 29". Při správným nastavení se jede nejvíc času na 11. rychlost, při které je převod 1:1, nic se uvnitř netočí. Rychlosti 8 - 14 mají zanedbatelné ztráty a jsou tiché. Rychlosti 1 až 7 mají citelný odpor a jsou hlučné, prý se to zlepší po zajetí. Na tyto nízké rychlosti ale nejezdím, jen v extrémním terénu, nebo pokud jedu naschvál pomalu, třeba v sedě do kopce. Jinak kopce jedu na 9 vestoje a na 14 při max. frekvenci šlapání cca 43 km/h, což je pro mě na horským kole OK (z mírného kopce, hehe). Blatníky ani nesundávám, nemá to cenu :-) edit: asi neumím vložit příspěvek jako odpověď...
 7. Krásnej únorovej den, tak jsem trochu pojezdil. Kolo bez řetězu je v tomhle blátě k nezaplacení. Je to paráda, NEčistit a NEmazat řetěz
 8. panedge 16:16: S černým ciferníkem vypadaj fakt dobře!
 9. Dík za nápovědu, našel jsem je, ale nejsou to ty bílý. Je to barva "Rosa" neboli "pink model". Že tys ty bílý už koupil ?
 10. Ta moje neustale vybirala a vybirala a s kazdym dalsim vyberem sla o krok dale co se tyka vkusu - nakonec jsem to risknul a obdaroval timhle (a spokojenost je velika!) http://www.pejcelovi.com/hodinky/epos.jpg mimochodem jako dalsi kousek se chystam na neco podobneho: http://www.pejcelovi.com/hodinky/orient_ruzove.jpg http://www.pejcelovi.com/hodinky/orient_bile.jpg Ahoj, co je to za typ, tyhle bílé Orienty??? Dík.
 11. Tak jsem neodolal a koupil, verzi STEINHART "Nav B-Uhr stainless steel". http://www.steinhartwatches.de/index.php?i...13&Sel_ID=18#13 Platil jsem Paypalem, trvalo to 2 týdny než přišly, ale jsou pěkný :-)) Prodejce komunikuje bleskově emailem anglicky. Akorát nemaj vypouklý sklíčko, což jsem čekal (Das gewölbte und entspiegelte Saphirglass), ale třeba mě němčináři opravěj, že jsem rozuměl blbě.
×
×
 • Create New...