Přejít na obsah

Lanco


Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

dlhsie sa snazim najst nejake info o hodinkach ktore som dostal ako chlapec. Zatial sa mi k nim podarilo najst len tolko ze je to firma ktora je v sucastnosti v cinskych rukach ale do cca 70 rokov vyrabali vela roznych modelov a boli celkom uspesni.

Hodinky som nemal otvorene, ale strojcek by mala byt ETA 251.272 quartz chronograf bez termokompenzacie.

 

Hodinky boli kupovane u nas v ceskoslovensku niekedy pred revoluciou. Ak by ste niekto vedeli nieco blizsie ohladom modelu, tak by ste ma potesili.

 

A este jedna vec. Kupil som k nim u dvoch levov remienok, ale rozpadol sa bez nosenia, tak hladam nahradu. Len si esteticky neviem predstavit co by sa k nim najviac hodilo. Svetly cifernik, bronzovo cierna luneta. Nejak mi k nim nic nesedi. Ak by ste mali tip tak sem s nim :-). (sirka je 20mm)

 

Vsetkym pekny slnecny den :-)

 


post-68050-0-29062600-1568017681_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Koukám, že podle znáčku by moje hodinky mohly být ze stejného časového období, jako ty Tvé. 

Koupil jsem si je v TUZEXu na Václavském náměstí asi týden před zrušením těchto prodejen. Byly v konečném výprodeji a po všech škrtech byla poslední cena 200DM. Koupil jsem je a od té doby jsou stále se mnou. Bohužel starý pán, který mi je servisoval zemřel a poslední servis před 3 roky dělal hodinář, který je tu celkem vychvalován, ale pokud se mi potvrdí, co s hodinkami vyvedl, bude mít před sebou dost nepříjemné dny. 

Doklady už bohužel nemám, jen originální krabičku a původní tah. 

20200725_181453.jpg

20200725_181541.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...