Přejít na obsah

5167A - Aquanaut: Čekací doba u AD


lukaskorinek

Doporučené příspěvky

Ahoj, já žádnou zkušenost nemám, protože jsem si nic u AD nekoupil, ale vím, že ta situace je fakt bídná. Sehnat něco je pořád horší a horší. Před pár lety zpět šlo něco sehnat s trochou štěstí. Žádný waiting list tam není, je tam jakýsi list preferovaných klientů - čím víc si utratil, tím větší šance je něco sehnat. Dokonce prý poslední dobou chtějí v některých AD napsat jakýsi motivační dopis, nebo tě pozvou na večeři a tam si tě proklepnou, před tím, než ti je prodají, aby zjistili, jestli jsi fanoušek do hodinek a nechceš jen něco trendy, nebo hůř, okamžitě je prodat. Možná je to příliš, na druhou stranu člověk co si ty hodinky koupí za retail je může ten samý den prodat o několik set tisíc víc, takže se nevidím, že jsou tak striktní. Prostě dělají hodinek fakt málo a každý je chce koupit, tak to nějak musejí vyselektovat a přijde mi to víc fér, než kdo dřív příjde... Proto začni utrácet za dostupnější modely, nebo to kup na šedým trhu. Bohužel co jsem se díval, tak to stojí na šedým trhu přes 1.4M CZK u nejnovějšího modelu, takže dvojnásobek retailu a i víc :D. Teď jsem četl nějaký rozhovor s CEO Pateku Thierry Sternem a psal tam, že by Nautilus nesehnal za retail ani pro svého syna, otázka jestli je to pravda, ale obrázek si uděláš.

 

Rád bych, kdyby nám více napsal někdo, kdo ty Aquanauty koupil nedávno. Ale myslím, že ty lidi budeš počítat na prstech jedný ruky :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, MickyRocks napsal:

Ahoj, já žádnou zkušenost nemám, protože jsem si nic u AD nekoupil, ale vím, že ta situace je fakt bídná. Sehnat něco je pořád horší a horší. Před pár lety zpět šlo něco sehnat s trochou štěstí. Žádný waiting list tam není, je tam jakýsi list preferovaných klientů - čím víc si utratil, tím větší šance je něco sehnat. Dokonce prý poslední dobou chtějí v některých AD napsat jakýsi motivační dopis, nebo tě pozvou na večeři a tam si tě proklepnou, před tím, než ti je prodají, aby zjistili, jestli jsi fanoušek do hodinek a nechceš jen něco trendy, nebo hůř, okamžitě je prodat. Možná je to příliš, na druhou stranu člověk co si ty hodinky koupí za retail je může ten samý den prodat o několik set tisíc víc, takže se nevidím, že jsou tak striktní. Prostě dělají hodinek fakt málo a každý je chce koupit, tak to nějak musejí vyselektovat a přijde mi to víc fér, než kdo dřív příjde... Proto začni utrácet za dostupnější modely, nebo to kup na šedým trhu. Bohužel co jsem se díval, tak to stojí na šedým trhu přes 1.4M CZK u nejnovějšího modelu, takže dvojnásobek retailu a i víc :D. Teď jsem četl nějaký rozhovor s CEO Pateku Thierry Sternem a psal tam, že by Nautilus nesehnal za retail ani pro svého syna, otázka jestli je to pravda, ale obrázek si uděláš.

 

Rád bych, kdyby nám více napsal někdo, kdo ty Aquanauty koupil nedávno. Ale myslím, že ty lidi budeš počítat na prstech jedný ruky :D .

Ahoj, díky za reakci. To co jsem psal bylo na základě informací z Carollina, ale je otázka, jaká bude realita :) 

U AP RO jsem třeba motivační dopis psal, takže to se taky děje. U Aquanatu to k zapsaní nechtěli. Nautilus je však ještě jiná liga, to jsem ani nezkoušel :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je totiž docela velký rozdíl mezi tím co bylo před 2 lety a co teď. Kdyby ta poptávka a nabídka zůstala stabilní, tak věřím, že by si už ty hodinky dostal každou chvíli třeba. 
 

Máš něco jiného od Pateku? 

Jasně Nautilus je ještě výš, ale i ten Aquanaut je těžce k sehnání. Znám tři lidi co mají Aquanauty. Jen jeden platil retail. BTW tady ve skupině se dočkali snad dva lidi, co jsem díval na fotky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 7. 2021 v 20:31, MickyRocks napsal:

On je totiž docela velký rozdíl mezi tím co bylo před 2 lety a co teď. Kdyby ta poptávka a nabídka zůstala stabilní, tak věřím, že by si už ty hodinky dostal každou chvíli třeba. 
 

Máš něco jiného od Pateku? 

Jasně Nautilus je ještě výš, ale i ten Aquanaut je těžce k sehnání. Znám tři lidi co mají Aquanauty. Jen jeden platil retail. BTW tady ve skupině se dočkali snad dva lidi, co jsem díval na fotky. 

Jojo, covid to jeste zhorsil. Zatim ne, ale dalsi co se mi libi je Patek Philippe 3940P, dokonalost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Něco málo o tom vím, nejlepší je k tomu říct následující (a to platí i o jiných značkách) - tyto modely, které jsou na vrcholu žádanosti, jsou vyššími patry "kariérní" pyramidy, nehledě na to, jakou mají cenovku v katalogu. Upřímně nemá smysl na ně čekat, nikdo se nedočká. Pokud se ovšem se značkou nesblíží tím, co je dostupné. Patek, AP a další z haute horlogerie (byť v sestupné tendenci) to mají podobně - nejžádanější modely jsou dárek příznivcům značky. Kdo nic nekoupí, není touto optikou příznivec. A ono popravdě,  když člověk zkusí opravdu vícero věcí z nabídky a dá šanci "non-hype" modelům, kolikrát najde, že takové mu mohou sedět mnohem lépe a není s tím spojen takový tlak.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, niečo na tom všetkom bude. Mna si zapísali na Nautilusy už pred viac ako siestimi rokmi u jedného predajcu priamo vo Švajčiarsku. Samozrejme by kvôli mne ani obočie nezdvihli keby sa za mna neprihovoril a nezaručil ich dlhoročný zákazník ktorý u nich už nechal za hodinky “zopár bytov” a je v tom meste dosť známy a uznávaný človek. Ja to celé beriem s rezervou, ale spomínaný známy mi stále tvrdí že mám len počkať a budú…len stále rozmýšľam či sa to stihne ešte v tomto storočí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ahoj; jen doplním, že po 4-5 letech na wait listu jsem se byl zase podívat v Pateku. A tentokrát jsem se dozvěděl přesně to, co psal @M.S.. Nemá smysl čekat, Patek změnil pravidla a musíte mít nakoupeny jiné modely. Takže se dívám po jiných modelech, ale ty co mne oslovují jsou spíše na Chronu než v aktuálním katalogu.

Máte někdo zkušenost s nákupem Pateku na Chronu nebo v sekundárním trhu? Nevím, jestli ná to mám zrovna koule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...